Built with Berta.me

 1. 2018 12 31 // 21:00 - 06:00 New Year Party

  Best party in the City !!! Veiks baras, gros keturi Dj, šviesos, dūmai, lazeriai, projekcijos ir daug geros, kultūringos atmosferos. Taip pat bus meninių staigmenų... Taigi, nepraleiskite...

  Vakaro Djs:

  Mykolaitis
  http://www.soundcloud.com/mykolaitis/

  Genys (One Ear Stereo)
  http://www.soundcloud.com/genys

  Mamiko Motto (GASS Records)
  http://gassrecords.com/

  Noruišis
  http://www.mixcloud.com/noruisis

  Bilietai: nuo 10 eur.

 2. 2017 12 19 // 19 val. // Knygos pristatymas - Beata Tiškevič ,,Vyvenimas"

  Kviečiame į pirmosios Beatos Tiškevič knygos „Vyvenimas” pristatymą!

  „Vyvenimas” – jausminga aktorės, televizijos ir radijo laidų vedėjos, straipsnių autorės, socialinių projektų kūrėjos Beata Tiškevič memuarų knyga, kurioje ji atskleidžia niekur nepasakotas istorijas apie skaudžias vaikystės patirtis, pirmuosius darbus, nedrąsius žingsnelius televizijoje, sunkias skyrybas ir tai, ko šie geri ir blogi išgyvenimai išmokė ir ką padėjo suprasti. Knygoje kiekvienas žmogus atras dalelę savęs – įžvelgs santykiuose su tėvais, mylimaisiais, draugais ir aplinkiniais.

  „Ši knyga ne tik apie mane. Ji – ir apie tave, jeigu tau bent kartą teko skirtis su mylimu žmogumi ir tuomet tu pagalvojai, kad čia gyvenimas ir baigsis. Ji – apie tave, jeigu kartais užplūsta mintys, kad tave, mažą vaiką, per menkai mylėjo. Jeigu tau yra tekę glostyti jau atšalusią artimo žmogaus ranką. Jeigu gyvenimas buvo tave užsupęs taip, kad norėjai išlipti. Jeigu jau pastebėjai, kad dažnai viskas vyksta visai ne pagal planą, tačiau stengiesi tai priimti. Tikiuosi, kad mano atvirumas nušvies kelią ir jums.”

  Renginio vedėjas - Rytis Zemkauskas

  Pristatymo metu galėsite įsigyti knygą bei gauti autorės autografą!

  Renginys nemokamas!

  https://www.facebook.com/events/649467555442264/

 3. INVERSIJA. Garso meno renginių ciklas # 2 // 2017 12 05 - 2017 12 16


  Galerija POST (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas)

  Žodis inversio lotynų kalboje reiškia apvertimą, perstatymą. Retorikoje inversija yra stilistinė figūra, chemijoje ji susijusi su optika ir poliarizacijos krypties pakitimu, biologijoje žymi chromosomos segmentų pakitimą 180° kampu, algebroje – su normalia tvarka nesutampančią elementų tarpusavio padėtį, polifoninėje muzikoje – motyvo ar temos pasikartojimą keičiant intervalų kryptį. Iš inversijos kyla paradoksas, ji kalba kontrapunktais. Inversija parodo išvirkščiąsias pozityvumo ir negatyvumo puses.

  Ispanų kalboje verso reiškia eilėraštį. Prancūziškas terminas vers libre apibūdina laisvą eilėdarą, vadinamąjį verlibrą. Lotyniškasis vice versa, paprastai tariant, reiškia atvirkščiai. Kontroversija nusako prieštaringumą. Möbijaus plokštuma kitaip dar vadinama inversine plokštuma.

  Verb angliškai yra veiksmažodis. Šiame sakinyje laikykime jį aplinkybe, nes tai nėra Verbum Domini.

   

  Menininkai:

  Darius Čiuta, Tautvydas Bajarkevičius, Gintas K, vj juodo, Bionics, Auris Radzevičius  

   

  Kuratorius:

  Tautvydas Bajarkevičius

   

  --------------------------------------

  Programa

   

  I. Paroda Gruodžio 5–16 d.

  https://www.facebook.com/events/492446807794220/

   

  Atidarymas: gruodžio 5 d., antradienis, 19 val.

   

  Tautvydas Bajarkevičius. Nuomonė

  Triptikas balsui ausinėse

   

  Darius Čiuta. A,i

  Instaliacija

   

  II. Performansai

  https://www.facebook.com/events/374755072975613/

  Gruodžio 8 d., penktadienis, 19 val.

  Gintas K, vj juodo. Acousma Light

  Bionics. mono.cycles   

   

  Gruodžio 15 d., penktadienis, 19 val.

  Darius Čiuta, Auris Radzevičius. Sfinkso kalbinimas

   

   

  III. Edukacija

  Gruodžio 12 d., antradienis, 14 val.

  Intertekstualus gidas po parodą

  Kuratorius Tautvydas Bajarkevičius

  https://www.facebook.com/events/121001065349059/

   

  Gruodžio 14 d., ketvirtadienis, 14 val. 

  Garso ir erdvės architektūra

  Pokalbis su architektu, garso menininku Tomu Grunskiu

  https://www.facebook.com/events/2041518359463664/

   

   

  ----------------------------------------

   

  I. Paroda

   

  Gruodžio 5–16 d.

   

  Tautvydas Bajarkevičius. Nuomonė

  Triptikas balsui ausinėse

   

  Garso instaliacija sukurta realizuojant eskizą, įtrauktą į 2016 m. autoriaus išleistą meninio rašymo (angl. art writing) žanro tekstų rinktinę mažoji a. Tokiu būdu hipotetinis eskizas, rašto pavidalu įgavęs savitą kontekstą, tampa realia, fizinėje erdvėje egzistuojančia instaliacija. Toks meno kūrinio tapsmas knygos skaitytojui ir parodos suvokėjui atsiveria iš skirtingų perspektyvų. Nebent tai vienas ir tas pats asmuo.  

   

  Tautvydas Bajarkevičius – menotyrininkas, rašytojas, garso menininkas, dėstytojas, kuratorius. Rašo apie šiuolaikinį vizualųjį meną, medijų kultūrą, garso meną ir šiuolaikinę muziką. Kuria eksperimentinę, improvizacinę muziką. Inicijuoja performatyvias situacijas ir į jas įsitraukia. Keletą jo eksperimentinės muzikos albumų yra išleidusios leidyklos įvairiose pasaulio šalyse, paskiri kūriniai įtraukti į rinktinės principu sudarytas kompaktines plokšteles. 

   

  Darius Čiuta. A,i   

  Instaliacija

   

  Instaliacijos objektas – Lietuvos architektūros istorijos leidinių ciklo I-asis tomas. Dirbtinio vėjo plaikstomi architektūros istorijos puslapiai, šiuolaikinės garso sistemos pagalba užpildantys ekspozicinę erdvę, kelia daugybę klausimų apie materiją, erdviškumą, žinojimą, juslinį patyrimą, vaizduotės formas. O taip pat – minties greitį, lengvumą ir sunkį, kryptį ir plėtotę laike.

   

  Darius Čiuta – architektas ir garso menininkas, besigilinantis į konceptualiąsias garso interpretacijos subtilybes, įrašo situacijos trivialumą, laiko patirtį, garso architektoniką ir jo tekstūros niuansus. Nuo 20 a. 9-ojo dešimtmečio pabaigos yra svarbi figūra Lietuvos garso meno scenoje: žinomas kaip projekto naj narys, performansų, koncertų ir festivalių dalyvis, garso instaliacijų kūrėjas, konvencionalios ir internetinės garso meno leidybos projektų autorius.          

   

   

   

   

  II. Performansai

   

  Gruodžio 8 d., penktadienis, 19 val.

   

  Pirmasis garso meno renginių ciklo Inversija performansų vakaras skirtas koncertinėms programoms, skirtoms pristatyti 2018 m. pasirodysiančias kompaktines plokšteles. Tai Ginto K kompozicija Acousma Light, lydima vj juodo (Donatas Juodišius) videoprojekcijos ir dueto Bionics (Lina Pranaitytė, Urtė Pakers) audiovizualinė programa mono.cycles.    

   

   

  Gintas K, vj juodo. Acousma Light

   

  Akusmatinė muzika suponuoja tokią klausymosi situaciją, kai koncerto ar perklausos metu garso šaltinis nėra regimas. Ji neįpareigoja kūrėjo laikytis įprastinių notacijos principų. Kadangi kūrinys neprivalo būti užrašytas natomis, jo skambesys konkrečiu klausymosi momentu tampa esmine suvokimo ir interpretacijos prielaida. 

  1955-aisiais metais konkrečiosios muzikos pradininkas, prancūzų kompozitorius Pierre'as Schaeffer'is ėmė naudoti terminą acousmatique, kurį kildino iš graikų kalbos žodžio akousmatikoi (liet. girdėtojai). Juo Pitagoras vadino neinicijuotus mokinius. Istoriniai šaltiniai nurodo, kad prieš tapdami inicijuotais mokiniais, pretendentai privalėjo 5-erius metus laikytis tylos įžadų, klausydami mokytojo mokymų iš už širmos, jo nematydami.

   

  Gintas K – garso menininkas, Lietuvos kompozitorių sąjungos narys, antologijos Lietuvos garso menas (CD, 2012) sudarytojas. 20 a. 10-ajame dešimtmetyje įkūrė grupę Modus, tapusią viena iš industrinės muzikos pradininkių Lietuvoje. Vėliau susidomėjo avangardinės muzikos ir konceptualaus meno tradicijos įkvėptais performansais, kuriuose ypatingai akcentavo garsą. Skaitmeninių garso apdorojimo technologijų eroje tapo vienu pirmųjų kompozitorių, savo muzikinėje estetikoje derinančių įvairias elektroakustinės muzikos komponavimo technikas, minimalistinę ritmiką, kontrakultūros muzikos stilistines įtakas, dekonstruotų muzikinių faktūrų koliažus. Aktyviai dalyvauja Lietuvos ir pasaulio eksperimentinės muzikos festivaliuose, nuosekliai plėtoja tarptautinę koncertinę ir leidybinę veiklą.    

   

  vj juodo pseudonimu prisistatantis Donatas Juodišius įsitraukė į koncertinę eksperimentinės muzikos scenos veiklą nuo 21 a. 1-ojo dešimtmečio. Unikali jo skaitmeninio vaizdo estetika greitai tapo atpažįstamu kokybės ženklu, dinamiškose vaizdo žokėjų scenos tendencijose išsiskiriančiu savitu braižu: serijiškumu, analoginio ir skaitmeninio vaizdo montažu, išraiškinga koloristika, iššūkiais nusistovėjusiems standartams. Gyvose vj juodo vaizdo improvizacijose juntamos veikiau nepretenzingai interpretuojamos eksperimentinio kino, videoklipo ir videomeno žanrų įtakos nei įprastos, taikomojo pobūdžio garso ir vaizdo sinchronizacijos schemos, besiremiančios iliustratyvios vizualizacijos logika. Tandemas su Gintu K neabejotinai laikytinas vj juodo „vizitine kortele”.  

   

  Bionics. mono.cycles

   

  Kitų metų pirmoje pusėje planuojamas išleisti dueto Bionics debiutinis albumas BIONICS - CYCLES derins įvairius šiuolaikinės elektroninės muzikos stilius bei atkreips dėmesį į fizikinių ir biologinių reiškinių sritį. Menininkėms svarbus individualus santykis su aplinka, įvykiais, istorija, biologine tverme ir jos trapumu, suvokimo ribomis.

   

  Pavadinimas CYCLES referuoja į įvairiapusišką kūrybos prigimtį, perteikiamą dėmesiu fizikiniams reiškiniams, filosofinėms idėjoms, skirtingoms medijoms. Cikliškumas, dažniausiai suvokiamas kaip veiksmų pasikartojimas, šiuo atveju suprantamas ne kaip regresijos forma, o kaip evoliucijos link vedanti tendencija, vystymosi stadijų seka, palaipsnis garsinių pustonių kismas, žanrų dermę įgalinantis instrumentas, tekstūrų ir kintančių formų žaismės ornamentas, jusliškai patiriamų būsenų kartotė. Plėtojant įvairialypes cikliškumo fenomeno apraiškas ir atveriant turtingą jų potencialą, imama pagrįstai abejoti dirbtinai eskaluojamu poreikiu kurti naujas materijas, lydimas neišvengiamų žmogaus biologinio kūno sąveikų su jomis.   

   

  Bionics – jaunosios kartos medijų menininkių Linos Pranaitytės ir Urtės Pakers duetas, savo kūryboje tarpdiscipliniškai apjungia skaitmeninėmis priemonėmis kuriamo audiovizualinio performanso, interaktyvių instaliacijų, judesio meno žanrus bei trimatės aplinkos kūrimo, 3D žemėlapiavimo strategijas. Regimoji Bionics kūrybos raiška veikiama naujausių skaitmeninio meno tendencijų, kuriose atsispindi optinio meno, geometrinės abstrakcijos principai, procedūriškai organizuojamos sekvencijos ir sinchronizacijos. Konceptualieji menininkių interesai apima tyrėjišką biologijos žodyną, medijuotas ir autentiškas kūniškumo patirtis, juslių fenomenologiją estetinių faktorių veikiamoje aplinkoje. Tarpdisciplininio meno scenoje Bionics duetas susilaukė ankstyvo pripažinimo: du kartus dalyvavo tarptautinėje Kauno bienalėje, tartpautinėje meno mugėje Art Vilnius, Kauno galerijų savaitgalyje, Kauno grafikos bienalėje, įvairiuose šiuolaikinio šokio, medijų meno, elektroninės muzikos festivaliuose.          

   

   

  Gruodžio 15 d., penktadienis, 19 val.

   

  Darius Čiuta, Auris Radzevičius. Sfinkso kalbinimas

   

  Motociklas galerijoje arba „nieko naujo po saule”.   

   

   

   

  III. Edukacija

   

  Gruodžio 12 d., antradienis, 14 val.

   

  Intertekstualus gidas po parodą

  Kuratorius Tautvydas Bajarkevičius

   

  Kiekviena paroda turi savo istoriją. Ji, savo ruožtu, neretai susiklosto kur kas anksčiau, nei patys tos istorijos dalyviai gali įtarti. Bandant skirtingais būdais priartėti prie to, ką parodos įvykio gestas gali atverti, sugrįžtama prie ištakų, apsisukama ratu aplink, neskubomis pastoviniuojama vietoje. Gidas po parodą gali tapti pašnekesiu, paskaita, seminaru, ekskursu, asocijacijų šokiu, nuorodų žemėlapiu. Nes niekas niekada iki galo taip ir nežino, kaip iš tikrųjų yra.

   

  Gruodžio 14 d., ketvirtadienis, 14 val. 

   

  Garso ir erdvės architektūra

  Pokalbis su architektu, garso menininku Tomu Grunskiu

   

  Kauno architektui ir garso menininkui Dariui Čiutai „įgarsinant” Lietuvos architektūros istorijos I-ąjį tomą POST galerijoje, iš kurios žvelgiant pro langą iškalbingu rakursu atsiveria nemenka dalis Kauno urbanistinės panoramos, antrasis architektas ir garso menininkas Tomas Grunskis papasakos šį tą iš savosios garso ir erdvės susitikimų bei išsiskyrimų perspektyvos suradęs sau vietą atsinaujinusiame, bet vis dar architektoniškai atšiauriame, tarsi apnuoginto karkaso galerijos interjere. Sudėtinis sakinys privalo pasižymėti logiška sandara, tačiau jame, kaip ir architektūroje, gausu kontrapunktų. Juk esame kalbinami pačios Inversijos.

   

  Tomas Grunskis – architektūros profesorius, studijos aexn architektas, vienas iš architektūros platformos Nulinis laipsnis įkūrėjų. Kaip garso menininkas žinomas kūrybiniu pseudonimu ad_OS. Garso takeliuose juntamas tekstūros ir architektonikos sąskambis, subtilli laiko tėkmės patirtis. Pažymėtina Tomo Grunskio kolaboracija su Dariumi Čiuta tarpdisciplininio meno projekte PARAmetras - paraarchitektūrinė rykštė.  

   

  Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

  https://www.facebook.com/events/148848419081721/

 4. 2017 11 10 - 2017 12 02 // TOMAS MARTIŠAUSKIS // Personalinė paroda HABAS 

  Tomas Martišauskis

  HABAS* 

  POST galerijos erdvėse (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas), 2017 m. lapkričio 10 d. 19 val., atidarytoje Tomo Martišauskio personalinėje parodoje “HABAS” pristatoma keletas jau anksčiau rodytų darbų bei nauji, šiai parodai, sukurti kūriniai.

  Ekspozicijos retrospektyvumas parodoje tampa ta vienijančia priežastimi, visuma, kurios objektyviomis priemonėmis sukurtuose ryšiuose, atskleidžiamas visuotinis melo dėsnis. Kiekvienos egzistuojančios materijos santykis su juo tampa mūsų nekvestionuojama kasdiene patirtimi. Tarsi apžvalginėje kultūrinių artefaktų ekspozicijoje tampriai susijusiomis prasmėmis, atsiranda tokie pavidalai kaip projekcija, šešėlis, ekranas, holografinė inscenizacija, atspaudai, struktūra, levitatorius, foto objektas, filtras, draperija, iliustracija, kai: 

   - visi elementai tampa vienodos svarbos nuorodomis į apykaitos centrą;

   - kai dirbtinio intelekto gudravimai tik vakar tapo sensacija ir privertė mokslininkus ne juokais išsigąsti savo kūrinio;

   - kai psichologų apibūdintos tobulo apgaviko savybės tiksliai sutampa su savęs tobulinimo vadovėlių pagrindiniais moto;

   - kai apgaulės etika tampa norma makiaveliškose politinėse manipuliacijose;

   - kai Levo Tolstojaus Buratinas pasisavinęs kapitalistinę Pinokio istoriją vėl atgauna galimybę tapti žmogumi plastinės chirurgijos klinikose;

   - kai pseudonimų gausa tiražuojama šviesolaidžiais po visą internetinę erdvę;

   - kai tiesa yra bjaurimasi, o tuo tarpu melagystė akina savo tviskančiu grožiu;

   - kai apgauti savo noru jaučiame didžiausią malonumą;

   - kai kelionės metu netikėtai atrandi savojo navigatoriaus klastą;

   - kai yra tik tokie prasimanymai kuriems laikmetis suteikia galimybę būti;

   - kai melas tampa priežastimi kurti ir jo tapsmas daiktų įvairove neišsenka savo formomis;

   - kai Epimenidas teigia, kad žemiau esantis teiginys yra klaidingas;

   - kai tuo pačiu aidu jam atsakoma, jog aukščiau esantis teiginys yra teisingas;

   - kai melas tampa autorine visuma, besiformuojančia iš ryšių tarp praeities šešėlių teatro ir holograminės rytojaus projekcijos;

   - kai sumaniai išrandamų post-tiesų emocija paneigia nenuginčijamus faktus;

   - kai aukščiausioji melo forma pasireiškia per tiesos sakymą tokiais būdais, kad ja niekam nekyla noras patikėti;

   - kai visa tikrovė potencialiai yra galimas melas ir toks balansas palaikomas tik susitarimais ir jų įsteigimais;

   - kai sąžinė vis dar atakuojama dekalogo nuodėmių, o jos su lig kiekvienu nuopuoliu tampa vis aiškesniais vertybiniais orientyrais;.

   - kai tokioje transformacijoje galima netekti viso kas yra stabilu, kas įgyja tikėjimo koeficientą;

   - kai, kartą sėkmingai pamelavęs, pajauti tą virsmą, ir nekaltas ir atviras melas palaipsniui tampa saviugdos pretekstu tobulinant savo trūkumus ar įgyvendinant savo troškimus;

   - kai iliuzionistas tenkinasi savo šlove, kaip atpildu už jo pirštų miklumą, ir tokios nekaltos apgaulės, tarsi malonios staigmenos, prablaško žiūrovą ir suteikia jam palaimą;

   - kai pasitenkinimas būti apgautam tampa kasdieniu malonumu, žvelgiant į makiažo iliuzijos apimtą veidą;

   - kai psichosocialinės būsenos fragmentai įgauna savo formas materijoje;

   - kai ekspozicija atsiranda iš žodžių, tapiusių kūnais aplinkybėse;

   - kai sena žinia randa sau terpę naujienų kontūruose;

   - kai vieta ir laikas išsidėsto pagal visuotinį traukos dėsnį.

   

  * 1. šakotuvas, 2. telktuvas (žvaigždinio jungimo įtaisas tinklo centre), angl. hub.

   

  Paroda POST galerijoje tęsis iki gruodžio 2 d. 

  Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

  POST galerijos darbo laikas: II – V 12 – 19 val.; VI – 13 – 18 val.

  postgalerija@gmail.com

  Dalinamės VDU menotyros specialybės IV kurso studentės Karolinos Vikšraitytės tekstu:

  Ar kada jautėtės taip tarsi sapnas būtų realybė, o nubudimas iš jo nutinka taip staiga, kad dar kurį laiką sunku susivokti? Dažnai pirmieji pabudimą iš tokio sapno lydintys jausmai būna šokas, baimė, pasibjaurėjimas. Bet galiausiai ateina susitaikymas ir užmarštis, o realybė užima sapno vietą. Dabar noriu jums papasakoti apie savo sapną, taip tampriai susijusį su realybės draperijomis, kad net rašydama šį tekstą negaliu atsakyti į klausimą: sapnas tai ar realybė?

  -        Kai tiesa yra bjaurimasi, o tuo tarpu melagystė akina savo tviskančiu grožiu [1]

  Anstyvą penktadienio rytą nubudau be žadintuvo. Tai buvo visai maloni staigmena, tarsi subtilus ženklas, kad mano kūnas pasikrovė nakties tamsoje tiek pat kiek šalia mano veido gulintis išmanusis telefonas. Pakilusi iš lovos nuėjau į virtuvę ir pasidariau kavos iš seno Paulig kavos indelio, kuriame, gerai žinojau, buvo supiltas pigus kavos pakaitalas. Tyliai gurkšnojau kavą ir klausiausi kaip per televizija jauna aktorė kalbėjo apie Dormeo pagalviu privalumus. Galvoje tada sukosi mintis apie norima aplankyti nauja paroda Post galerijoje ir jos keliamas idėjas. Stengiausi vengti internete pasirodančių straipsnių, kad galėčiau pajusti tikra savo ir Habo ryšį.

  -        Kai apgauti savo noru jaučiame didžiausią malonu[2]


  Kaip dažnai nutinka sapne, staiga mano virtuvės vaizdą pakeitė laisvės alėjos vertikalės. Visai nesumišusi žingsniavau į priekį kovodama su žvarbiu vėju ir galvodama ar tikrai viena paroda Post galerijoje verta tiek vargo. Neapsikentusi lietaus ir vėjo dueto užsukau į knygyną. Ten knygas pasirašinėjo Buratinas, kuris plastinės chirurgijos pagalba gavo galimybę tapti žmogumi ir dabar pardavinėjo savo autobiografija. Išvydus jį man kilo klausimas koks realybės ir fikcijos klausimas yra tyrinėjamas T. Martišausko parodoje. Jei žodis hub reiškia telktuvą, tai ar Habas telkia tik fikcijas ir melą ar tai taip pat yra idėjų telkimas? Papurčius galva išvijau įkyrias mintis apie paroda iš galvos ir maloniai pasisveikinau su naujuoju Buratinu. Galiausiai juk priimti kito pasikeitimo faktą, kad ir fikcinį, yra lengviau nei bandyti suvokti sudėtingas tiesas. Prasibrovus pro eilę beveidžių žmonių giliau į knygyną pasigriebiau į rankas vieną iš daugelio savęs tobulinimo vadovėlių. Tačiau knygos turinį sudarė tik keli žodžiai tankiai atspausti ant geltono popieriaus: „meluok sau“. Apsvarsčiusi galimą melo patogumą galiausiai padėjau knygą į vietą ir išėjau į lauką dar nesuvokdama melo kaip malonios užmaršties ir saviapgaulės junginio patogaus kasdieniam naudojimui kaip ir Dormeo pagalvės. Lietus baigėsi,o išsigiedrijusiame danguje, šalia visiems gerai pažįstamo mėnulio pjautuvo, kabėjo nedidelė švytinti kaukolė. Pasiraukiusi ir nelabai suprasdama kodėl visi vis dar vaikščiojo išskleidę juodus skėčius patraukiau tolyn Laisvės alėja.

   

  -        Kai visa tikrovė potencialiai yra galimas melas ir toks balansas palaikomas tik susitarimais ir jų įsteigimais[3]

  Pakeliui į galerija dar užsukau į populiarią kavinę kurioje užsisakiau puodelį kavos ir pyrago. Belaukdama savo užsakymo pasidariau asmenukę ir vis galvodama apie Buratino plastinės chirurgijos istorija svarsčiau savo trūkumų šalinimo galimybes. Deja mano finansiniai ištekliai man neleidžia atlikti tokiu drąstiškų išvaizdos pakeitimų, tad pasukau daug lengvesniu keliu. Kol ant mano stalelio padavėja padėjo garuojantį juodos kavos puodelį aš su telefone esančia programa pašalinau visus nepageidaujamus savo bruožus iš neseniai pasidarytos asmenukės. Nuotraukoje dingo keli išdygę spuogeliai ant smakro, negailestingai buvo sumažinta nosis ir pašalinta nedidelė kuprelė, o lūpos nežymiai padidintos. Tobula mano versija, tobulai sterilioje interneto erdvėje suteptoje tik nepadorios homo sapiens prigimties. Prieš keldama savo ištobulintą versiją į Instagram’ą dar sugalvojau įtikinamą, tačiau ne visai tikrą aprašymą apie savo popietę. Visgi internete svarbiausia įvaizdis, o kas tiesa niekas negali pasakyti. Tarsi sutartinai visi tiki kitu internautu keliamomis nuotraukomis, nors visi mes žinome apie nuotrauku koregavimom įpatumus. Tik internete akimirkai galiu apsimesti turtinga ir priveligijuota, sumania ir veiklia. Sukurti tobulą savo versija į kuria žiūrėdami internautai pavydėtų mano gabumų ir sėkmės. Net jei mano sėkmė tėra galimybė susimokėti už kava.

  -        Kai psichosocialinės būsenos fragmentai įgauna savo formas materijoje[4]

  Pabaigus kavos puodelį išėjau į lauką ir iš kart patekau į tamsų tunelį. Drėgmė ir keistas suodžių kvapas gąsdino, tunelios sienos keistai traukėsi lyg gyvas organizmas ir tai kėlė stiprų klaustrofobijos jausmą. Tačiau pradėjus judėti tolumoje išvydau pulsuojančia geltoną šviesą, kuri man suteikė vilties. Bet dar nepasiekus šviesos srauto atsidūriau sterilioje galerijos erdvėje , o priešais mane stovinčios try moterys keistai į mane žiūrėdamos tyliai šnabždėjosi. Norėjosi ką nors leptelti atgal, tačiau su veidrodiniais atspindžiais nepasiginčysi. Apsisukusi ant kulno jau norėjau išeiti. Recenzijos iš tokios parodos vis tiek neparašysiu, o ir užgriuvusi kūrybinė krizė smaugė kaip gyvatė. Prie išėjimo sėdėjo galerijos šeimininkė ir teko sustoti trumpam šnektelti, na bent jau iš mandagumo. Be to, juk sukurti ryšiai šiais laikais yra viskas. Nors jaučiausi sutrikusi stengiausi to neparodyti ir tik maloniai linksėjau klausinėjama apie mokslus ir gyvenimą. Paklausta ar parašysiu apie parodą atsiliepimą tik maloniai nusišypsojau ir stengdamasi atrodyto mistiškai ir labai intelektualiai pasakiau, kad iš pradžių turiu pajausti Habą. Kur tasai žadėtas telkimas, kur išsišakojimai? Sustojusi prie galerijos duru tik dar karta nusišypsojau iškreiptai figūrai su keistai išdažytu veidu. Jos lūpose lėtai sukosi tik vienas sakinys:Habas yra mentalinė sistema.  Bet aš nenorėjau tikėti išskydusia figūra, aš norėjau pajusti Habą, kaip žmonės pajunta religija. Norėjau sukurti savo refleksija, bet ar išvis įmanoma reflektuoti kolektyvinės pasąmonės sukurtą darinį?

  -        Kai vieta ir laikas išsidėsto pagal visuotinį traukos dėsnį[5]

  Nubudusi ryte išgėriau puodelį kavos ir įsijungusi televizorių pamačiau dormeo reklamą. Išėjusi į rytinę paskaitą staiga atsidūriau galerijoje ir vis svarščiau ar tai ką dabar matau yra sapnas ar realybė. Realiame gyvenime yra daug fikciju ir daug būdų sukurti tobulą iliuzija,taip pat,kaip ir sapne. Tačiau išlieka klausimas kaip nepasimesti šiame melo pasaulyje? Internete galime būti trys skirtingi asmenys vienu metu, namuose kai nieks nemato sau leidžiame daugiau nei svečiuose pas draugus. Tarp kelių šimtų instagramo nuotraukų ar yra bent viena parodanti tikrąjį mano veidą? Pasisuskusi eiti iš galerijos stabtelėjau prie geltona plėvele aptraukto lango, už jo mačiau danguje tingiai besisukančia baltą platformą užstojančia horizontą. Jos lygiose sienose buvo galima įžvelgti iliuzijos tiesas. Šalimais esančiame kambaryje staiga ant grindų pažiro krištolo šukės, o trys moterys, tarsi trys Moiros tyliai lyg užkeikimą šnibždėjo : „if u can fake it, we can make it“.

  -        Kai visi elementai tampa vienodos svarbos nuorodomis į apykaitos centrą[6]

  Dabar noriu jum papasakoti apie savo sapną, taip tampriai susijusį su realybės draperijomis,kad net rašydama šį tekstą negaliu atsakyti į klausimą: Kada yra Habas? Ar jis tada kai einu fikcinės laisvės alėjos  takais? O gal tada kai užhipnotizuota pulsuojančio geltonio grįžtu į savo lovą sapnuoti? Užburta neblėstančio pasenusios kavos aromato, patikiu Dormeo reklama ir Buratino stebuklu. Mano lova sukasi, o aplink ja sukasi trys planetos. Aš esu telktuvas, aš, kaip ir kiekvienas, telkiu savo kūne pasaulio ir gyvybės iliuzija. Aš esu Habas.

  -        Kai melas tampa priežastimi kurti ir jo tapsmas daiktų įvairove neišsenka savo įvairove[7]

  Kaip dažnai nutinka sapne, staiga mano virtuvės vaizdas pasikeitė į populiarią kavinę kurioje užsisakiau puodelį kavos ir pyrago. Pasidarius asmenuke pakėliau akis į priešais mane stovinčius stelažus. Iš jų viršaus į mane kritiškai žvelgė trys poros akių. Tik atspindžiai, tačiau skaudžiai tikresni už mane. Paklausta ar parašysiu straipsnį  atsakiau, kad galbūt taip nutiks. Bet tik iš reikalo. Ne todėl,kad noriu. Ne todėl,kad Habas yra mano vidinė būsena. Bet todėl, kad reikia. Ir net smaugianti kūrybos krizė nepakeis darbo pristatymo laiko.

  -        Kai sena žinia randa sau terpę naujienų kontūruose[8]

  Habas yra trys planetos, viena mėlyna, viena geltona ir viena juoda.... Dažnai pirmieji pabudimą lydintys jausmai būna šokas, baimė, pasibjaurėmas. Kol galiausiai ateina susitaikymas ir užmarštis, kuri nuplauna nemalonius pojūčius lyg šiltas vanduo purvą. Tačiau susitaikymas tėra saviapgaulė, kuri padeda galvoti, jog sapno niekada ir nebuvo. Sapno sukurta fikcija niekur neišnyksta nubudimo laiku, ji nugula pasąmonėje ir laukia savo galimybės vėl tapti realybės pakaitalu. Visuomenėje susitelkus melui ir saviapgaulei, lyg pranašas ir atsiranda Habas.

    Anstyvą penktadienio rytą nubudau be žadintuvo ir tai buvo visai maloni staigmena.  Stengdamasi suspėti parašyti recenzija apie parodą, gurkšnodama rytine kava į Google suvedžiau žodį Habas. Kol dvi dižiulės varnos už lango kapojo stiklinės kaukolės likučius, o virš jų danguje sukosi trys keistos planetos, aš svarščiau kodėl paroda buvo pavadinta šakotuvu ( ang. Hub).

  Karolina Vitulskytė

     [1] Tomas Martišauskis, Habas parodos anotacija. (čia ir toliau citatos paimtos iš ten pat)

   

   

  --------------------------------------------------------------------------EN-------------------------------------------------------------------------

  Tomas Martišauskis

  HUB*

  In November 10, 2017 at 7 pm in the POST gallery will be opening of Tomas Martišauskis personal exhibition HUB. In which will be presenting works already shown and new works created for this exhibition.

  The exposition's retrospective in the exhibition becomes a single cause, entire, which creates ties through objective means, reveals the universal principal of lie. Every relation of existing matter with it becomes our unquestioning daily experience. As if in the review of the cultural artifacts exhibited in related subjects, it appear shapes like a projection, shadow, screen, holographic identity, prints, structure, levitator, photo object, filter, drapery, illustration when: 

  - all elements become equally important links to the metering center;

  - when the cunning of artificial intelligence became a sensation only yesterday and forcibly left scientists to scare their work;

  - when the characteristics of the perfect deceiver described by the psychologists exactly coincide with the main motto of self-improvement textbooks;

  - when the ethics of deception become the norm in gross political manipulation;- when Buratin of Lev Tolstoy regains the opportunity to become a man in plastic surgery clinics, taking over the capitalist history of Pinocchio;

  - when the plurality of aliases is propagated through fiber optics throughout the entire web space;

  - when the truth is abominable, while falsehood shines with its quirky beauty;

  - when we deceive by choice, we feel the greatest pleasure;

  - when during a trip unexpectedly discovering the clutter of your own navigator;

  - when there are only such idiosyncrasies that an era allows opportunityfor being;

  - when the lie becomes the reason for the creation and its development does not go through its forms in the diversity of objects; 

  - when Epimenid claims that the statement located below is false;

  - when he replies at the same time that the statement located above is correct;

  - when the lie becomes the author's entire, formed from the connection between the past shadow theater and the hologram tomorrow's projection;

  - when intelligently detected post-truth emotion denies undisputable facts;

  - when the supreme form of false manifests itself through the proclamation of truth in such ways that no one has the wish to believe;

  - when all reality is potentially a lie and such balance is maintained only by agreements and their foundations;

  - when conscience is still attacked by the dekalo's sins, and with every fall, they become more and more clear values;

  - when such a transformation can lose all that is stable, who acquires the coefficient of faith;

  - when, once successfully lie, feel that conversion, and the innocent and open lie gradually becomes self-evoked as a pretext for refining their disadvantages or fulfilling their desires;

  - when the illusionist fills his glory as a reward for his fists, and such innocent deception as a pleasant surprise shakes the viewer and gives him a blessing;

  - when satisfaction to be deceived becomes a daily pleasure in looking at the face of the make-up illusion;

  - when fragments of a psychosocial state take on their forms in matter;

  - when the exposition comes from words that have become bodies in the circumstances;

  - when old news finds itself in the news circle;

  - when the place and time are based on the universal law of attraction.

   

  *  1. coupler, 2. conveyor (starter coupler in the center of the grid). 

  The exhibition in the POST gallery will be until December 2, 2017.

   This project is funded by the Kaunas City Municipal Program "Initiatives for Kaunas", the Lithuanian Culture Council and the Ministry of Culture of the Republic of Lithuania.

  POST gallery working hours: II-V 12-19; VI 13-18

  postgalerija@gmail.com

   

 5. Komiksų rezidencija: paroda ir koncertas // 2017 11 18 / 19 val.

  Kauno komiksų rezidencijos kvietimu lapkritį Kaune gyvena ir kuria vokiečių menininkė Marlene Krause iš Barselonos. Visą mėnesį komiksų autorė lanko įvairias Kauno vietas ir kuria istoriją, įkvėptą vietos architektūros, gamtos, istorijos ir menininkų. 

  Rezidencijos metu sukurtas zinas (nedidelės apimties mažo tiražo leidinys) bus atspausdintas Kitokios grafikos studijoje risografijos būdu ir pristatytas lapkričio 18 d. Galime tik išduoti, kad kurdama menininkė lankėsi Velnių muziejuje ir Rumšiškėse.

  Be šio projekto, lapkričio 11 d. Marlene Krause kvietė vizualiųjų menų kūrėjus į kūrybines komiksų dirbtuves, kuriose buvo žadinama diskusija apie menininko mamos/tėvo konfliktą. Neatsitiktinai pačios Marlene kūryboje vyrauja motinystės tema. 

  Šie ir kiti menininkės projektai bus pristatyti šeštadienį, lapkričio 18 d., 18 val. POST galerijoje Kaune, kur bus surengta Marlene Krause paroda. 

  Renginio muzika: KAUNAS ZOO
  Atmosferinis dub'as | Gyva elektronika | DJ set'ai

  https://soundcloud.com/kaunaszoo

  Kauno komiksų rezidenciją dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vokietijos ambasada Lietuvoje. 

  >>>>><<<<<

  Kaunas Comics Residency (KCR) AiR Marlene Krause (de) is currently living and working in Kaunas. During her stay she works on a short story inspired by local architecture, nature, history and people. Also she plans a comic workshop open to visual artists who are currently parenting or thinking about it or might actually be afraid of it. 

  Sat, November 18, 6 PM all results will be shown @ POST gallery in Kaunas. 

  PROGRAM:

  Opening 
  Music by KAUNAS ZOO (LT)
  Atmospheric dub | Live electronics | DJ sets

  https://soundcloud.com/kaunaszoo

  Kaunas Comics Residency is partially supported by Lithuanian Council for Culture and Ministry of Culture, Embassy of Germany in Vilnius.

 6. 2017 10 13 / 19 val. // DANAS ALEKSA - ,,IŠPISTI LANGAI"

  KUR: POST galerija, Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas

  KADA: Atidarymas 2017 m. spalio 13 d. 19 val.

  POST galerija tęsia projektą ,,Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje", 2017 m. spalio 13 d., 19 val., pristatydama skulptoriaus ir tarpdisciplininio meno kūrėjo Dano Aleksos personalinę parodą ,,IŠPISTI LANGAI”.

  Danas Aleksa jau keletą metų tyrinėja nykimo / naikinimo estetikos fenomeną, egzistuojantį mūsų kultūroje. Kategorijos, anksčiau priskirtos blogiui arba gėriui šiandieniniame postmoderniame kontekste tampa takiomis. Išdaužtas langas pats savaime nėra blogis, be šį aktą sukėlusių priežasčių. Tokiu atveju žiojėjanti anga lange yra tiesiog reginys.

  Menininko studija – apleistos miesto erdvės, o medžiaga – tose erdvėse rasti artefaktai, kuriuos Aleksa apjungė į instaliacijas, jų prasmių lauką papildydamas informacija surasta įvairiuose šaltiniuose.

  Parodoje bus pristatyti nauji kūriniai sukurti specialiai šiai parodai.

  Pirmoji su šiuo tyrimu susijusi instaliacija „Skraidantys akmenys“ buvo rodyta būtent „POST“ galerijoje, parodoje “Mind the Object # 2” 2015 metais.

  Paroda POST galerijoje veiks iki 2017 m. lapkričio 4 d.

   

  Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 7. 2017 09 19 // KAUNAS PHOTO ,,LENKIJOS VANDENYS''


  KAUNAS PHOTO festivalio organizatoriai bendradarbiaudami su Lenkijos institutas Vilniuje - Instytut Polski w Wilnie ir Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje, šįmet išskirtinį dėmesį skiria Lenkijos fotografijai, į savo programą įtraukdami eilę reikšmingų kaimyninės šalies fotomenininkų darbų.

  Didžiausia, Lenkijos fotografiją vandens tematikoje apibendrinanti paroda atidaroma rugsėjo 19 d., antradienį, 17 val., „POST“ galerijoje (Laisvės al. 51 a.). Parodoje pristatomi šių fotomenininkų darbais: Tymon Markowski (Bydgoščius) „Tėkmė“, Filip Cwik (Varšuva) „Skęstanti pramonė“, Krzysztof Racoń (Krokuva) „Išnykstantys ežerai“, Dorota Dawidowicz (Varšuva), „Atsipalaiduok“, Adam Wilkoszarski (Poznanė) „Pasibaigus sezonui“, Kuba Kamiński (Varšuva) „Blaivykla“, Kacper Kowalski (Gdynė) fotografijų darbai.

  Plačiau apie autorius ir jų kūrybą: http://festival.kaunasphoto.com/LT/polish-waters/
  Renginys NEMOKAMAS ir atviras visiems.  EN
  KAUNAS PHOTO festival, in collaboration with the Polish Institute in Vilnius and Adam Mickiewicz Institute in Warsaw, casts light onto Polish photography and presents many exhibitions from the neighbouring country.

  The biggest exhibition, concluding the theme of water, will open at 5pm, September 19, Tuesday in “POST” gallery (Laisvės av. 51). The artists presented are: Tymon Markowski (Bydgoscz) “Flow”, Filip Ćwik (Warsaw) “Sinking Industry”, Krzysztof Racoń (Kraków) “Disappearing lakes”, Dorota Dawidowicz (Warsaw) “Relax”, Adam Wilkoszarski (Poznań) “After Season”, Kuba Kamiński (Varšuva) “Sobering Chamber”, Kacper Kowalski (Gdynia) photography works.

  More about works by the authors here: http://festival.kaunasphoto.com/polish-waters/
  Free of charge.


  PL
  Festiwal Kaunas Photo we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie oraz Instytut Adama Mickiewicza / Culture.pl, w tym roku koncentruje się na prezentacji polskiej fotografii. W programie znalazło się wiele wystaw polskich twórców.

  Największa wystawa, oparta na temacie wody, zostanie otwarta 19 września o 17.00 w kowieńskiej galerii POST (Lasivės al. 51). Zostaną na niej zaprezentowane prace następujących fotografów: Tymon Markowski, Filip Ćwik, Krzysztof Racoń, Dorota Dawidowicz, Adam Wilkoszarski, Kuba Kamiński, Kacper Kowalski.

  Więcej o wystawie: http://festival.kaunasphoto.com/polish-waters/.
  Wstęp bezpłatny.

 8. 09 15 - 09 17 // CREATurE Live Art: International Performance Art Festival

  Kaunas jau šeštą kartą kviečia į Tarptautinį Performanso meno festivalį CREATurE Live Art, organizuojamą Performanso meno organizacijos CREATurE kolektyvo.

  Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

 9. ALWAYS AN I, NEVER A ONE [VISUOMET AŠ, NIEKUOMET VIENAS] // 2017 07 20 - 2017 07 29

  POST galerija tęsia projektą ,,Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje" 2017 m. liepos 20 (ketvirtadienį) 19 val. (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas) pristatydama taktilinę garso, šviesos instaliaciją ALWAYS AN I, NEVER A ONE [VISUOMET AŠ, NIEKUOMET VIENAS].

  Always an I, Never a One [Visuomet aš, niekuomet vienas] tai – Kvietimas susisukti į angeliškus rūbus / Atspirtis nuo žemės / Nei gulėjimas, nei stovėjimas / Intymi, hiperfizinė, juslinė patirtis

  Susiliejant polyčiui ir klausai, kybant ant intymumo pakraščio, jaukumas ir nejaukumas keičiasi vietomis. Šis darbas tiria mūsišką introvertiškų ir ekstrovetiškų patirčių dalumo supratimą jas apjungdamas į vieną būklę. Todėl, ryšį su šiuo kūriniu dalyvis kuriasi pats (dalyvaudamas).

  Atsiremiant, susisupant į apsauginį sluoksnį, užsidedant ausines girdisi kitos erdvės signalai. Rymojimas – vienumoje ir tarp daugelio kitų. Rymojimas – tarp daugelio stebinčių akių ir giliai savo erdvėje. Rymojimas – apsauginio šarvo komforte persipynusiame su diskomforto, prasidedančio už šio šarvo ribos, pajauta.

  Įtekant į gilų klausymąsį kasdienos garsų, atmosferinių įrašų, povandeninių pojūčių, abstrakčių sintezių, subtropinių bangų pynė kviečia patirčiai. Muzikiniai motyvai atsiranda ir išnyksta, nuotaikai stabilizuojantis ji išsilydo ir pradeda kisti.

  Susiliejant, atsiremiant, įtekant – kviečiant į vidišorinę-išorvidinę būtį.

  Po ekspozicijos POST galerijoje kūrinį bus galima pamatyti festivalyje ,,Yaga gathering 2017” - Koncepto scenoje.
  http://yaga.lt/lt/stage/concept-lt/

  KOMANDA

  Anja Tietze Lahrmann – Kompozitorė

  2014 - 2017 Prof.BA Cand. in Media and Sonic Communication _ Sonic College

  Astrid Stjernholm – Architektė

  2011 - 2018 MA Cand. in Arts of Architecture _ Aarhus School of Architectur e

  Bjørn Dam Larsen – Kompozitorius

  2013 - 2017 Prof.BA in Media and Sonic Communication _ Sonic College

  2010 - 2013 BA in Art and Technology _ Aalborg University

  Joanna Wojciechowicz – Architektė ir gamybos dizainerė

  2011 - 2016 MA in Production Design for Film and TV _ Aalto School of Art, Design and Architectur e

  2000 - 2006 MA in Architectur e and Urban Planning _ West Pomeranian University of Technolog y, Szczecin

  Mai Ane Pil Siendentopp – Kompozitorė

  2014 - 2016 MA in Electronic Music and Sound Art _ Danish National Academy of Music, SDMK

  Matteo Cantarella – Meno Vadybininkas

  2015 - 2017 MSc Cand. in Arts Management _ Bocconi University / Copenhagen Business School

  Sissel Sønderskov – Architektė

  2012 - 2018 MA Cand. in Arts of Architecture _ Aarhus School of Architecture

  Tadas Stalyga – „Menininkas“

  2011 - 2014 BA in Fine Art _ Birmingham City University

  2014 - 2015 MA in Contemporary Arts and Philosophy _ Birmingham City University

  2016 - 2019 Ph.D Cand. in Theatre and Visual Arts _ Birmingham City University

  PADĖKA

  Darbo kūrimas tapo įmanomas dėl paramos per ATELIER HOTEL PRO FORMA programą. Komanda dėkoja Lisbeth Bjerregaard Jacobi, Rasmus Adrian, Adam Ryde Ankarfeldt, Anne Mette Fisker Langkjer, Jon R. Skulberg, Kristian Hverring ir Kirsten Denholm už visokeriopą pagalbą.

  Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 10. PASAULIS SEMIOTIKO AKIMIS // 2017 06 26 - 2017 07 14

  „Pasaulis semiotiko akimis“ – tai paroda, skirta įžymaus kalbotyrininko, semiotiko, rezistento ir lietuvių diasporos kultūros veikėjo Algirdo Juliaus Greimo (1917–1992) 100-osioms gimimo metinėms

  Kviečiame į parodos atidarymą birželio 26 d. 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas).

  Atidarant parodą sveikinimo žodį tars:
  Eric Landowski, A. J. Greimo mokinys ir bendradarbis
  Dario Martinelli, KTU International Semiotics Institute direktorius, 13-ojo pasaulinio semiotikos kongreso rengėjų komandos vadovas
  Gintautė Žemaitytė, parodos kuratorė, semiotikė

  Greimas buvo linkęs suvokti savo buvimą pasaulyje kaip skirtingų vaidmenų atlikimą. Parodoje pristatomi paties Greimo vaidmenys yra lyg įžanga į šio spalvingo žmogaus biografiją, padedanti suvokti jo užmojų mastą.
  Taip pat paroda suteikia galimybę keliais skirtingais būdais susipažinti su Greimo semiotika, svarbiausiu jo gyvenimo projektu. Optinė instaliacija „Semiotizatorius“ pristato semiotinį žvilgsnį į pasaulį, kuris žmogui įgyja reikšmę tik per kalbą ir kitas semiotines sistemas. Komiksuose keletas svarbių Greimo semiotikos sąvokų įgyja žaismingų pasakojimų pavidalą. „Semiotikos žemėlapyje“ fiksuojamos dvejopos Greimo semiotikos teritorijos: kas tyrinėjama ir kokiose šalyse tęsiami Greimo mokyklos darbai.

  Parodos rengėja – Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija
  Partneriai:
  Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija
  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
  Vilniaus dailės akademija
  Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centras
  International Semiotics Institute, Kauno technologijos universitetas
  IASS-AIS World Congress of Semiotics “CROSS-INTER-MULTI-TRANS-”.

 11. 06 20 //  ĮVAIZDŽIO DIZAINO SPECIALYBĖS MENŲ PROFESINIO BAKALAURO GYNIMAI

  Kauno kolegija, Justino Vienožinskio menų fakultetas.

 12. 2017 06 08 - 06 11 // ART VILNIUS'17 // Agnė Jonkutė BOLSHAJA MURTA. MAMOS ŽEMĖ

  Šiuolaikinio meno mugėje ART VILNIUS"17 POST galerija pristatė Agnės Jonkutės tapybos ir objektų ekspoziciją BOLSHAJA MURTA. MAMOS ŽEMĖ.

  ,,Tema yra labai asmeniška - tai mano šeimos istorija. Tačiau ši vienos šeimos istorija kartu yra ir Lietuvos istorija. Istorija apie laiką, laikmetį ir žmones. Seneliai palaipsniui išeina. Todėl šioje temoje noriu pabūti dabar, kol jie gyvi. Pradėjus dirbti šia tema galėjau pasakyt: turiu 3 senelius, dabar galiu pasakyt turiu 2”.

  Sibiras. Baba

  Būdama dvidešimt vienerių ji išvažiavo į Sibirą, kai jos vyrą Joną, gyvenantį šalia miško, trėmė, ji važiavo kartu. Sibire gimė mano mama. Kai mamai sukako treji, jos tėtis Jonas taip ir liko gulėti Sibiro žemėje. Baba turėjo išmokti viską daryti pati. Vėliau, ten pat Sibire, močiutė ištekėjo dar kartą. Gimė dar du vaikai. Po Stalino mirties jie grįžo į Lietuvą, bet giminės bijojo ilgam pas save priimti, negavę darbo po pusės metų buvo priversti grįžti į Sibirą, dar trejiems metams. Glaustai papasakota istorija.

  Baba mane išmokė auginti augalus, ruošti juos žiemai, siūti, vienu žodžiu ‒ dirbti.

  Kai paskutinį kartą Baba man numezgė porą kumštinių pirštinių, jos abi buvo dešinei rankai. Tai buvo senatvinės demencijos ženklas. Babos jau nėra. Apie ją pasakoju tapydama tas pirštines, puodelį, parsivežtą iš Sibiro, nepamiršau ir Babos „bliūdo“. Daug kartų girdėta istorija apie vaikiškus veltinukus, kuriuos Baba apimta nevilties, nupirkusi butelį degtinės, išsiverkė veltinių fabriko viršininko kabinete, mat mama negalėjo be tų veltinių žiemą pasiekti darželio, o Baba negalėjo eiti į darbą... Ta „vailokų“ spalva „išlindo“ peizažuose. Kai kuriuos likusius daiktus apsiuvau jos siūtais, dėvėtais patalynės užvalkalais, „uždariau“ Babos istorijas. Taip su ja atsisveikinu nes jos jau čia nebeliko. Liko labai daug Babos raktų. Jie surišti Babos medžiaginiais raišteliais, suporuoti lyg kokie žmonės.

   

  Alzheimeris. Senelis ir Aldona

  Senelis Juozas, kurį vadiname Seneliu, serga Alzheimerio liga. Daug metų jis dirbo pašto viršininku ir mokėjo pagaminti, pataisyti turbūt viską. Iš visos Lietuvos jam vežė įvairiausius sugedusius prietaisus, kas jau kitų meistrų buvo nepataisoma, o jis pagalvodavo ir padarydavo. Dabar Senelis visko atsiklausia Aldonos, bijo suklysti. Močiutė Aldona, Senelio žmona, kilusi iš Kauno žemųjų Šančių. Močiutę  taip ir vadiname Aldona, ji buvo keturiasdešimties kuomet gimė mano sesuo ir jau pramokus sesei kalbėti liepė vadinti ją Aldona. Išvežus jos tėvą priverstiniams darbams į Rusijos platybes, močiutė su mama slapstėsi keliaudamos iš vienos Lietuvos vietos į kitą. Joms padėjo daiktai... Daiktų jie turėjo daug ir gražių, turėjo ir „Kunigaikščių barą“ Šiauliuose. Tie daiktai buvo mainomi į duoną, nakvynę. Kai kurie likę daiktai susirinko mano namuose. Juos tapiau, rinkau istorijas... Tada bendravau su nematytais proseneliais per jų daiktus, kai kuriuos jie patys ir buvo padarę: fotografavau mediniu savadarbiu prosenelio fotoaparatu, kurio vokiškas objektyvas, pirktas Kaune, proseneliui kainavo berods pusę karvės. Spalvų mokiausi iš prosenelės pasiūto patiesalo lovai, kurį ji susiuvo sukarpius mažais gabalėliais senus drabužius. Formų – iš senų vokiškų indų, kurių dauguma susirinko iš močiutės patėvio karininko Tolios, kuriam mirus tie daiktai turėjo vardus: pvz.: „numirėlio puodukai“. Visi šie daiktai kaip tai atsiranda mano darbuose. Ir dabar seneliai turi daug įvairiausių daiktų, atsidėkodami už pagalbą jie duoda daiktus ‒ taip jie pratę. Galbūt todėl ir aš pasakoju istorijas per daiktus. Manau, kad per ilgą laiką daiktas prisigeria savo žmogaus, todėl su tais daiktais man gera.

  Dabar turiu ir noriu padėti seneliams, todėl šalia jų būnu gan dažnai. Esu persisunkus jų jau kitokiu buvimu, matau daiktus (kad ir išimamus dantis, o neseniai Aldona atidavė plaukų sruogas, kurias ji prisisegdavo septintam ano tūkstantmečio dešimtmety), girdžiu istorijas, gailiuosi, kad kai ko nepaklausiau jų anksčiau. Darbais pasakoju apie žmogaus trapų buvimą, jo virsmą kitokiu, apie dovaną, kurią pamirštame turį.

 13. Eglė Knyzė, tapybos magistro gynimai // 2017 06 08

  VDA, KF. Studijų vadovas Jonas Gasiūnas.

 14. GALLERY WEEKEND KAUNAS 2017 // 2017 05 11 - 14

  Prieš kasmetinį galerijų sezono atokvėpį, Gallery Weekend Kaunas gegužės 11–14 dienomis ir vėl brėš kultūrinį žvaigždėlapį kartu su kultūrinėmis iniciatyvomis. Koordinatės ves ir per nepriklausomų ar laikinų, ir per institucinių erdvių tinklą, apimsiantį parodų atidarymus, performansus, įtraukiančias kūrybines veiklas, paskaitas.

  Pirmasis Gallery Weekend Kaunas 2016 metais skatino sujungti aktyviausius kultūrinius miesto taškus. Antrasis, 2017 metų renginys, skatins atrasti ir pažinti, dar plačiau įžengdamas į šiuolaikinį meną mažai reginčias erdves, kaip  – buvusį kino teatrą, Tado Ivanausko zoologijos muziejų, ir, be abejo, šių metų pagrindinį tašką „Menų banką”. Kauno vidury ir bromos gilumoje stūksantis buvęs banko pastatas Gallery Weekend Kaunas metu įsileis kelis aukštus šiuolaikinio meno projektų.

  Galerijų savaitgaliai  – globali iniciatyva, žyminti šalių bei miestų kultūrinio gyvenimo intensyvumo taškus, sezono atidarymus ar uždarymus. Vienas pirmųjų Baltijos šalyse tokio pobūdžio renginių Kaune praeitais metais trims dienoms suvienijo 13 galerijų ir projektų erdvių, bei publikai atvėrė specialias erdves.

  Gallery Weekend Kaunas iniciatorius Andrius Pukis, organizatoriai – galerija „POST”, Kauno fotografijos galerija ir projektų erdvė „Kabinetas”.

  Gallery weekend Kaunas 2017 metų programoje POST galerija pristatė du performatyvius renginius:

  Eglė Rakauskaitė / performatyvus veiksmas -  STOP - SPOT - POST;

  Buto šokio teatro OKARUKAS performansas DOLLS.

  Daugiau informacijos: www.galleryweekendkaunas.lt

 15. PINHOLE / CAMERA OBSCURA # 2 // 2017 04 14 - 05 05

  Projektas „Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje“. Fotografijos paroda „Pinhole/Camera obscura # 2“

  2017 04 14 – 05 05 Atidarymas 04. 14. 19.oo val.

  POST galerija gilindamasi į konkrečius žanrus šiais metais pristatys fotografijos, skulptūros, video meno, instaliacijų, garso meno, performanso meno ir architektūros žanrų ekspozicijas. 

  Šį kartą POST galerija atidaro fotografijos parodą „Pinhole/Camera obscura # 2“.

  Pirmoji paroda „Pinhole/Camera obscura“ vyko 2012 metais Fluxus ministerijoje. Ekspozicija buvo parodų ciklo „Opusai“ dalis. Parodoje dalyvavo dvidešimt autorių iš penkių Lietuvos miestų. Tai buvo viena iš pirmųjų ekspozicijų Kaune skirtų išimtinai tik pinhole technologijai. 
  Antros parodos idėja išlieka nepakitusi. Tai dėmesio atkreipimas į konkrečią išraiškos priemonę (Pinhole/Camera obscura) ir variacijas joje. 

  Kuratoriai: Andrius Pukis, Giedrius Petrauskas.

  Dalyviai: Arūnas Kulikauskas, Gintautas Trimakas, Giedrius Petrauskas, Inga Dinga, Vadim Šamkov, Mindaugas Česlikauskas.

 16. Tarptautinis socialinio verslo startuolių renginys ,,CHANGE MAKERS ON” // 02 24 - 26 

  „ChangeMakers‘ON“ – tai tarptautinė socialinių inovacijų ir verslo vystymo programa, kurią sudaro hackatonai, įvedimo į rinką stovyklos, inkubatorius ir mokymai.

  Programa yra „Global Social Entrepreneurship Network“ narys. „ChangeMakers‘ON“ misija – vystyti socialines inovacijas ir verslą, suteikiant aukščiausio lygio ekspertų pagalbą. Sudaryti galimybes kurtis ir augti tvariems bei komerciškai gyvybingiems socialiniams verslams.

  Daugiau informacijos:

  http://changemakerson.lt/

 17. Martynas Švėgžda von Bekker // kompaktinės plokštelės „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“ pristatymas // 2017 02 11 16 val.

  Jau ne vienerius metus Vokietijoje gyvenantis, ten įsitvirtinęs ir pasaulio publikos širdis užkariavęs smuiko virtuozas Martynas Švėgžda von Bekkeris grįžta į Lietuvą tam, kad pristatytų dar niekur negirdėtus, specialiai jam parašytus jaunųjų kompozitorių kūrinius smuikui solo. Vasario 11 d., 16 val„POST galerijoje“ visi kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę išgirsti daug netikėtų muzikinių sąskambių, eksperimentų, ieškojimų ir atradimų, kurie žada išties puikios muzikos gūsį.

  Šis koncertas – tai naujausios M. Švėgždos von Bekkerio ir jaunųjų Lietuvos kompozitorių parengtos kompaktinės plokštelės „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“ pristatymas. Žymaus smuikininko idėja skatinti jaunųjų kompozitorių susidomėjimą kūryba smuikui solo, yra itin svarbi ir aktuali kūrybinio repertuaro dalis. Šis unikalus jaunimo ir tikro „scenos vilko“ bendradarbiavimas turi išskirtinę akademinę išliekamąją vertę bei konstruktyvų pedagoginį impulsą jauniems kompozitoriams.

  „Man visuomet smagu dirbti su jaunais talentingais menininkais, kurie ima iš gyvenimo viską, kas reikalinga ir naudinga. Tad, jaunime, parašykite ką nors smuikui ir aš mielai tai atliksiu“,- sakė šiuo metu Vokietijoje gyvenantis smuikininkas M. Švėgžda von Bekkeris, kurio vardas yra puikiai žinomas visame pasaulyje. Daugelio tarptautinių  konkursų laureatas, ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos universiteto menų fakulteto bei S. Šimkaus konservatorijos docentas,  tarptautinių meistriškumo kursų dėstytojas, ilgametis Lietuvos kultūros garbės atašė. Smuikininkas yra išties puikus kūrinių  interpretatorius, šiuo projektu reprezentuojantis jaunųjų kompozitorių kūrybą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Profesionalus M. Švėgždos von Bekkerio  šiuolaikinės muzikos interpretacijų išmanymas yra viena jo vizitinių kortelių.

  Visos kompaktinėje plokštelėje įrašytos kompozicijos labai skirtingos, ateityje galinčios tapti vertinga ir neatsiejama kūrinių smuikui solo dalimi. Koncerte bus pristatyti kūriniai, atskleidžiantys didžiulį kūrėjų potencialą, kūrybinę energiją bei laisvę.

  Visi klausytojai turės išskirtinę galimybę įsigyti kompaktines plokšteles su atlikėjo bei kompozitorių autografais.

   

  Daugiau informacijos apie menininką: http://vonbekker.com/

  Pranešimą parengė Vaida Urmonienė +37061606171, vaida_urbietyte@yahoo.com

  Kontaktai: postgalerija@gmail.com

 18. MIND THE OBJECT #3 // 2016 12 16 - 2017 01 14

  for En please scroll down

  Vieta: POST galerija (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas); projektų erdvė KABINETAS (Mapu g. 20, Kaunas)

  Atidarymai: POST galerijoje 2016 12 16, 19 val.; projektų erdvėje KABINETAS 2016 12 17, 18 val. ir 2016 12 30, 18 val.

  Jau trečią kartą 2016 m. gruodžio 16 d. 19 val. POST galerija kviečia į tarptautinę tęstinę šiuolaikinės skulptūros parodą ,,Mind the object #3”, šiemet plečiančią savo erdves – prie parodos eksponavimo prisijungia projektų erdvė ,,KABINETAS”.

  „Viešose diskusijose apie šiandieninę skulptūros padėtį Kaune nuolat kildavo nemažai apgailestavimų, jog aktualios ir su laiku žengiančios šiuolaikinės skulptūros ekspozicijų nėra daug. Taip neišvengiamai atsirado poreikis surengti objektų meno parodą.“ – projekto pradžią prisimena POST galerijos įkūrėjas ir vadovas Andrius Pukis.

  Šiuolaikinio meno erdvė, kurioje įprasta matyti tarpdisciplininius kūrinius, medijų meną, vaizdų manipuliacijas, video ir garso simuliacijas, komplikuotas, o kartais kompleksuotas koncepcijas, kviečia suklusti ties objektu, kurį galima apeiti, paliesti, aprėpti akimis ir mintimis.

  Parodoje meno objektas traktuojamas kaip fizinė/mentalinė kliūtis, taip atkreipiant dėmesį į patį objektą ir paverčiant jį traukos centru: objektas kaip ženklas, simbolis, nuoroda, kliuvinys.

  Parodos ekspozicija sudaryta iš OPEN CALL’o būdu atrinktų ir kviestinių menininkų pasiūlytų darbų.

  Viena pirmųjų šiuolaikinės skulptūros parodų Kaune POST galerijoje duris atvėrė 2014 m.

  Parodos veiks iki 2017 m. sausio 14 d.

   

  Projektą remia: Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

  Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/POSTgalerija/?fref=ts; 

  http://arthesis.lt/kabinetas/; https://www.facebook.com/kabinetas/?fref=ts

  Kontaktaipostgalerija@gmail.com; Andrius Pukis (869292332), Lina Pranaitytė (863440373).

   

  MIND THE OBJECT #3 // 16 12 2016 - 14 01 2017

  Time: 16 12 2016 - 14 01 2017

  Place: POST gallery (Laisvės av. 51A, 4 floor, Kaunas); the space of projects KABINETAS (A. Mapu street 20, Kaunas)

  Openings: POST gallery 16 12 2016, 7 p.m.; the space of projects KABINETAS 17 12 2016, 6 p.m. / 30 12 2016, 6 p.m.

   

  POST gallery invites to the continuous International exhibition of contemporary sculpture ,,Mind the object #3” for the third time. This year the project expands its places – the space of projects “KABINETAS” joins to exhibition exposure.

  “There were a lot of regrets in public discourse that there are not enough relevant contemporary sculpture expositions talking about contemporary sculpture and its situation in Kaunas. This showed the need to arrange art exhibition of objects” – Andrius Pukis, founder and director of  POST gallery, remembers the beginning of the project.  

  Contemporary art space, where it is usual to see interdisciplinary pieces, media art, manipulation of images, simulations of video and sounds, complicated and sometimes complexed concepts, this time invites to stop by the object, available to walk around it, to touch it, to cover it by eyes and minds.

  There the object of art is interpreted as physical/mental barrier, paying attention to the object itself, making it the center of traction: the object as sign, symbol, shortcut, barrier.

  The exposition concludes of selected works from OPEN CALL candidates and pieces offered by invited artists.

  One of the first exhibitions of contemporary sculpture in Kaunas showed up in POST gallery in 2014.

  The exhibition is opened till 14th of January, 2017.

   

  The project is supported by: Kaunas city municipality, Ministry of culture of the republic of Lithuania, The Lithuanian Council for Culture.

  Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/POSTgalerija/?fref=ts; 

  http://arthesis.lt/kabinetas/; https://www.facebook.com/kabinetas/?fref=ts

  Contactspostgalerija@gmail.com; Andrius Pukis (869292332), Lina Pranaitytė (863440373).

 19. KATARSIS4 // 2016 12 19

  Galerijos POST erdvėje, tarptautinės objekto meno parodos „MIND THE OBJECT #3“ eksponatus apsupo Katarsis4 - improvizacija/garsas/spontaniškumas

  katarsis4/saksofonų kvartetas:
  Danielius Pancerovas
  Kazimieras Jušinskas
  Arminas Bižys
  Algirdas Janonis

  Saksofonų kvartetas „katarsis4“ susibūrė 2015 m. pavasarį. Šiuos muzikantus suvienijo bendros idėjos bei požiūris į muziką bei jos atlikimą. Nors kompozicijos buvo pusiau laisvai atliekamos, jose visuomet įsipindavo lietuvių liaudies motyvai, ritmika, kuri staigiai galėdavo persipinti į minimalizmą ir t.t. „Ieškome prasmės ne rezultate, o pačiame procese, nes dažniausiai viskas, kas gimsta čia ir dabar, klausantis vienas kito, sukuria autentišką skambesį bei savitai įdomu tiek mums, tiek klausytojui“, – sako grupės nariai.

  Įėjimas laisvas

  Koncerto organizatoriai:
  LMTA Meno centras, galerija POST

 20. KAIP KINE PIRMOJI SERIJA - 'PSYCHO'. KINOMANSAS // 2016 12 07-11 d.

  2016 m. gruodžio 7 - 11 dienomis POST galerijoje (Laisvės al. 51a, Kaunas) bus pristatomas 'Just Like in the movies' - besivystantis performatyvaus meno projektas apie filmus žmonėms, mėgstantiems kiną ir tiems, kurie yra veikiami šiandieninės informacijos srautų. 'Like in the movies' - novatoriška ir originali kino-teatro performatyvių pastatymų serija, kuri tiria filmų pasaulį iš įvairių perspektyvų, pasitelkiant vaizduote ir protu. 'Like in the movies' - siūlo išskirtinį požiūrį į santykį tarp dviejų meno formų : kinematografijos ir inscenizacijos. Performatyvi reprezentacija provokuoja jaunąją kartą domėtis kino kultūra, istorija, ištakomis, tačiau pastatymo stilistika siekiama patenkinti ir kino žinovą.

  Pirmoje serijoje 'PSYCHO' režisierė-prodiuserė, koncepcijos ir metodologijos autorė Gintarė Minelgaitė visiškai išteisins bet kokias neigiamas termino ’psichopatas’ reikšmes 'Noir' (liet. 'juodas') filmo žanro tipaže. Noir filmuose įprastai vaizduojama tamsa (tiesiogine ir perkeltine prasme) Daugumoje šių filmų atsispindėjo Šaltojo karo diktuojama nuotaika: nepasitikėjimas, blankuma, nekaltumo praradimas, neviltis ir paranoja. antihumaniški moralės konlfiktai, beprasmiškumas ir neteisybės jausmas. Viskas labai šiuolaikiška.

   

  Šis projektas, pasižymintis išskirtinumu, informatyvumu, tiria ir puoselėja kino unikalumą. Projekto autorė Gintarė Minelgaitė, pasižyminti netradiciniu požiūriu į skirtingas meno formas, pastatymu 'Like in the movies' sieks plėsti nusistovėjusį požiūrį.

   

  Komanda:

  GINTARĖ MINELGAITĖ (Lietuva, UK) - režisūra, prodiusavimas, aktorių paruošimas, metodologija, konceptas, kvapas, spalva, nuotaika, dramaturgija, ir visi kiti išoriniai ir vidiniai organai;

  GIEDRĖ ŽALIAUSKAITĖ, MONIKA PODERYTĖ - aktorės

  STEINER YGGESETH ( Norvegija) - kompozitorius;

  RUI MONTEIRO (Portugalija) - apšvietimas;

  LAURA ŠĖRYTĖ (Lietuva) - dizainerė/skulptorė/objekto menininkė.

  TRUKMĖ: 2 val. be pertraukos

  Daugiau informacijos:

  https://www.facebook.com/events/1708348532821666/

  https://vimeo.com/178209240 (video - Dan Beck)

   

  EN

  JUST LIKE IN THE MOVIES. ACT I PSYCHO

  cinetheatrical staging

  2.00 hours - no break

   

  ‘Like in the Movies’ ongoing performative arts’ project about film for people who like film & who has been effected by current „information“ fluids & know little about films but are attracted to great things: a classic & current approach. ‘Like in the Movies’ is refreshing and original series of cinetheatrical performative stagings that explores the world of film from myriad angles with wit and imagination. ‘Like in the Movies’ offer a unique approach to the relationship between the two art forms - function of filmicality in stagings. Performative representations of cinema, that would provoke younger generations interest into cinema culture, history and origins & would please in style cinema knowledgeable tastes.

  This project is idiosyncratic, intelligent, informed, and it really explores and cares about cinema. Project master Gintare Minelgaite with her distinctly quirky eye on the arts in all forms, with ‘Like in the Movies’ will offer new perspectives on all media that broadens established demographics. 

  GINTARĖ MINELGAITĖ - directing, actors training, acting methodology, producing , concept, smell, color, mood, dramaturgy & inner organs;

  STEINER YGGESETH - composer
  RUI MONTEIRO - lighting
  GIEDRE ZALIAUSKAITE & MONIKA PODERYTE - acting

  More information: https://www.facebook.com/events/1708348532821666/

  https://vimeo.com/178209240 (trailer video & edit - Dan Beck)

   

 21. CONFESSIONS. Erdvinė opera tamsoje //  2016 12 03 // 18 / 20 val.

   

  2016 m. gruodžio 3 d. (šeštadienį) 18 val.  POST galerijoje (Laisvės al. 51a, 4 aukštas, Kaunas) pristatomas projektas CONFESSIONS - erdvinė opera tamsoje.

  Kūrėjai – Spatial Opera Company: Jens Hedman (kompozitorius, Švedija), Rūta Vitkauskaitė (kompozitorė), Åsa Nordgren (sopranas, Švedija)

  Prodiuseris OPEROMANIJA

  TRUKMĖ: 63 minutės (be pertraukos)

   

  Operos kūrybinė komanda 2016 m. apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią muziką spektakliui. Jens, Åsa ir Rūta – susipažino 2010 metais „Naujosios muzikos inkubatoriaus“ (New Music Incubator) projekte Latvijoje, kur juos sujungė bendras tikslas – sukurti erdvinę operą tamsoje, ypač praplečiant akustinės aplinkos galimybes. Kūrinį inspiravo domėjimasis erdvine elektronika, o ypač – erdvinis akustinis garsas ir jo poveikis vaizduotei. Krikščioniškoji septynių mirtinų nuodėmių idėja tapo operos libreto pagrindu.

  Septyniose „Confessions“ (angl. – išpažintys) dalyse nagrinėjamos septynios mirtinos nuodėmės – godumas, puikybė, apsirijimas, pavydas, kerštas, geismas, tingumas. Nuo pat kūrybinio bendradarbiavimo pradžios tarp kūrėjų užsimezgęs intuityvus ryšys operoje perkeliamas ir į muzikinį lygmenį. „Confessions“ suvienija jos autorių seniai brandintas kūrybinių eksperimentų idėjas: muzikos atlikimą tamsoje, įtraukiant ir kitas jusles (uoslę, lytėjimą) ir tariamai visiškai panaikinant vizualųjį aspektą. Tačiau kūrinyje pastarasis iš tiesų yra labiausiai kurstomas veiksnys klausytojo vaizduotėje – per abstrakčius garsovaizdžius ir konkrečius anksčiau įrašytus garsus, kurie sukelia stiprius vaizdinius, susijusius su jausmais, pojūčiais ar objektais.

   

  Instrukcijos žiūrovams

  Žiūrovai sėdės tamsoje, su akių raiščiais-kaukėmis, kurios bus dalijamos prieš spektaklį. Erdvėje yra viena išskirtinė vieta – „rausvoji kėdė“. Ji yra vienintelė ir nemokama, gaunama konkurso būdu. „Rausvos kėdės“ klausytojas patiria ekstremalų akustinio surroundo, kvapų, skonio ir prisilietimų kompleksą.  Norintys gauti šią vietą turi iki 2016 m. lapkričio 30 d. nuoširdžiai išpažinti vieną savo nuodėmę el. paštu confessions@noa.lt. Su atrinktu dalyviu bus susisiekta ir jis turės pasirašyti kontraktą.

   

  Įspėjimai

  Amžiaus apribojimų nėra, tačiau tėvai, atsivedantys jaunesnius vaikus, turėtų būti tikri, kad vaikai pajėgs praleisti valandą užrištomis akimis, prarasdami kontaktą su tėvais.

   

  Premjera

  2015 m. balandžio 17 d. Profsąjungų rūmų Kolonų salėje 6-ajame šiuolaikinės operos festivalyje NOA (Naujosios operos akcija).

   

  Bilietai

  Bilietus [10 Eur] platina TIKETA

   

  Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1992841684276139/

   

  EN

   

  CONFESSIONSSpatial mono opera in the dark

  December 3, Saturday, 7:00 pm

  POST gallery (Laisvės al. 51a, 4th floor, Kaunas)

  Duration63' (no intermission).

  Creators – Spatial Opera Company: Jens Hedman (composer, Sweden), Rūta Vitkauskaitė (composer), Åsa Nordgren (soprano, Sweden)

  Producer OPEROMANIJA

   

  In 2016 opera awarded Lithuanian professional theatre prize “Golden Stage Cross” for the best music.

   

  The opera creators group – Jens, Åsa and Rūta met at the 2010 New Music Incubator project in Latvia, and they were united by one goal – to create a spatial opera in the dark, especially expanding the possibilities of the acoustic surroundings. The work was inspired by their interest in spatial electronics, in particular by spatial acoustic sound and its impact on imagination. The Christian idea of the seven deadly sins lies at the basis of the libretto.

  The seven parts of the “Confessions” are concerned with the seven cardinal sins – lust, gluttony, greed, sloth, wrath, envy, pride. The intuitive relationship that appeared between the creators from the beginning of the collaboration is transferred to the opera at a musical level. The "Confessions" unites the authors' long-cherished ideas of creative experiments: performing music in the dark, involving other senses (smell, touch) and allegedly completely removing the visual aspect. However in the opera, the latter is really the most activated factor in the listener's imagination – through abstract audio images and concrete pre-recorded sounds that produce strong images linked to feelings, sensations or objects.

   

  Instructions for spectators

  The spectators will sit blindfolded in the dark (blindfolds will be handed out before the performance). The sensations of the audience will be actively provoked. There is the only special “Pink chair” in the audience, it is free of charge, and the person who will win a competition will get it. The occupant of the seat will experience a set of extreme acoustic surroundings, smells, tastes and touches. Those who wish to get this seat need to make a sincere confession of one sin until November 30, 2016 on confessions@noa.lt. The person will be contacted and he/she will have to sign a contract.

   

  Warning

  There is no age limit but the parents who bring young children should be sure that the children will be able to spend an hour blindfolded, without any contact with their parents.

   

  Premiere

  April 17, 2015 at the Column Hall of the Trades Union House during the 6th contemporary opera festival NOA (New Opera Action).

   

  Tickets

  Tickets [10 Eur] are distributed at TIKETA

   

  More information:  https://www.facebook.com/events/1992841684276139/

   

 22. KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS // MIND THE OBJECT #3 // 2016 09 07 - 2016 12 02

  POST galerija skelbia kūrinių atranką jau trečiajai tarptautinei šiuolaikinės skulptūros parodai "MIND THE OBJECT # 3".


  Atranka vyksta iki 2016 gruodžio 2d. 
  Parodos laikas 2016 gruodžio 16d. - 2017 sausio 14d.

  Parodos "MIND THE OBJECT" koncepcija: traktuoti meno objektą kaip fizinę/mentalinę kliūtį, taip atkreipiant į jį dėmesį ir paverčiant objektą traukos centru. Objektas kaip ženklas, simbolis, nuoroda, kliuvinys... Bus atrenkami tūriniai meno kūriniai: objektai, instaliacijos, skulptūros, ready-made'ai. 

  Kūrinių atrankos kriterijai: kūrinio atitikimas parodos koncepcijai, meninė kūrinio kokybė bei techninis išpildymas.

  Užpildytas paraiškas (paraiškos forma pateikiama žemiau) ir jų priedus (autoriaus CV / kūrybinės veiklos aprašymą ir parodai siūlomo kūrinio fotografijos ar eskizai) prašome siųsti iki šių metų gruodžio 2 d. el. adresu - postgalerija@gmail.com (prie temos nurodant „POST ATRANKA", taip pat galite pristatyti medžiagą į POST galeriją (Laisvės al. 51a, Kaunas, LT-44309).


  Atrinkti projektų autoriai bus skelbiami POST galerijos FB paskyroje ir informuoti asmeniškai. Taip pat konkurso rezultatai bus paskelbti POST galerijos puslapyje www.postgalerija.lt


  Kontaktai pasiteiravimui: 
  Andrius Pukis (kuratorius) +3709292332 / Lina Pranaitytė (koordinatorė) +37063440473


  DALYVIO PARAIŠKOS FORMA

  Vardas, pavardė:
  Kūrinio pavadinimas:
  Kūrinio idėjos pristatymas/koncepcija:
  El. paštas:
  Tel.:

  Būtini paraiškos priedai:

  * Autoriaus CV / trumpas kūrybinės veiklos aprašymas.
  * Kūrinio fotografijos ir/ar eskizai (formatas: JPG, PDF, PNG).
  P. s. Taip pat galimos ir neelektroninės versijos, popierius.

  Fotoreportažas iš antrosios ekspozicijos:
  http://artnews.lt/fotoreportazas-is-tarptautines-siuolaikines-skulpturos-parodos-mind-the-object-2-post-galerijoje-32371

  Projekte sudalyvavę menininkai: 
  Nomeda ir Gediminas Urbonai, Zsolt Asztalos, Eglė Rakauskaitė, Danas Aleksa, Karolis Kauneckas, Raimonda Sereikaitė, Mindaugas Junčys, Nerijus Erminas, Evaldas Jansas, Martynas Gaubas, Andrius Labašauskas, Gediminas Mažintas, Marija Šnipaitė, Peter Szalay, Povilas Ramanauskas, Rafal Piesliak.   /////////////////////////////////////// English version //////////////////////////////////////

  OPEN CALL

  POST gallery announces an open call for the third internacional contemporary sculpture exhibition "MIND THE OBJECT # 3".

  Deadline: November 2, 2016

  Exhibition time: December 16, 2016 - January 14, 2017

  The concept of the project "MIND THE OBJECT" - treat the art object as a physical/mental barrier, convert the object to the center of attencion. The object as a sign, a symbol, reference or barrier... Will be selected three dimentional works of art: objects, installations, sculptures, ready-mades.

  Works selection criteria: the work should match the exhibition concept, the artistic quality and technical ability.


  The completed application (form below) and their additions (author CV / creative activity profile and the proposed work photo or sketches, please send till 2nd of November 2016 by e-mail postgalerija@gmail.com (the theme “POST SELECTION”).


  The results of the competition will be announced in POST gallery facebook account, page www.postgalerija.lt. The selected artists will be informed personally too. 


  Contacts: Andrius Pukis (curator) +3709292332 / Lina Pranaitytė (coordinator) +37063440473


  APPLICATION FORM:

  Name,surname:
  Title:
  Conception/idea
  E-mail: 
  Phone: 

  Additions:

  * CV / short description of the creative activity profile.
  * Photos and/or sketches, format (JPG, PDF, PNG).

  Photos from second edition of the project:
  http://artnews.lt/fotoreportazas-is-tarptautines-siuolaikines-skulpturos-parodos-mind-the-object-2-post-galerijoje-32371

  Participated artists:: 
  Nomeda ir Gediminas Urbonai, Zsolt Asztalos, Eglė Rakauskaitė, Danas Aleksa, Karolis Kauneckas, Raimonda Sereikaitė, Mindaugas Junčys, Nerijus Erminas, Evaldas Jansas, Martynas Gaubas, Andrius Labašauskas, Gediminas Mažintas, Marija Šnipaitė, Peter Szalay, Povilas Ramanauskas, Rafal Piesliak.

 23. Kristina Inčiūraitė DYKUMĖJIMAS // 2016 11 17 - 2016 12 01

   / For English please scroll down /

  2016 m. lapkričio 17 d. 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas) atidaryta personalinė Kristinos Inčiūraitės paroda ,,Dykumėjimas”.

  Kalbant iš ekologinės perspektyvos, sakoma – kai pažeidžiama dirvos augalinė danga, padidėja erozija, dirva degraduoja. Tai dykumėjimo procesas. Tačiau dykumėjimą šiame projekte galėtume mėginti suvokti kaip susitraukiantį erdvėlaikį: laiko ir erdvės klostės užkloja viena kitą niveliuodamos įvairius parametrus, pagal kuriuos matuojame visuomenėje vyraujantį socialinį, politinį ar kultūrinį klimatą. Tačiau jis toks išsausėjęs, kad geresnio gyvenimo pažadai mirguliuoja kaip dykumos miražas. O tolerancija ir veidmainystė maišosi tarpusavyje, pakyla it smėlio audra ir uždengia horizontą... Pilka ir geltona. Abstrahuotoje dvispalvėje dykumoje pasklinda žemo dažnio garso virpesiai ir sušvilpautų melodijų atgarsiai.

  Parodoje pristatomi keli naujausi menininkės kūriniai – audiovizualinė instaliacija „Dykumėjimas“, piešinių ciklas „Masačusetsas, Vašingtonas“ bei ankstesnis menininkės eksperimentinis filmas „Fragmentas kaip priežodis“ (2014), tapęs atspirties tašku šiai personalinei parodai.  

  / / / 

  Kristina Inčiūraitė gyvena ir dirba Vilniuje. Aktyviai dalyvauja vietinėse ir tarptautinėse šiuolaikinio meno parodose. Jos kūryba buvo pristatyta meno institucijose, tokiose kaip Ukrainos Nacionalinis meno muziejus Kijeve, „Oi Futuro“ kultūros centras Rio de Žaneire, Kalmaro meno muziejus Švedijoje, Šiuolaikinio meno centras „Laznia“ Gdanske, „ar/ge kunst Galerie Museum“ Bolcane, KUMU meno muziejus Taline, „Muzeum Sztuki“ Lodzėje, „Mucsarnok“ Budapešte, „NGBK“ Berlyne, „Casino Luxembourg - Forum d'art contemporain“ Liuksemburge, Pori meno muziejus Suomijoje, „Fondazione Sandretto Re Rebaudengo“ Turine, Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir kitose.

  K. Inčiūraitės filmai buvo pristatyti tarptautiniuose video ir kino festivaliuose: 28-ajame Kaselio dokumentinių filmų ir video festivalyje, 53-osiose Šiaurės filmų dienose Liubeke, 40-ajame Monrealio festivalyje Nouveau Cinema, 10-ajame East End filmų festivalyje Londone, FIDMarseille tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje ir kituose. Ji dalyvavo menininkų rezidencijose Austrijoje, Suomijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Rumunijoje, Švedijoje ir Kinijoje.  

  Daugiau informacijos: www.inciuraite.lt

   

  POST galerija (Laisvės alėja 51 A, 4 aukštas, Kaunas)

  Parodos organizatorius: „Kristinos Inčiūraitės studija“

  Parodos partneris: POST galerija

  Parodą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija

  EN

  Kristina Inčiūraitė DESERTIFICATION // 17 11 2016 - 01 12 2016

  Opening of the exhibition: 17 11 2016, 7 pm

  Talking from an ecological point of view, when the topsoil is disturbed, erosion increases, and as a result the land deteriorates. This is the process of desertification. However, in this project, desertification is seen as receding space-time: time and space, folding on to each other, while levelling various parameters, which we use to measure the social, political and cultural climate that tends to exist in society. But it is so dry and dehydrated that promises of a better future are like a shimmering mirage in the desert. Tolerance and hypocrisy merge, and rise up like a sandstorm that obscures the horizon … Grey and yellow. Low-frequency sound vibrations, and the echoes of whistling tunes, spread in an abstract two-tone desert.

   The exhibition presents the most recent artwork by Kristina Inčiūraitė: the audio-visual installation “Desertification”, the series of drawings “Massachusetts, Washington”, and the earlier experimental film “The Fragment as a Proverb” (2014), which became the starting point for the exhibition.

  / / /

  Kristina Inčiūraitė, lives and works in Vilnius. Her works have been presented at art institutions such as the National Art Museum of Ukraine in Kiev, the Oi Futuro Cultural Center in Rio de Janeiro, the Kalmar konstmuseum in Sweden, the Laznia Centre for Contemporary Art in Gdansk, the ar/ge kunst Galerie Museum in Bolzano, the Kumu Art Museum in Tallinn, the Muzeum Sztuki in Lodz, the Mucsarnok in Budapest, the NGBK in Berlin, the Casino Luxembourg - Forum d’art contemporain in Luxembourg, the Pori Art Museum in Finland, the Fondazione Sandretto Re Rebaudengo in Turin, the Contemporary Art Centre in Vilnius, and elsewhere.

  She also participates in international film and video festivals. Her films have been shown at international festivals of video and cinema film: the 28th Kassel Documentary Film and Video Festival, the 53rd Nordic Film Days in Lübeck, the 40th Montreal Festival du Nouveau Cinema, the 10th East End Film Festival in London, the Marseille International Festival of Documentary Film, and others. She has attended artists’ residencies in Austria, Finland, Iceland, Norway, Romania, Sweden and China.

  For more information: www.inciuraite.lt

   

  POST Gallery (Laisvės Avenue 51A, 4 floor, Kaunas)

  Organiser: Kristinos Inčiūraitės studija


  Partner of the project: POST gallery

  Supported by: the Ministry of Culture of the Republic of Lithuania, and the Lithuanian Council for Culture

 24. Dainius Liškevičius ,,Nykstanti riba” // 2016 10 21 - 2016 11 12

  2016 m. spalio 21 d. 19 val. POST galerijoje atidaroma Dainiaus Liškevičiaus paroda ,,Nykstanti riba” (Vanishing point).

  Paroda Nykstanti riba sudaryta iš asmeninės readymade ir objektų kolekcijos. Per jų suradimo konkrečiose vietose istorijas, daiktai pradeda sietis tarpusavyje ir kurti naują naratyvą. Paroda suskirstyta į 7 dalis. Pirmoji iš jų yra visos parodos pavadinimas (taip pat readymade) pasiskolintas iš kino filmo Vanishing Point (1971 m. rež. Richard C. Sarafian JK, JAV) bei šiai nematomai parodos daliai specialiai parašytas sinopsis. Parodos pasakojimas aprėpia Europos kultūros ir istorijos vyksmus bei gerai žinomus sąvokų konstruktus, įtraukdamas ir šiandieninę situaciją. Į pagrindinį pasakojimą įsijungia Kauno miesto Laisvės alėjos ir menininko kaip Kito asmens istorija.

  I

  Parodos sinopsis

  Menininkas, apimtas kūrybinės psichozės, pradeda įžvelgti paslėptą prasmę kiekviename į jo akiratį papuolusiame daikte. Pirmasis objektas, paskutinius kelis mėnesius jam nedavęs ramybės, – tai 35 mm kino juostos ritinėlis su žmogaus kūno vidaus vaizdais, fotografuotais rentgenu 1,20 min., rastas 2015 m. naktiniame Atėnų mieste netoli  Octobre 28th gatvės. Vėliau studijoje apžiūrinėdamas įvairius objektus bei prisimindamas jų radimo istorijas, jis ima apčiuopti jų tarpusavio ryšį. Reklaminis žinomos firmos plakatas su moters veidu, gerąja puse užkaltas lentomis, rastas rūsyje, Kaselyje, parodos Documenta’13 veikimo metu, ir Olandijoje prieš keletą metų per Karalienės gimtadienį įsigytas kolekcionuotų žurnalų rinkinys Cinema X (International Guide for Adult Audiences), iš kurio iškrenta lapas, reklamuojantis vyrams skirtą žurnalą REX. Pradėjęs jungti daiktus į seką, menininkas supranta, kad visą laiką nuo jo buvo kažkas slepiama. Pabudęs tebesisukant pasibaigusiam filmui Vanishing Point, jis prisimena, kad turi pasiimti iš juvelyro užsakytą auksinį žiedą. Tęsdamas savo darbą herojus mėgina greičiau pamatyti visumą ir suprasti jam siunčiamą žinią, tačiau iki pat galo lieka neaišku, kas yra siuntėjas. Galbūt jis pats? Sutrikęs ir apimtas déjà vu jausmo, jis atidarymo metu  vaikšto po savo parodą galvodamas, kad visa tai jau yra kažkur matęs…

   

  II

  Sukurta remiantis tikrais įvykiais

   ( Kartą gyveno du broliai, bet kartą vienas nužudė kitą).

   

  III

  Rex

   

  IV

  Europos pagrobimas

   

  V

  Atėnai

  (35 mm kino juosta su žmogaus kūno vidaus vaizdais, fotografuotais rentgenu 1,20 min., rasta 2015 m. Atėnuose)

   

  VI

  Garso takelis

  („WO IST DAS LAND“, Mellita Berg, 1959, slow rock, trukmė 2 min. 40 s.)

   

  VII

  Titrai

  (Time Machine 0:00)

  /////

  Paroda POST galerijoje veiks iki 2016 m. lapkričio 12 d.

  Laisvės al. 51a, 4 aukštas, Kaunas.

  Darbo laikas: I-V 12-19 / VI 13-18

  https://www.facebook.com/POSTgalerija

  http://www.liskevicius.lt/

  Projektą finansuoja 

  Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 25. Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis ,,KAUNAS MENE" // 2016 09 23 - 2016 10 15

  2016 m. rugsėjo mėn. 23-24 d. startuoja 7-ą kartą rengiamas tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis "Kaunas mene" įsikurdinsiantis pagrindinėse miesto kultūros ir meno erdvėse.

  7-ojo festivalio esminis tikslas, per šiuolaikinių menininkų kūrybą pažvelgti ne vien į globalėjančio pasaulio atveriamas naujas kultūrinio bendradarbiavimo galimybes, bet parodyti visuomenei, kaip kultūros atstovai reaguoja, kaip mąsto šiandienos aktualiomis ekologijos, politinio gyvenimo, žmogaus teisių temomis. Todėl šio festivalio programoje projektai kalbantys apie aktualius socialinius, politinius, ekonominius, gamtos išsaugojimo, istorinės atminties, menininko, kaip šiuolaikinės kultūros atstovo, santykio su visuomene, aspektus.

  Pirmą kartą festivalyje „Kaunas mene“ tokia plati menininkų (šalių) geografija suteiks galimybes plačiam minėtų aspektų ir kultūrų pažinimui. 

  2016 m. rugsėjo 23 d. 19 val. POST galerijoje pristatomi atskiri keturių menininkų projektai.

  Menininkės iš Ispanijos Xaro Castillo fotografinės instaliacijos komunikuoja religinių herojų – Šv. Secilijos, ŠV. Agotos, Mergelės Marijos) ikonografijų interpretacijomis. Naudodama savo paties atvaizdą, jai būdingas išraiškos priemones (pvz. vielinius tinklus) menininkė sudabartina istorijas ir sukuria jaudinančias, gilias, netgi katarsiškas ekspozicijas.                  

  Bendradarbiaujant su galerija „White Rainbow“ (Londonas), galerija „Meno parkas“ festivalyje pristato menininko iš Japonijos Youki Hirakawa kūrinius "Krentančios žvakės" (2014) bei "Deginant sekundę" (2016). Menininkas jungia videofilmus bei fotografijas ir abi šias medijas pateikia instaliacijose, kuriose tyrinėja neišmatuojamą laiką. Jo melancholiškuose kūriniuose beveik monochromiški atvaizdai jungia praeitį su ryškia dabartimi. Hirakawos kūriniams būdingi du laiko sluoksniai – vidinis, intuityvus laikas, būdingas patiems objektams, antrasis – stebėtojo, objektyviai matuojamas laikas. Mes suvokiame objektus netiesiogiai – per laiką, bet jie po truputį jo tėkmėje, lyg upėje ir panyra. Šį įspūdį autorius kuria izoliuodamas objektus ar reiškinius nuo jų originalaus konteksto, perkeldamas į specifines vietas.

  Festivalio „Kaunas mene“ panoramą džiugina tautietės menininkės Agnės Jonkutės ilgalaikis projektas, vystomas menininkei keliaujant, kuomet autorė, cituojant, įamžina peizažus: „tam tikrą vietą „įrašau“ per tam tikrą laiko tarpą. Imu popierių, dažniausiai tai yra žemos kokybės popierius, reaguojantis į aplinkos veiksnius (saulės šviesą, drėgmę) ir prispaudžiu jį peizažo „gabalais“, kad nenupūstų vėjas. Yra „užrašytos“ dvi knygos: „Akmenų knyga“ ir „Smėlio knyga“. 

  „Rojus yra ten, kur yra pragaras / O pragaras yra ant žemės, o taip. / Susitaikyk“ – tokia įžanga pradedamas tekstas (aut. Andreas Schalhorn) apie menininko iš Vokietijos - Ulrich Kochinke -piešinius, kurių dalį galima išvysti festivalyje „Kaunas mene“, galerijoje POST. Eskaluodamas dialogą tarp gėrio ir blogio, šiuo metu profesionaliai besimokantis tatuiruočių meno, Ulrich savo piešiniuose jungia religinius motyvus su popkultūros įvaizdžiais, kam, panašu turėjo menininko patirtis studijuojant teologijos bei dirbant didelėje riedlentininkų halėje netoli Miunsterio dailės akademijos. 

  Paroda POST galerijoje veiks iki spalio 15 d.

  Daugiau informacijos apie festivalį:

  http://www.menoparkas.lt/37713/festivalis-kaunas-mene/kaunas-mene-vii-2016.html

 26. CREATurE Live Art  // 2016 09 16 - 2016 09 18 

  CREATurE Live Art yra kasmetinis performanso meno festivalis, nuo 2012 m. vykstantis galerijų ir viešosiose erdvėse Kaune. 2016 m. festivalio tema - bendradarbiavimas, ji įgyvendinama įvairiais aspektais : nuo rengiamų performanso meno ir performanso meno fotografijos dirbtuvių, iki performansų, kuriuos atlieka tarptautiniai menininkų duetai. Kai kurie duetai yra griežtai profesiniai, ar susikūrę būtent šio festivalio momentu, kiti - duetai ir gyvenime. 


  Festivalyje dalyvauja:
  Alastair MacLennan ir Sandra Johnston (UK)
  Joakim Stampe ir Chuyia Chia (SE)
  Hélène Lefebvre (CA) ir Inga Galinytė (LT)
  Industrial Devolution (EE)
  Jasmin Schaitl ir William Costa (A)
  Kainulainen ir Latva (FI)
  Manuel Vason (UK)
  [RED BIND] (FR)
  Weeks & Whitford (UK)

  Daugiau apie festivalio koncepciją, kiekvieną menininkų duetą ir visas naujienas - tinklapyje www.creatureliveart.lt

  LT>>EN

  CREATurE Live Art is an annual performance art festival, which takes place in galleries and public spaces in Kaunas, Lithuania, since 2012. The theme of the fifth festival edition is collaboration, and it is being conveyed throughout all the activities of the festival: workshops on collaboration in performance and questions on collaboration in performance photography, as well as in the list of participants. All of the participants this year are duos: some of them are collaborating strictly in the field of performance art, some will even meet for the first time here, in Kaunas, in order to perform together, yet others are also partners in life. 
  Complete list of the participants:
  Alastair MacLennan & Sandra Johnston (UK)
  Joakim Stampe & Chuyia Chia (SE)
  Hélène Lefebvre (CA) & Inga Galinytė (LT)
  Industrial Devolution (EE)
  Jasmin Schaitl & William Costa (A)
  Kainulainen & Latva (FI)
  Manuel Vason (UK)
  @ [RED BIND] (FR)
  Weeks & Whitford (UK)

  More on the concept of the festival, each of the participant (duos) and all of the news are to be found on www.creatureliveart.lt as well as in theCREATurE Facebook page.

 27. BIONICS // IN.FINITY PT.2 // 2016 08 25 - 2016 09 09

  Rugpjūčio 25 d. 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51a. 4 aukštas) pristatytas audiovizualinių menų ir elektroninės muzikos grupės BIONICS projektas ,,IN.FINITY PT.2’’.

  Šis projektas, pratęsia grupės kūriniuose tyrinėjamas optikos, suvokimo ir iliuzijos sritis, naudojant skirtingus šviesos šaltinius, fizikinius jų tarpusavio modeliavimo principus, specialiai tam sukurtą erdvę.

  Grupė BIONICS savo veiklą pradėjo 2011 m. Kūryboje jungia eksperimentinės muzikos ir vizualinio meno elementus. 

  Darbuose ieškomos įvairios sąsajos tarp fizikinių reiškinių ir materijos, tarp skirtingų medijų ir meninių formų: garso, erdvinių objektų / instaliacijų, šviesos, vaizdo projekcijų, judesio meno.

  Garso kompozicijoje jungiami ambient, electro, minimal, glitch stiliai, skaitmeniniu būdu transformuoto balso estetika. Dėmesys skiriamas garso dažnio, tembro savybėms, jų kaitai. Skambesiui būdingas atmosferiškumas, daugiasluoksniškumas, tekstūriškumas.

  Bendram kūrinio atlikimui svarbus erdvės pajautimas ir suvokimas. Erdvė, pildoma garsu, objektais, suvokiama kaip atvira, dinamiška, pojūčius veikianti manipuliacija.

   

  Daugiau BIONICS kūrinių:

  https://vimeo.com/user17104589

  https://soundcloud.com/bionics-1

  https://www.facebook.com/bionicswave/

 28. MARTINAS SAMPEDRO // LATENTE // 2016 07 21 - 2016 08 13 

  2016 m. liepos 21d. 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51a.) bus atidaryta Martino Sampedro paroda ,,Latente” (Paslėpta). Ciklas rodomas negatyvu, o žiūrovas, mobiliojo dėka, gali papildyti savo patirimus. Taikant negatyvo efektą Jūsų fotoaparate, galite tyrinėti vaizdus ir atskleisti jų paslėptą turinį.

  „Latente” tai naujausia Martino Sampedro paroda, kurioje menininkas tiria, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, fotografijos ateitį. „Latente” tai ne tik didžiųjų fotografijos meistrų pagerbimas -tai mistinė kosmogonija, siekianti atskleisti paslėptą pasaulį, kuris slypi tarp naujų kūrybos būdų ir žmogaus vaizdų suvokimo.

  Martino Sampedro sukurta ikonografija nukelia mus į menininko atmintį, kur esame pakviesti atrasti paslėptą ir stebuklingą pasaulį, kuriame jis tiria įvairius šviesos bei formos aspektus, o taip pat pačią fotografiją kaip mediją. Ir jeigu ankstesniuose darbuose menininkas kalbėjo apie Išplėstą tapybą, ciklas Latente siekia iš naujo apibrėžti fotografijos mediją, parodyti groteskišką terpės žaidimą. Čia menininkas atsisako fotokameros (kaip tą darė epiniu momentu Manas Rėjus, kurdamas Rayogramas), kad sukurtų įsivaizduotus ir susilietus portretus (kaip tą kažkada darė Robertas Mapplethorpe) arba susijungusius kūnus (kurie primena Hanso Bellmero manekenus).

  Šioje parodoje žiūrovai susiduria su estetiškai nuostabia visata, kurioje menininkas poetiškai pristato Genesis, kuri niekada neegzistavo.

  Nors nuotraukos primena klasikinius portretus, kuriuose tiriami tiek grožio, tiek erotikos klausimai, paroda yra papildyta interaktyvumo ir savotiško žaidimo aspektu, kuris leidžia žiūrovui atskleisti tai, kas slypi po atspausdintais ant popieriaus vaizdais.

  --

  Martinas Sampedro gimė spalio 12 dieną, 1966 metais, Santandere.

  Jo aistra fotografijai prasidėjo ankstyvioje vaikystėje, kai jis pradėjo daryti analogines fotografijas, su kuriomis laimėjo pirmuosius prizus. Po persikėlimo į Madridą, jis tapo fotografijos mokyklos „The Slaughterhouse” direktoriumi.

  Vėliau jis pradėjo dirbti su įvairiomis reklamos agentūromis. Jo žymiausios komercinės kampanijos pelnė daug tarptautinių apdovanojimų, o Martinas tapo plačiai žinomu automobilių fotografu, kurdamas kampanijas tokioms įmonėms kaip Ford, Toyota, Hyundai, Kia, Mercedes ar Jaguar.

  Sampedro meninė veikla remiasi eksperimentavimu ir intensyviais kritiniais tyrimais, daugiausia pasinaudojant žmonių figūromis ir skaitmeninėmis kūrimo technikomis. Todėl jo kūryba dažnai yra vadinama Naująja fotografija.

  Jo paskutiniai darbų ciklai –Interior Ulterior (Paslėpti interjeriai), The Strangeness of Existence (Egzistencijos keistumas) ar Blue Bloods (Mėlynas kraujas) - parodo menininko siekį sujungti skirtingus egzistencijos aspektus ir patvirtinti intuiciją kaip naujų vaizdų kūrimo pradą.

  [Diego Alonso / J. Kaplevski]

 29. ALVYDAS URBIETIS // PERMAINŲ NUOJAUTA // 2016 06 29 - 2016 07 16

  2016 m. birželio 29 d. 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51a.) bus atidaryta Alvydo Urbiečio paroda ,,Permainų nuojauta”.

  Autoriaus kūryboje – skulptūros darbuose, neretai priartėjančiuose tiek prie objekto meno, tiek prie ready made‘o kūrinių ar instaliacijų naudojamos skirtingos technikos.

  Menininko kūrybinių ieškojimų pradžioje buvo medžio skulptūra, tačiau susitelkimas ties viena medžiaga, jo teigimu, siaurina kūrybiškumo lauką ir gali privesti prie amatininkiškumo. 

  A. Urbietis:,,Natūralus medis, rankų darbo popierius man dažniausiai asocijuojasi su natūralumu, šiluma,o dažytas gali virsti šaltesne medžiaga. Metalas, akmens skeveldros siejasi su atšiaurumu. Šias skirtingų medžiagų keliamas asociacijas, ar jų derinius tarp daiktų, objektų ir bandau panaudoti kaip išraiškos priemonę.” 

  Kūryboje menininką domina groteskiškumas. Viename kūrinyje, jis siekia suderinti tai, kas juokinga ir beviltiškai rimta, tikroviška ir tuo pačiu absurdiška bei neestetiškiems daiktams ar medžiagoms suteikti savo išgalvotą estetiką, rasti ir parodyti asociacines sąsajas tarp objektų. 

  Parodos pavadinimas ,,Permainų nuojauta“ iš dalies pasiskolintas iš kūrinio ,,Gatvės ženklai – permainų nuojauta“. Šiame kūrinyje  perteikiamas archetipinis žmogaus noras aptikti, stebėti, bei aiškintis likimo ženklus. Siekiant akcentuoti ribą tarp mentalinio ir materialaus lygmens, instaliacija sukomponuota iš realaus objekto ir nuotraukos. Ši riba čia pat tarytum naikinama, pateikiant abi instaliacijos dalis vienijančias artimas reikšmes.Statikai priešpastatoma dinamika: užmūrytas ratas, į rodyklę nurodančią judėjimo kryptį įsirėžęs žmogaus pėdsakas. Abu vaizdinius asociatyviai jungia medžiagų (asfalto ir padangos) prigimtinis artumas, protektoriaus ir pado antspaudo asfalte faktūros, gatvės fragmentų vaizdavimas, mūro ir lieto asfalto urbanistinė simbolika. Žiūrovas narpliodamas abu vaizdinius siejančias asociacijas, kuria savą matomų ženklų aiškinimą. Tačiau permainos, mus supančios, kintančios aplinkos permąstymai būdingi ir kitiems autoriaus kūriniams. Dauguma darbų groteskiškai, ironiškai ar paradoksaliai kalba apie besikeičiantį, savo mintyse ( bei paranojose) paskendusį žmogų, bekintančią jo realybę: technologijų įtakas. 

  Kūriniai perteikia sudėtingus apmąstymus, žmogaus pasimetimą (,,Pakuotė patogioms mintims“, ,,Mąstytojas“), iš viso to kylančias problemas, fobijas, ,,tobulumo“ siekius, kuriuos ironiškai atspindi ,,Paranojiniai pusryčiai“, ,,Epidermio korekcija“ ,,Simptomatinis stalčius“. Autorius reflektuoja ir patį menininką, su kūriniu ,,Utopija“ ironiškai pažvelgia į kūrybinio tobulumo siekiamybę.

  Chaotiškų formų skulptūros viršutinėje dalyje įmontuota akmens plokštė su apvalia kiauryme, panaudota kaip užuomina į menininką vedančią  kūrybinę idėją. Ironiška tai, kad pagrindinis skulptūros koncepcijos krūvis tenka  neapčiuopiamai (utopiškai) kiaurymei.

  Menininko kūriniai ,,Bla, bla mobile“, ,,Pikselis“ atliepia technologijų, vartotojiškos visuomenės įtaką žmonių bendravimo pokyčiams.

  A.Urbietis savo kūrybą įvairiose parodose pristato nuo 2013 m. Jo darbai buvo eksponuojami tokiose parodose kaip:,,XXI amžiaus anatomija“ galerijoje ARKA, Vilniuje; ,,4 th Painting & mixed media competition” Lessedra galerijoje, Bulgarijoje; kūriniai pristatomi virtualiame Austrijos meno ir kultūros asociacijos projekte - ,,100 Hours of Art“, (ACA) http://www.100hoursofart.com .

 30. GWK'16 PARODA // NERIJUS ERMINAS // SEPTYNIOS DIENOS IKI NAKTIES // 2016 05 14 - 06 01

  2016 m. gegužės 14 d. 19.30 val. POST galerijoje bus pristatoma Nerijaus Ermino paroda ,,SEPTYNIOS DIENOS IKI NAKTIES”. Ši paroda yra šiuo metu vystomo projekto („SEPTYNIOS DIENOS IKI NAKTIES. SIMULIAKRAI“) dalis.  Pagrindinis projekto kūrybos objektas - simuliakro sąvoka.  

  Tai vizualus pasakojimas kalbantis apie tam tikrus reiškinius, kurie veidrodžio principu nebeatspindi šalia vykstančio gyvenimo, o imasi vaizduoti ir rodyti tą, ko iš tiesų nėra.  

  Temos pasirinkimą inspiravo žodžių junginys, kurį „perskaičiau“ eiliniame, bulvariniame žurnale. Tačiau tai įvyko nesąmoningai ir tie, mano „perskaityti“ žodžiai visiškai nebuvo susiję su tais, žodžiais žurnale. Mano akimis frazė skambėjo: – septynios dienos iki nakties; o kaip buvo rašoma originale net nepamenu. Optiškai panašus raidžių išsidėstymas ir mano nedėmesingas skaitymas, įtakojo klaidos atsiradimą. Tą klaidą vadinu - simuliakru.

  Šiose instaliacijose, tikroviškumo prasmė ištirpsta tarp pavieniai bereikšmių, mus supančių daiktų bei sąvokų. Kasdieniai atributai, išimti iš įprasto konteksto, praranda savo pradinį turinį ir lieka tik bandymas slėpti reikšmes, kurių nebėra. 

  Ši paroda nukreipta į žiūrovo juslinę patirtį, nors raiškos būdas, objektų ir formų pagalba fiziškai apčiuopiamas.

  Nerijus Erminas / 2016                                                                                                              

 31. DISKUSIJA ,,LYTIS IR KŪNAS: OBJEKTAS AR SUBJEKTAS?" // 2016 05 10 // 18 VAL. 

  Sociologė Eva Illouz teigia, kad meilė šiuolaikiniame pasaulyje žmogui suteikia daugiau abejonių ir netikrumo nei džiaugsmo. Peržengdama privataus individų gyvenimo erdvę, ji išnyksta kitų socialinių „mainų“ sraute (Illouz, 2013).

  Pavasariui įsibėgėjant ne tik širdy, bet ir už lango, VDU Sociologų klubas kviečia į diskusiją „Lytis ir kūnas: objektas ar subjektas?“, kurioje apie meilę, jos vartojimą ir modernius porų santykius diskutuos:

  Darja Lyzenko, VDU Sociologijos katedros doktorantė,
  dr. Rimantas Viedrynaitis, VDU Filosofijos katedros lektorius. 

  Renginys vyks galerijoje „POST“, Laisvės al. 51a, 4 aukšt., Kaune. 

  Diskusija yra VDU Sociologų klubo projekto „SocKava“ dalis*. 

  „SocKava“ kviečia atvirai sociologinei diskusijai apie šiandien visuomenėje vykstančius procesus; pristatant naujausius šios mokslo srities tyrimų rezultatus, siekiama didinti visuomenės sociologinį raštingumą.

  Kontaktai pasiteiravimui: sociologija@smf.vdu.lt

  * Antroji „SocKava“ vyks birželio 8 d., 18 val. kavinėje "Kultūra".

 32. ŽYBT // 2016 05 07 // 17 val.

  "Žybt" ištakos – dešimt diskusijų apie performatyvų-teatro meną pasaulyje, pažinimo mokslą. Dvylika performansų, kurių pagrindinė idėja – pradžia, klausimas, ieškojimas ir pasisakymas, kalbėjimas "apie mane" dabartyje.
  Vakaro režisierė bei prodiuserė – teatro ir performanso menininkė, režisierė, tarpdisciplininės meno organizacijos "GORAPARASIT" įkūrėja Gintarė Minelgaitė, bendradarbiavusi su avangardinio teatro režisieriumi Robertu Wilsonu.
  "Žybt" dalyvaus aktoriai-performeriai : Edgaras Miliauskas, Monika Poderytė, Giedrė Žaliauskaitė, Valerijus Kazlauskas, Milda Jonaitytė, Ričardas Myka, Gytis Jurgevičius, Andrius Mockus, Vigita Rudytė, Rokas Bertulis, Gerda Čiuraitė, Justina Mitkutė, Rūta Kumpikaitė, JulijaKorpačiova, Džiugas Kunsmanas, Marija Augutytė, Ieva Savickaitė, Kristina Marija Kulinič, Milda Vyšniauskaitė, Marijus Mažūnas, Aistis Lansbergas, Mantas Tarasevičius, Milda Naudžiūnaitė, Erika Uktverytė, Ingrida Ce, Eimantė Urmonaitė.

 33. Saulius Leonavičius ir Vida Strasevičiūtė // Fuck Language // 2016 04 15 - 2016 04 28

  2016 m. balandžio 15d. 19val. POST galerijoje (Laisvės al. 51a.) atidaryta Sauliaus Leonavičiaus ir Vidos Strasevičiūtės paroda ,,FUCK LANGUAGE”. 

  Tai bendras dviejų autorių kūrinys / instaliacija - psichonauto kostiumas. 

  Ekspozicijoje esantis kostiumas skirtas kelionei gamtoje. Jo konstrukcija leidžia transformuoti apsiaustą į sandarų kiautą sėdint ir yra patogi einant. Kostiumą sudaro dvi dalys- vidinė ir išorinė, taip pat batai, kuprinė ir aksesuarai. Apsiausto gobtuvas išsikleidžia kaip šalmas, o atsisėdus klostės transformuojasi į sandarų maišą kojoms. Rūbas atsparus drėgmei ir sulaiko šilumą viduje. Svarbi apsiausto dalis- diržas. Jis prilaiko rūbo klostes einant, o atsisėdus naudojamas kaip sėdėjimo diržas (apjuosia kelius ir juosmenį taip, kad be didelio nuovargio galima sėdėti ant žemės ilgą laiką). Kelnės ir palaidinė yra sportinio stiliaus - priglundantys prie kūno, pralaidūs orui, nevaržantys judesių. Rūbo dizaine panaudotos šviesą atspindinčios detalės (juostelės, siūlai). Kostiumas skirtas psichodelinei kelionei, ceremonijai, būvimui gamtoje, pasivaikščiojimui parke, dėvėjimui renginyje. 

  Kostiumas sukurtas bendradarbiaujant su rūbų dizainere Vida Strasevičiūte („upcycled by Ant“). Tai dalis šiuo metu vyksančių doktorantūros studijų Vilniaus dailės akademijoje. Studijų tyrimo tema - pharmakon‘o pasireiškimas dabartinėje kultūroje, jo galimybės ir pasiūlymai. Praktiniame darbe naudojamos rūbų, daiktų, grafinio dizaino priemonės. Dizainas pasirenkamas kaip būdas kurti įrankį, funkcionalią ir taip pat aktualią priemonę galinčią tapti kultūros, ideologijos kritika. Iškeltas praktines užduotis apibendrina Set and setting modelis. Ieškoma kaip jis gali būti įgyvendintas esamoje kultūrinėje, socialinėje aplinkoje. Projekte aktualūs critical design ir design thinking klausimai.

  Fuck Language yra agonijos riksmas nuskambantis nelauktai priėjus žinojimo ribą.

 34. J. KIMO ARBAS AWAKENING // 2016 04 08-2016 04 13

  Balandžio 8 d. 19 val. POST galerijoje pristatytas J. KIMO ARBAS projektas ,,Awakening’’. 

  Atidarymo metu 20 val. įvyko menininko performansas.

  ---

  J.Kimo Arbas, menininkas, šiuo metu gyvenantis Los Andžele, užsiima technologijų ir transmedijų pasakojimu, kuriamu jungiant video, balsą, performansą, garso kompoziciją, laiku ir erdve susietus darbus. Gilinasi į erdvės ir žmogaus ryšį.  J. Kimo Arbas eksponavo savo darbus Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje, Australijoje, Ukrainoje, Kaukaze. 

  Kalifornijos menų institute ir menų universitete Berlyne, Vokietijoje įgijo mokslinius laipsnius. 

  ---

  Galite įsigyti originalių J. KIMO ARBAS kūrinių
  formatas - A1 (23.4 x 33.1 inches / 594 x 841mm) 
  Kreiptis: KimoArbas@gmail.com

  ---
  Limited edition high quality original prints by Kimo Arbas. 
  Available up to A1 (23.4 x 33.1 inches / 594 x 841mm) format size for sale. 
  Contact the Artist at KimoArbas@gmail.com

 35. WhiteWash // 2016 04 03

  /LT/

  Kimvi Nguyen (Vietnamas/UK) & Ieva Ripinskytė (LT) -

  tarptautinis menininkių duetas, susibūręs vizualaus bei konceptualaus meno vardan. 

  WhiteWash performanso rėmuose -

  vizualinės bei dvasinės švaros koncepcija. Performansas kurtas remiantis spiritualine 

  reflekcija naudojant paprastus buitinius gestus. Veiksmas vyks subjektyviai žvelgiant į 

  žiūrovo ir galerijos aplinką.

  /EN/

  Kimvi Nguyen (VN/UK) & Ieva Ripinskyte (LT) –

  emerging visual artists combining the dialogue between collaboration and conceptual art.

  WhiteWash performance is a definition of visual and spiritual clearness. 

  The performance is produced by meditative actions created from simple domestic gestures. 

  A shared experience of reflection, revealing the artists and audience gallery environment.

  --

  performanso trukmė 2,5 val.

 36. UNMASK / DEMASKACIJA // 2016 03 17 - 2016 04 03

  Kovo 17 d. 19 val.  POST galerijoje atidaryta tarptautinė

  jaunų menininkių paroda UNMASK/DEMASKACIJA. Atidarymo metu vyko Maeve Collins performansas 

  ,,Vidurnakčio teismo posėdis: Aštuoni, Kaunas”.

  Menininkių komanda išmėgina meną kaip galimą 

  teisingumo įrankį. Meninį tyrimą paskatino lyčių lygybės

  konfliktas VDA Kauno fakultete - dar šviežias, visuomenės 

  ir žiniasklaidos dėmesio sulaukęs įvykis. 

  Paroda netiesmukai, subtiliai ir šmaikščiai narsto situaciją. 

  Juokais pasiskolinta teisinės sistemos terminija nubyra teismo 

  posėdžiui virstant performansu, o daiktiniams įkalčiams - 

  menine instaliacija. 

  Penkios jaunos menininkės iš Airijos, Čekijos, Ispanijos, 

  Olandijos ir Slovėnijos tyrinėja įvykį pasitelkdamos savo 

  patirtis ir meno kalbą. Skirtingų formų kūriniai parodoje 

  vienijami to paties vidinio judesio - išlukštenti esmę, o 

  beformius kiautus paversti aštriu, aktualiu turiniu. 

  Parodoje galima stebėti įdomias transformacijas, kuriose 

  blizgantys saldainių popierėliai virsta pavojinga ginkluota 

  armija, 18 a. humoristinė poezija tampa baudžiamuoju įrankiu, 

  o skaitmeninio piešinio pikseliai - bejausmiu, išskaičiuotu

  strateginiu lyčių karo žemėlapiu.  

  Paroda aktyvuoja dalyvių ir lankytojų vidinės atsakomybės 

  raumenį, skatinantį reaguoti, užimti poziciją, kovoti. 

  Inertiškoje mūsų dienų visuomenėje šis raumuo sparčiai atrofuojasi.

  Projektas inicijuotas nepriklausomos meno platformos 

  Kunstpodium T (Tilburgas, Olandija) vienijančios meno studentus

  ir šiuolaikinius menininkus. Šiuo metu tarptautinis tinklas jungia 18 

  aukštųjų meno mokyklų. Projektas Apprentice/Master 

  (Mokinys/meistras) skatina bendradarbiavimą tarp jaunų, ką tik 

  baigusių studijas ar paskutiniuose kursuose esančių meno 

  studentų ir patyrusių šiuolaikinių menininkų. Šioje parodoje 

  susitinka Auksė Petrulienė, menininkė, Nacionalinio M.K.Čiurlionio 

  dailės muziejaus parodų kuratorė, ir jaunosios menininkės Barbora Fastrova (CZ), 

  Iris de Vries (NL), Maeve Collins (IRL), Marta Bran (ES) ir Zala Kobe (SI).

 37. GYTIS SKUDŽINSAS KELIOS FOTOGRAFIJOS TIESOS // 2016 03 03-2016 03 15

  Kovo 3d. 18 val.  POST galerijoje (Laisvės pr. 51 a., Kaunas) atidaryta Gyčio Skudžinsko paroda „Kelios fotografijos tiesos“. Atidarymo metu pirmą kartą viešai pristatytas katalogas „Some Thesis on Photography“, kuris yra jau įvertintas knygos meno konkurse.

  Dažniausiai Gytis Skudžinskas savo kūriniuose nagrinėja fotografijos medijos ribines situacijas. Paprastai darbuose atsisako konkretaus vaizdo fiksavimo, o akcentuoja tai, kad problema ir sprendimo būdai slypi pasirinktos medžiagos techninėje charakteristikoje bei konvencionaliuose suvokimo principuose. Fotografinę mediją autorius renkasi dėl jos išplitimo visuomenėje ir vis dar gajaus, nemeluojančio informacijos nešėjo, mito. 

  O pasak kultūros tyrinėtojo Jurijaus Dobriakovo „Gyčio Skudžinsko fotografinę metodiką ir filosofiją galima pavadinti fotografijos metafizika ar net fotografijos rentgenologija. Atvaizdas kaip toks jam praktiškai neįdomus; kur kas labiau autoriui rūpi jo viduriai, vidinis veikimo mechanizmas, arba vieta tam tikroje platesnėje kontekstualioje sistemoje. Neretai fotografija kaip fizinis objektas apskritai dingsta iš menininko darbų, užleisdama vietą į ją nurodantiems kitokios rūšies ženklams –pavyzdžiui, tekstui. Kitaip tariant, autoriaus kūryboje svarbūs ne konkrečius atpažįstamus realybės fragmentus fiksuojantys atvaizdai, o nematomi ryšiai tarp atvaizdų, jų reikšmių ir kontekstų, tų kontekstų paribių bei išvirkščiųjų pusių, skirtingų fizinių ir įsivaizduojamų erdvių, suvokimo ir matymo automatizmų bei klišių.“ 

 38. WINTER CREATurE // 2016 02 27 

  Vasario 27 d., šeštadienį, nuo 17 iki 21 val. POST galerijoje vyks performanso vakaras 

  „Winter CREATurE“.

  Žiema trunka ilgiau, nei kuris kitas metų laikas. Ji prasideda anksčiau, nei ženklina 

  kalendorius, ir pasibaigia gerokai vėliau, nei tikimasi. Pačiam šalčiausiam žiemos 

  taške paprastai net viltis, kad pavasaris ateis ir "vasaris nebus amžinai"(1), 

  sustingsta į ledo luitą. 

   

  Siekdami tikslumo, sakytume, kad žiema, regis, trunka ilgiau, nei pavasaris, 

  vasara, ruduo. Nes klampi tyli tamsa, kurioje skendime šaltaisiais mėnesiais, 

  tarsi atbukina mūsų percepcijas, padedančias suvokti laiko bėgimą. Kalendorius 

  liudija, kad žiema -tai gruodis, sausis, vasaris, todėl ir regis, nes visa kita, 

  nepriklausoma nuo kalendoriaus, yra tik regimybė, individuali nuojauta. 

   

  Knygoje "Time Warped" ("Deformuotas laikas")(2) Claudia Hammond rašo apie 

  sudėtingus procesus, vykstančius mūsų smegenyse. Procesus, nuo kurių priklauso, 

  kaip suvokiame laiką. Tai, kaip laikas bėga -

  praskuba palikdamas mus užnugaryje, ar velkasi kaip besispyriojantis vaikas -

  priklauso nuo  to, ar mes susitelkiame į tai, kas vyksta, ar dėmesį sutelkiame veikiau 

  į savo vidų, galiausiai, dar kitaip jis teka tuomet, kai nesugebame susitelkti apskritai, 

  kai mūsų dėmesys šokinėja nuo vienų dalykų prie kitų. Ne ką mažesnę įtaką, nei 

  dėmesys ir mūsų gebėjimas jį sutelkti, laiko percepcijai turi ir emocijos bei atmintis. 

   

  Kalbame apie laiką, nes šįsyk "Winter CREATurE" pakvietė keturias menininkes 

  atlikti po vieną keturių valandų trukmės performansą. Kiekviena jų pati apsibrėžė 

  temą savo ilgos trukmės kūriniui, tačiau visos jos darbuosis ir su laiku, laike ar prieš 

  laiką, žiūrovus įtraukdamos į keturias laiko versijas, kurių kiekviena truks tiek pat, 

  tačiau kiekviena vystysis ir žiūrovų bus suvokiama kitoniškai. Nė vienai šių menininkių 

  nebuvo iš anksto apibrėžtas renginio konceptas, kiekvienai buvo pateiktas darbo 

  rėmas: keturios valandos.  

   

  Židrija Janušaitė dirba tapybos, instaliacijos, žemės, video ir performanso meno 

  srityse ir organizuoja meno projektus, nuo 2007 menininkė aktyviai dalyvauja 

  parodose, projektuose ir festivaliuose ir Lietuvoje, ir užsienyje. Židrija savo 

  performansų metu dalinasi vidine tyla, nurimusio proto būsenoje pristabdo laiką ir 

  sukuria erdvę, kurioje ta tyla ir rimtimi, ar veikiau galimybe jas pajusti, dalinasi su 

  žiūrovu. Paskutinį vasario savaitgalį menininkė atliks naują savo performansą 

  "Įtemptas ilgesys", kuriame kels klausimus apie tai, kas esti toje per laiką išsitempiančio 

  ilgesio būsenoje, kai ilgesys - ne apie praėjusį laiką, ne apie žmogų, ne apie vietą. 

   

  Inga Galinytė kurį laiką dirbo ir kūrė grafinio dizaino srityje, eksperimentavo 

  su įvairiomis medžiagomis, tačiau pastaraisiais metais pagrindine jos medija tapo 

  kūnas, o forma -performanso menas, kuris, anot pačios Ingos, "įgalino suvokti ir išjausti universalią 

  žmogaus patirtį". "Winter CREATurE" metu menininkė atliks performansą 

  "Išgalvotas gyvenimas" apie nerimąstingą ieškojimą ir įtampą tarp kasdienės būties 

  kraštutinumų. 

   

  Greta Bernotaitė baigė komunikacijos ir dizaino studijas, o šiuo metu gilinasi į meno 

  terapiją ir judesio meną. Greta keturių valandų trukmės performanse, kurio konceptą 

  baigia žodžiais "Aš turiu visą pasaulio laiką", bus savo laiko valdovė: treji metai patirčių, 

  užfiksuotų dienoraščiuose, taps skaičiais, ženklinančiais jos kūną, galbūt suteiksiančiais 

  atsakymą ar palengvėjimą.

   

  Kristina Marija Kulinič į performanso meną ateina iš aktorystės patirties, ji studijuoja 

  aktorystę ir vaidina teatre. Veikiausiai natūralu, kad ši patirtis menininkei kelia identiteto 

  klausimus, bandant suvokti, kas skiria ją pačią nuo jos kuriamų įvaizdžių, vaidinamų 

  jausmų, kas apibrėžia ją pačią. Būdama "sau", veikdama laike, provokuodama vidinį 

  vyksmą, Kristina bando veikiau tyrinėti, nei teigti. Mintis, veiksmas, objektas, visa tai 

  yra provokacija - pačios sau ir žiūrovo, pasirenkančio ją patirti ir, per ją, tirti save. 

   

  (1) Pagal Vaidos Tamoševičiūtės performansą Vasaris nebus amžinai, pagal Alinos Orlovos dainą Vasaris

  (2) Claudia Hammond, Time Warped: Unlocking the Mysteries of Time Perception, Canongate Books Ltd, 

  2012

 39. ALGIRDAS IR REMIGIJUS GATAVECKAI  // AUTOPORTRETAI – HOMONIMAI // 2016 02 12- 02 26

   

  Šį penktadienį POST galerija pristato gerai žinomus menininkus Algirdą ir Remigijų Gataveckus. Parodą „Autoportretai – homonimai“ sudarys nauji, dar niekur nerodyti, specialiai šiai parodai sukurti menininkų kūriniai. Taip pat bus rodoma piešimo proceso dokumentacija.


  “Autoportretai – homonimai”: gyvi emocijų, atminties, energijos pėdsakai.

  „O tu Algirdas ar Remigijus?“. Tai klausimas, kurį dažnai girdime. Mūsų fizinis panašumas atliepia ir mūsų vidinį vienį. Vienodai įvardijama ir "kasa" − ar tai būtų plaukų pynė, ar pinigų saugojimo vieta . “Homonimai (gr.ὁμώνυμοι (homōnumoi), vns. ὁμώνυμος (homōnumos) <ὁμός (homos) „vienodas“ + ὄνομα (onoma) „vardas“) – žodžiai, kurie vienodai skamba, bet turi skirtingas reikšmes, pvz., (augalo) žiedas ir (piršto) žiedas.” Prisimenu, kaip pabendravę su lingvistais, išgirdome ir patį žodį: . “patiko, kad jo sandaroje slypi ir dar vienas žodis, tiesa, jau ne graikiškas, o lotyniškas „homo“ – žmogus. Sumaniusiems tapyti autoportretų seriją jis labai derėjo.” 
  Tapymo proceso metu mėginame sukurti tikrąjį savo autoportretą, atskleisti esminius mūsų gyvenimo bruožus, patirtis, pomėgius, parodyti asmeninį ryšį, artumą, sielų giminystę. Autoportretuose pasakojome apie panašumų skirtumus ir skirtumų panašumus. Kūrinys pagrįstas bendradarbiavimo ir kūrybinio veiksmo kaip kūnų dialogu. Kūrybiniame procese mums labai svarbi spalva, linija, veiksmas, pasitikėjimas vienas kitu bei vienodumas, turintis ne vieną reikšmę. Kuriame kartu, piešiame ir portretuojame, tyrinėjame, bet tą darome „atrišę“ šiuos veiksmus nuo mūsų įprastų, įteisintų reikšmių, o labiausiai nuo įprastai laukiamų rezultatų – visų pirma nuo atpažįstamo (realistinio) vaizdo, nuo tikrovę reprezentuojančio atvaizdo. Veiksmažodžiais pakeitę daiktavardžius (piešinys, portretas, paveikslas), mes juos intensyviau analizuojame, tarsi bandydami išsiaiškinti, išgryninti ir parodyti esminius savo bendros praktikos elementus . 
  “Paradoksalu, bet šiuolaikinio meno diskurso požiūriu šie šokiruojančiai eskiziški (auto)portretai yra bene realistiškiausi (tikroviškiausi) lig šiol sukurti Gataveckų kūriniai. Kodėl? Pirmiausia – realybė ir realistinis paveikslas juk nėra tapatūs dalykai; jie nesutampa. Tikrovę patiriame vyksme, būdami joje, įtakojami ir įprastų, ir tuo pat metu visiškai atsitiktinių faktorių. O paveikslo realizmas priešingai yra nuspėjamas, stabilus (todėl ir malonus)“ .
  Šiam projektui pasitelkėme automatinio piešimo techniką. Neprofesionalų ir vaikų piešiniai mūsų požiūriu yra tikroviškesni nei realistinės manieros dailės kūriniai, nes esu įsitikinęs, kad tik nevaržoma linija ar potėpis gali atverti žmogaus pasąmonę, kurioje ir glūdi tikroji realybė. Todėl siekėme išlaisvinti kūrybą iš vaizdavimo konvencijų. Autoportretai tapyti vienu ypu, užsimerkus, neatitraukiant teptuko nuo drobės, arba kitaip, nenukerpant virkštelės nuo pasąmonėje iškylančio atvaizdo. Galbūt daug tikresnio nei matytume plika akimi. Žinoma, užsimerkę turime matyti beveik tą patį vaizdą, kaip ir atmerktomis akimis. Mūsų kūryboje tapymas ar piešimas yra performatyvūs – sujungia kūną, judesį bei paliekamą ženklą kaip tagą , ir, žinoma, išsiveržia iš paveikslo rėmo, t.y. vyksta jau realiame gyvenime. Tapėme keisdamiesi drobe ir teptuku. Mes visą gyvenimą taip pat dalijamės džiaugsmais ir vargais. Tapymo būdas, kai stovėdami vienas prieš kitą abu judame su teptuku ir drobe, simbolizuoja ir mus garsinančią saviraiškos formą – šokį. Taigi „Autoportretų-homonimų“ tapymo procesą fiksuojantis filmas demonstruoja, kad portretuojantieji/portretuojamieji ir pats portretavimas čia yra tvirtai sukibę toje pačioje erdvėje ir laike. Mūsų projekte šį efektą sustiprina autoriaus/modelio „homonimiškumas“ ir mūsų drauge atliekamas veiksmas (tapoma išsyk teptuku ir drobe – abiejų kūnais) . 
  “Kartu su filmu rodomos plokštumos tikrai ne paveikslai – tai realistiškai nepavaizduojamų emocijų, atminties, energijos gyvi pėdsakai (juolab susiję ne su atskiru individu, o su dviejų interakcija); na o jei jau pradėjome kitaip kombinuoti žodžius, tai ir kinetinė tapyba, šokio piešinys, performatyvi antropometrija...“ . “Autoportretas – autoironija – autoanalizė – automatizmas – autobiografija – autografas – autogenezė – autonomija – autorius – autoritetas – autošaržas.” 
  Gal paveiksluose žiūrovai mūsų ir neatpažįsta, sako: tas kažkoks senas, o tas ligotas, bet mes kartais jaučiamės ir esantys seni, ir ligoti… Žiūrovams įdomu ir sunku suprasti, ką mes vaizduojame šiame porfarmatyvaus piešimo rezultate – Algirdą ar Remigijų. Kūryboje kaip ir tam tikrose gyvenimiškose situacijose mes galime virsti ko ne vienu asmenimi.

 40. EVALDAS JANSAS // POSTparaMETAopera // 2015-01-14 18val., 2015-01-16 18val., 2016-01-29

  Sausio 14 d., ketvirtadienį 18 val. Evaldas Jansas pristato specialiai POST galerijai (Laisvės al. 51A, Kaunas) kurtą projektą, psichodelinį performansą-operą „POSTparaMETAopera“. Tai gyva, save kurianti paroda. Čia ir dabar vykstanti PARAmeta paroda taps interaktyvi, galerijos lankytojus įtraukianti atidarymo akcija. Kartu su žiūrovais bus pagimdytas objektas-instaliacija-dokumentas, kurį jo iniciatorius E. Jansas vadina „PARAopera“. Visas veiksmas bus dokumentuojamas, montuojamas ir rodomas per „Jansas TV“. Antras projekto veiksmas vyks šeštadienį (01. 16). Sumontuotos scenografijos ir video bus peržiūrimos kartu su E. Janso kulinarinėmis improvizacijomis.

  Evaldas Jansas gyvena ir dirba Vilniuje. Jis yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. 10-ojo dešimtmečio pradžioje Evaldas Jansas tapo žinomas kaip performanso ir video menininkas. Neretai transgresyvi Evaldo Janso kūrybos strategija yra autobiografiška, perteikianti autentišką menininko kasdienybę. Jo videodarbai dažnai atveria abjektišką tikrovę. Nors Evaldo Janso videodarbuose dokumentuojama kasdienybė efemeriška, fragmentiška, betarpiška, joje esama tam tikro dvilypumo – fiksuodamas šią realybę jis tampa savotišku antropologu: dažni videodarbų herojai – gatvėje ir baruose sutikti pašnekovai. Naujausiuose Evaldo Janso videofilmuose nelinijinio montažo bei naratyvo būdu susipina groteskas, absurdas bei socialinių temų parodija. Evaldas Jansas apie save: “Kūryboje vadovaujuosi principu, kurį pavadinčiau egzistenciniu romantizmu. Tai tokia estetinė nuostata, kai vidiniai išgyvenimai ir jausmai yra reakcija į socialines problemas, moralinį būvį, kultūros procesus, archetipus ir simbolius”.

  NDG info

  Kuratorius Andrius Pukis

 41. EGLĖ RAKAUSKAITĖ // 2015-12-26 - 2016-01-09


  POST galerija pristato paskutinę šių metų parodą: Eglė rakauskaitė kviečia į videofilmo, sukurto, kai dar Kaune buvo minusinė temperatūra žiemos metu, peržiūrą ir atsitiktinių kvapų pagal šešių spalvų skalę testavimą.

  Atpažįstama performansuose „Meduje“ (1996), „Taukuose“(1998), “Mano Amerika”(2003), “Tėvas”(2006), naujausiame video filme Eglė Rakauskaitė filmuoja save užšąlusių Kauno marių peizažo fone.
  Akis į akį su kamera, tapomas peizažas apsinuogina pilnėjančiu mėnuliu, prisidengia rūku ir kalba lūžtančio ledo garsu…

  Kvapo efemeriškumas- nereprodukuota kūrinio dalis,- nykstanti jazmino žiedlapių suknelė, tirpūs šokoladiniai krucifiksai, medaus ar taukų klampumas ir… už kadro likę kvapai,- šį kartą koncentruoti, susieti su spalva ir pateikti veidrodiniame atspindyje. 

  Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

  Atidarymas gruodžio 26 d, 18.oo val.
  "POST" galerija, laisvės al. 51a, 4 aukštas, Kaunas

 42. UŽGAULŪS JUOKAI // JANKS ARCHIVE // 2016 01 10d. 17oo - 20oo
  For english scroll down
   
  Menininkų iš Niujorko Ben Kinsley, Jessica Langley, Jerstin Crosby projektas „Janks Archive“ yra 
  tęstinis tyrimas, kurio metu menininkai, keliaudami po pasaulį renka užgaulaus humoro kolekciją.
  Nuo 2012 m. jie pabuvojo Filadelfijoje, Meksike, Berlyne, Belfaste, Vasoje ir Rygoje. Kiekvienoje
  aplankytoje vietoje menininkai kalbasi su vietiniais gyventojais tirdami tai vietai būdingą užgaulųjį
  humorą. Žmonės, pasakojantys savo pokštus yra filmuojami ir patenka į pasaulinį video archyvą,
  kuris yra demonstruojamas įvairiose meninėse instaliacijose ir video prezentacijose. 
  Užgauliojimai yra įrašyti mūsų kolektyvinėje pasąmonėje nuo seniausių laikų. Per juos galime 
  atskleisti kultūrai ar regionui būdingus socialinės evoliucijos ryšius. Kas yra suvokiama kaip
  „bloga“ ar „nepatrauklu“ skiriasi priklausomai nuo kultūros ir kalbos savybių, kaip ir pats žodis
  „janks“. Alabamoje jis naudojamas apibūdinti įžeidžiančius juokus. Nors pats terminas tur
  neigiamą atspalvį, bet „užgaulūs juokai“ yra integrali žmonių bendravimo savybė, ne tik nustatanti 
  dominavimą, bet ir sustiprinanti draugystę.
   
  Benas ir Džesika pristatys savo pasaulinę „Janks Archive“ kolekciją ir Kaune. Sausio 10 d. 17:00-
  21:00 kviečiame pažiūrėti video instaliacijos ir patiems pasidalinti lietuviškais „užgauliojimais“.
   
  Ateikite pasiruošę papasakoti savo geriausius/blogiausius užgaulius pokštus.
   
  // English version //
   
  Ben and Jessica will be at POST gallery in Kaunas on January 10th to present their video installation and to collect Lithuanian “janks.” Come prepared to tell them your best/worst insulting jokes!
   
  JANKS ARCHIVE (a project by NYC-based artists Ben Kinsley, Jessica Langley, and Jerstin Crosby) is an ongoing investigation and collection of insult humor from around the world. Since 2012 they have taken this project to cities such as Philadelphia, Mexico City, Berlin, Belfast, Vaasa, and Riga. In each place they visit, they talk to residents and learn about local versions of these types of insulting jokes. They record people telling their jokes, which are put into a worldwide video archive, as well as represented in art installations, publications, and screenings.
   
  Insults are an ancient oral tradition embedded within the collective consciousness of a culture or region with inherent ties to human social evolution. How people insult one another and what is perceived to be “bad” or “unattractive” differs from place to place, as does the word used to describe these jokes (the term "janks," for instance, is what put-down jokes are called in Alabama). While the intention appears, at first, to be cruel and negative, “janks” are in fact an integral aspect of human interaction, used as much to establish dominance as to strengthen camaraderie.
 43. ARTŪRAS AREIMA // SPEKTAKLIS // NEVYKĖLIS // 2015 12 17,18,19 

  Gruodžio 17, 18, 19 dienomis 19 val. POST galerijoje (Laisvės al. 51a, Kaunas. 4 aukštas) .
  AAT|Artūro Areimos teatro premjera „Nevykėlis“ ( pagal E. Limonovo „Nevykėlio dienoraštis“)

  Kvietimas – prisijungti į nevykėlių gentį ir sugriauti šią civilizaciją visoje Žemėje. Sugriauti ir suvienyti šiam tikslui visus nepatenkintuosiuos. Jokių išrinktųjų klasių. Jokių diktatūrų. Kuo tas žmogus geresnis už bet kokį kitą žmogų. Tai kvaila. Juk geresnis tas, kuris nekenčia civilizacijos. Mes neatsakome į klausimą, ką statysime tuščioje vietoje. Mes sakome: Mūsų tikslas – sugriauti. „Nevykėlis“ pasiryžęs mus visus atvesti į nulinę zoną ir patirti kasdieną. Kasdiena yra svarbesnė už sunkiai išmąstytą iliuzinį efektą.

  Režisieriaus Artūro Areimos vienos dalies nonkonformistinis, egzibicionistinis, dekonstrukcinis ir isterinis aktas „Nevykėlis“ prieš buržuazinę visuomenę, tikinčią kosmoso galia, suteiks išskirtinę galimybę, išskirtinėms asmenybėms, stebėti „Nevykėlio“ gyvenimą.
  Auditorija – tikslinė, motyvuota, pasiryžusi būti išprievartauta, ar skaniai pamylėta. 
  Auditorija, kuri nemėgsta teatro, niekad nemėgo ir niekad apie jį negalvoja, tik baisiuose savo košmaruose sapnavo, kad ten galėtų atsidurti.
  Auditorija, kuri myli teatrą, bet niekaip nebegali juo pasitenkinti, nes jis tapo per mažas jų galvom.

  Kaip patekti:
  Bilieto kaina motyvuotiems – nemokama! *
  Į AAT|Artūro Areimos teatro premjerą „Nevykėlis“ pateks tik motyvuoti žmonės. Turite parašyti motyvacinį laišką į Nevykėlio PM , kodėl būtent jums turime suteikti galimybę tai išvysti ir kodėl būtent „Nevykėlį“ norite pamatyti. Atrinktiesiams bus pranešta asmeniškai ir bus įtraukti į sąrašą.
  Bilieto kaina (ne)motyvuotiems ir norintiems išlikti anonimiškais:http://www.tiketa.lt/LT/aat%7Carturo_areimos_teatro_premjera_nevykelis__pagal_e__limonovo_nevykelio_dienorastis_14042

  *Pabūsime super madingi ir pasiimsime pavyzdį iš mūsų aukštuomenės. Rinksime aukas ( tikimės surinkti daugiau nei A. Jegelavičiūtė per savo labdaros vakarą). Taip kad meno ir antimeno mylėtojai nepasišikit.
  PEACE ON YOU

 44. CAUTION! MIND THE OBJECT // 2015 11 13 - 12 04

   „POST“ galerija kviečia į antrąją tarptautinę šiuolaikinės skulptūros ekspoziciją „Caution! Mind The Object #2“. Pirmoji paroda „Caution! Mind The Object“ vyko 2014 vasario 14 d.

  Šiuolaikinio meno erdvė, kurioje įprasta matyti tarpdisciplininius kūrinius, koketavimą su moksliniais tyrimais, medijų meną, vaizdų manipuliacijas, video ir garso simuliacijas¸ komplikuotas, o kartais kompleksuotas koncepcijas, kviečia suklusti ties objektu. Ties objektu, kurį galima apeiti, paliesti, aprėpti akimis ir mintimis. 
  Šių metų paroda, kaip ir praėjusioji, objektą traktuoja kaip kliūtį, tačiau šį kartą ir mentaline prasme, ne tik fizine. Lyg susitarus, atrankoje dalyvavusių menininkų darbuose vyrauja buitis: Povilo Ramanausko „Buitis“ kūryboje stojanti kelią, o gal kaip tik esanti pakeliui, Marija Šnipaitė iš objektų konstruoja prisiminimų melancholiją, Gediminas Mažintas eksponuoja ramentą betone – dedikacija (ne)judėjimui. Ar gi tai ne mentalinė kliūtis? Jei kūrėjas netransformuoja buities į „būties“, gali ištikt ir mirtis. 

  „Caution! Mind the Object #2” paroda tarptautinė. Joje žiūrovai turės galimybę išvysti du svečius iš Vengrijos: Peter Szalay ir Zsolt Asztalos. Pastarasis menininkas 2013 metais atstovavo Vengriją Venecijos bienalėje. Parodoje pasirodys ir senbuviai Eglė Rakauskaitė, kuri taip pat atstovavo Lietuvą Venecijos bienaleje, Evaldas Jansas, Nerijus Erminas bei Raimonada Sereikaitė. Menininkų Dano Aleksos, Gedimino Mažinto, Rafal Piesliak ir Povilo Ramanausko kūriniai „POST“ galerijoje eksponuojami pirmą kartą. 

  DALYVIAI:

  Eglė Rakauskaitė, Evaldas Jansas, Nerijus Erminas, Povilas Ramanauskas, Danas Aleksa, Raimonda Sereikaitė, Gediminas Mažintas, Rafal Piesliak, Marija Šnipaitė, Peter Szalay (HU) ir Zsolt Asztalos(HU), Nomeda ir Gediminas Urbonai.

  KURATORIAI: 
  Andrius Pukis ir Urtė Čaplikaitė

  RĖMĖJAI:

  Projektas iš dalies finansuojamas Kauno savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos
  Projektas yra integrali projekto „Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje“ dalis. 

  Atidarymas: lapkričio 13d. 19 val.
  Paroda veikia: lapkričio 13d. – gruodžio 4d.
  Adresas: Laisvės al. 51 a, Kaunas

 45. OPEN CALL 

  Foe English scroll down

  POST galerija skelbia kūrinių atranką antrąjai grupinei parodai  CAUTION! MIND THE OBJECT 

  Atranka vyks iki 2015 lapkričio 1d. 
  Parodos laikas 2015 lapkričio 5d. - 2015 lapkričio 30d.

  Kūrinių atrankos kriterijai : kūrinio atitikimas parodos koncepcijai, meninė kūrinio kokybė bei techninis išpildymas.

  Parodos "CAUTION! MIND THE OBJECT" koncepcija : traktuoti meno objektą kaip fizinę kliūtį, taip atkreipiant į jį dėmesį ir paverčiant objektą traukos centru. Objektas kaip ženklas, simbolis, nuoroda, kliūvinys... Bus atrenkami tūriniai meno kūriniai: objektai, instaliacijos, skulptūros, ready-made'ai. 

  Užpildytas paraiškas (paraiškos forma pateikiama žemiau) ir jų priedus (autoriaus CV / kūrybinės veiklos aprašymą ir parodai siūlomo kūrinio fotografijos ar eskizai (bendra siunčiamų darbų apimtis neturi viršyti 8 Mb) prašome siųsti iki šių metų lapkričio 1d. el. adresu - postgalerija@gmail.com (prie temos nurodant „POST ATRANKA", taip pat galite pristatyti CD į POST galeriją (Laisvės al. 51a, Kaunas, LT-44309).

  Atrinktų projektų autoriai bus informuoti asmeniškai. Lapkričio 1d. konkurso rezultatai bus paskelbti POST galerijos facebook puslapyje irwww.postgalerija.lt

  Kontaktai pasiteiravimui: Andrius +3709292332 / Urtė +37061316517


  DALYVIO PARAIŠKOS FORMA


  Vardas,pavardė:

  Adresas:

  Tel.: 

  El. paštas: 

  Kūrinio pavadinimas:

  Kūrinio idėjos pristatymas/koncepcija (iki 200 žodžių):

  Būtini paraiškos priedai:

  * Autoriaus CV / trumpas kūrybinės veiklos aprašymas (iki 200žodžių)
  * Kūrinio fotografijos ir/ar eskizai, formatas JPG.
  Vardas_PAVARDĖ_Pavadinimas_Vieta_metai_01.jpg

  //

  POST gallery announces open call for the second group exhibition  CAUTION! MIND THE OBJECT. 

  Deadline: November 1, 2015

  Exhibition time: November 5, 2015 - November 30, 2015

  Works selection criteria: the work matching of the exhibition concept, the artistic quality and technical ability.

  Exhibition "CAUTION! MIND THE OBJECT" conception: treat the art object as a physical barrier, thus taking it out and turning the object center of gravity. The object as a sign, a symbol, an indication stumbling block... Will be selected volumetric works of art: objects, installations, sculptures, ready-mades.

  The completed application (form below) and their additions (author CV / creative activity profile and the proposed work photographs or sketches (total files may not exceed 8 MB), please send to November,1 by e-mail postgalerija @ gmail.com (the theme indicating “POST SELECTION”, You can also deliver a CD to POST gallery (Laisves al . 51a, Kaunas, LT - 44309).

  The selected authors will be informed personally. November, 1 results of the competition will be announced in POST gallery facebook page andwww.postgalerija.lt

  Contacts: Andrius +3709292332 / Urtė +37061316517


  ENTRY FORM


  Name,surname:

  Address:

  Phone: 

  E-mail: 

  Title:

  Conception (200 words maximum):

  Additions:

  * CV / short description of the creative activity profile (200 words maximum)
  * Photographs and / or sketches, format JPG.
  Name_SURNAME_Title_Place_Years_01.jpg

 46. FESTIVALIS CENTRAS // PARODA REMEDIACIJA // 2015 10 21- 31  

  X Tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras” savo dešimtmetį

  suskaičiuos per dešimt dienų, kupinų garso ir vaizdo įvykių. Spalio 21 - 31 d. Kaune

  vyksiantis renginys pristatys aktualiausius šiuolaikinio meno ir muzikos vardus bei

  kels klausimą - ar per pastaruosius penkiolika metų Lietuvoje susiformavo stipri ir

  gyvybinga medijų meno scena?

  Spalio 21 d. (trečiadienį) 18 val. galerijoje „Post” (Laisvės al. 51A) festivalį „Centras”

  atidarys paroda „Remediacija”, kuri kvies pasvarstyti, kas gi nutiko lietuviškam medijų

  menui bei kokiomis formomis jis egzistavo ir egzistuoja šiandien.

  Kaip parodą pristato jos kuratorius Jurij Dobriakov, „šiandien, nors medijų menas

  Lietuvoje nebėra aktuali kolektyvinė realybė, vis dar įdomu atsigręžti į jo raidą per

  pastaruosius 10–15 metų ir susisiekti su juo per grupinę parodą – savotišką praeities

  futuristinių utopijų retrospektyvą – tarsi per mediumą. Kitaip tariant, pabendrauti su

  pačia lietuviško medijų meno dvasia. Jubiliejinis medijų meno ir muzikos festivalis

  „Centras“ atrodo tam tinkama proga.”

  Paroda „Remediacija“ yra bandymas bent trumpam vėl grąžinti medijų meno

  sampratą į akiratį, pasitelkus punktyrišką subjektyvų tyrimą, atspindintį kuratoriaus

  asmeninę Lietuvos medijų meno lauko patirtį, o kita vertus, parodantį tam tikrą

  fragmentišką chronologinį pjūvį.

  DALYVIAI:  Arturas Bumšteinas, Vitalij Červiakov, Tomas Čiučelis, Mindaugas

  Gapševičius, Bartosh Polonski ir Urtė Milda Širvinskaitė, Rimas Sakalauskas,

  Julijonas Urbonas, Aistė Viršulytė, 3xpozicija.

  Festivalis „Centras” per dešimt dienų apkeliaus ne vieną Kauno kultūrinę erdvę.

  Spalio 21 - 31 d. jas garso ir vaizdo srautais pripildys Blixa Bargeld (Vokietija),

  Kangding Ray (Prancūzija), Ueno Masaaki (Japonija), Gábor Lázár (Vengrija) ir kiti.

  BILIETAI: į mokamus renginius galima įsigyti Tiketoje.

  RĖMĖJAI: Festivalį „Centras” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Festivalio partneris -Goethe’s institutas Lietuvoje.

  Daugiau informacijos: www.cntrs.lt

 47. TOMAS MARTIŠAUSKIS // 2015 10 08 - 11 // ART MARKET BUDAPEST'15 


  This March POST gallery was invaited to take part and represent Lithuania in the international art fair - Art Market Budapest’15: the international art fair established in 2011 is presenting a unique artistic composition in perhaps the most exciting exhibition halls in Europe, and it gives an emphasised presence to a younger generation of galleries and artists including the now emerging stars of the future.

  POST gallery presents Lithuanian sculptor Tomas Martišauskis and his installation “Creature”. The gallery seeks to show a contemporary attitude to the object and media art . 

  Tomas Martišauskis was born in 1977, received his master‘s degree in fine arts from Vilnius Academy of Arts in 2006. He lives and works in Vilnius and has been exhibited in Lithuania and abroad

  Creature, 2013
  Object - Polystyrene, polyurethane, paint, 100 x 250 x 168 cm
  Drawing - Acrylic on wall, 320 x 120 cm 
  Framed drawings - paper, ink, A1 — 59,4 x 84,1 cm (actual unframed size)
  Sound - Doldy digital. 2h 15 min. loop, mp3.

  The day of the Opening: Thursday, October 8, 2015: 11:00 am - 8:00 pm
  Working hours:
  • Friday, October 9, 2015: 11:00 am - 10:00 pm
  • Saturday, October 10, 2015: 11:00 am - 8:00 pm
  • Sunday, October 11, 2015: 11:00 am - 8:00 pm

  Address: Millenáris (Park),1024 Budapest, Kis Rókus str. 16–20
  http://www.artmarketbudapest.hu/

 48. FRANCISCO JANES // WE HAVE EVERYTHING AND WE HAVE NOTHING // 2015 09 25 - 10 18  

  For english scroll dawn 

  Maloniai kviečiame į portugalų menininko Francisco Janes personalinės parodos atidarymą POST galerijoje. Šioje parodoje eksponuojami naujausi autoriaus kūriniai – vaizdo ir garso instaliacijos, analizuojančios priklausymo ir tapatybėskonstravimo klausimus esamose ir buvusiose utopinėse praktikose Lietuvoje.

  Parodos pavadinime panaudota viena eilutė iš CharlesoBukowskio poemos pavadinimu „Something for the Touts, the Nuns, the Grocery Clerks and You“ (liet. „Kai kas spekuliantams, vienuolėms, bakalėjos pardavėjams ir tau“). Poema, kurią specialiai parodai į lietuvių kalbą išvertė JurijusDobriakovas, skatina susimąstyti apie beprasmybę, tuštybę ir gyvenimą šiuolaikinėje visuomenėje.

  Viename iš Francisco Janes video darbų, kurį matysite ekspozicijoje, reflektuojama Orvidų sodyba, kuri, anot autoriaus, yra kolektyvinės vaizduotės dalis. Filmas siūlo kitokį žiūros kampą, labai priartintą, bet tuo pat metu ir labai nutolusį, leidžiantį stebėti griuvėsius kaip savotišką prieglobsčio idėjos įsikūnijimą ir pajusti jų buvimo bei apleistumo absurdišką materialumą.

  Gojus yra vieta, kurią sukūrė po ilgo išsiskyrimo vėl susitikęvyras ir moteris. Savomis rankomis pasistatę namus, jie augina gyvulius ir degina keramikos dirbinius malkomis kūrenamoje japoniškoje anagamos krosnyje. Pagal savo susikurtus ritualus jie formuoja kraštovaizdį aplink savo gyvenvietę ir gyvena darnoje su gamta. Būdami kartu ir menininkai, ir ūkininkai, jie kuria materialias sąlygas savo santykiui su išoriniu pasauliu.

  Anapus kapitalistinės autentiškumo sampratos, Francisco Janes filmuose ieškoma paralelinių „geismo ekomomikos“ apraiškų, kuriosskleidžiasi giliai po rinkos ir visuomenės įtakų srovėmis. Šie kūriniai klausia, ką mes pasirenkame ir kokią įtaką šie pasirinkimai daro mūsų kasdienybei. Juose iš naujo pasirodo naudojimo vertės ir meilės idėjos kaip bendriausio pobūdžio galimybės praktiškumo lauke.

  BIO

  Francisco Janes yra portugalų kilmės medijų menininkas ir tyrinėtojas, pastaruoju metu gyvenantis Vilniuje. Menininko darbuose analizuojami atskirtis tarp žmogaus ir gamtos bei žmogiškas suvokimo laukas (angl.field of perception). Francisko Janes kuria filmus, video, garso meną, fotografiją.  Pirmenybę teikia eksperimentavimui su suvokimu kino ir akuzmatikos (ang. acousmatics) sankirtoje.

  Francisco Janes 2012 m. apsigynė menų magistro laipsnį Los Andžele. 2008 m. dirbo „Experimental Intermedia“ organizacijoje Niujorke. Nuo 2006 m. savo kūrybą pristato įvairiuose festivaliuose, rengia parodas galerijose, muziejuose ir kitose vietose Europoje, Azijoje ir Jungtinėse Valstijose.

  RĖMĖJAI:

  VšĮ „Postprojektai“

  Megasonus

  Lietuvos kultūros taryba

  ENG

  Janes’ exhibition is a video and sound installation occupying the gallery spaces at PoST. It consists of an exploration of the thematics of belonging and identity construction within the framework of both past and living utopic practices in Lithuania.

  The title of the show is a line from a poem by Charles Bukowsky named Something for the Touts, the Nuns, the Grocery Clerks and You. This poem, translated especially for this exhibition by Jurij Dobriakov, is evocative of the ideas of uselessness, vanity and life within contemporary society. 

  Orvidų Sodyba is foremost a part of the collective imaginary in Lithuania. Following the films that were made about it , this work takes on a different approach, at once closer and more distanced, to observe the ruin as it stands - as a crystallisation of a certain idea of refuge - and the absurd materiality of its presence and abandonment.

  Gojus is a place where a man and a woman came to reunite and live together after decades of separation in a house built with hands. There they live with animals, make wood fired Anagama ceramics, and shape the landscape around them according to their rituals. At once artists and farmers, they create the material conditions of their relation to the world, one day at a time.

   Beyond capitalist notions of authenticity, the group of works in this show investigates a certain parallel ‘economy of desire’ that runs deep under the flux of affects of societies and the market, ultimately questioning what we chose and what it means how we live. Within it ideas of use value and love reemerge as generic possibilities in the sensible. 

  BIO

  Francisco Janes is a Vilnius based Portuguese media artist and researcher whose work has been devoted to the question of the scission between humans and nature and the field of perception. His practice involves film and video, sound art and still photography, privileging experiential forms of understanding, at the intersection of cinema and acousmatics.

  Janes graduated from CalArts in Los Angeles in 2012 and was a fellow at the Experimental Intermedia in New York in 2008. His work has shown regularly since 2006 in festivals and exhibitions in galleries, museums and non-institutional spaces in Europe, Asia and the U.S.

 49. KAUNAS PHOTO 2015 // N - 18 // 2015 09 04 - 2015 09 20

  For english version please check: http://2015.kaunasphoto.com/en/programa/

  18:00 – „N-18“ parodos atidarymas. „Post galerija“ (Laisvės al. 51 a.)
  Sasha Kurmaz (Ukraina) „Iššvaistyta jaunystė“
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/project/sasha-kurmaz/

  Marika Dee (Belgija) „Mongolijos miesto jaunimas“
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/project/marika-dee/

  Norman Behrendt (Vokietija) „Iki pamatų sudegintas namas“
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/project/english-norman-behrendt/

  Mariya Kozhanova (Kaliningradas) „Viešas atsiskyrimas“
  Daugiau apie parodą:
  http://2015.kaunasphoto.com/project/mariya-kozhanova/

  Mindaugas Ažušilis (Lietuva) „Aš – Vyras“ 
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/en/project/mindaugas-azusilis/

  Matthieu Gafsou (Šveicarija) „Tik Dievas gali mane teisti“
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/project/matthieu-gafsou/

  Karl Burke (Airija) „Praleistoji zona“
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/project/karl-burke/

  Göran Gnaudschun (Vokietija) „Aleksandro aikštė“
  Daugiau apie parodą: http://2015.kaunasphoto.com/project/goran-gnaudschun/

  Kuratoriai: Donatas Stankevičius ir Mindaugas Kavaliauskas 

  (Fotografijų autoriai: Andrius Pukis, Giedrius Petrauskas, Urtė Čaplikaitė)

 50. CREATurE LIVE ART // REFLECTOR - BERLIN - KAUNAS // 2015 09 04 

  Dalyvauja:
  Katie Lee Dunbar (Berlin)
  Anaïs Héraud-Louisadat (Berlin)
  Stella Veloce (Berlin)
  Salla Hakkola (Helsinki)
  Edita Niciūtė (Kaunas)
  Arnas Mikalkėnas (Kaunas)
  Tadas Petkevičius-Grajauskas (Kaunas)
  Tomas Bandza (Kaunas)

  Praėjus porai mėnesių po "CREATurE Live Art" performanso ir gyvo meno festivalio, CREATurE kolektyvas pradeda naują sezoną pristatydamas seriją mažesnio mąsto "CREATurE" kuruojamų renginių, organizuojamų bendradarbiaujant su "POST galerija". Į pirmąjį šių renginių atvyksta trys menininkės iš Berlyno, kuruojančios renginių seriją "Reflektor" (angl. at(si)spindėti; atmušti (šviesą, garsą).

  "Reflektor" renginiai migruoja po įvairias Berlyno galerijas ir negalerines erdves, o šios serijos tikslas, anot jos iniciatorių ir kuratorių, menininkių Katie Lee Dunbar, Anaïs Héraud-Louisadat ir Stella Veloce, yra mažinti muzikos ir performanso meno scenų atskirtį, suteikiant šioms galimybes persipinti ir pritraukti abiejų scenų auditorijas į bendrus renginius. Performanso ir garso menai, anot kuratorių, dažnai vystosi tarsi paraleliniai sceniniai procesai, tad "Reflector" siekia tapti platforma, kur šie pagaliau susikerta ir atveria galimybes bendram meninio tyrimo procesui.

  Būtent toks - susikertantis ir persipinantis, atveriantis ir pritraukiantis - bus ir penktadienį, rugsėjo 4 d. Kaune įvyksiantis renginys.

  "Reflektor" kolektyvo narės pačios atstovauja skirtingas disciplinas: Stella Veloce yra kompozitorė ir multiinstrumentalistė iš Sardinijos (Italija), ir šiuo metu studijuoja Berlyno meno universitete; iš Anglijos kilusi Katie Lee Dunbar šiuo metu susitelkusi daugiausiai šokio ir performanso srityse, ji pati savo instrumentais įvardija šokį, balsą, instaliaciją, judančius paveikslėlius ir performansą; Anaïs Héraud yra performanso ir vizualiųjų menų atstovė, kurios praktikoje gausu bendrų projektų su muzikantais, šokėjais ir kitais performanso menininkais.

  Renginyje penktadienį pasirodymą atliks ir suomių muzikantė, arfininkė, dainininkė ir kompozitorė Salla Hakkola. Performatyviuose savo muzikiniuose pasirodymuose Salla elektrinės arfos garsais perbėga įvairius eksperimentinės, šiuolaikinės, džiazo, folk- ir pop muzikos elementus, ji mielai bendradarbiauja su menininkais eksperimentinio performanso renginiuose, dalyvauja hepeninguose, groja įvairiuose - tiek žanro, tiek apimties - ansambliuose. Jos praktikos daugiabriauniškumą įrodo ir faktas, kad nuo 2011-ųjų rudens Salla Hakkola dirba kompozitore ir muzikos patarėja "Angry Birds" žaidimams, animacijoms etc. 

  CREATurE kolektyvas savo veikla pabrėžia siekį ir poreikį atskleisti ir skatinti įvairius gyvo meno aspektus ne tik kviečiant užsienio menininkus, muzikantus ir kuratorius, bet ir atveriant platformą Lietuvos menininkams, jauniems projektams ir naujiems veidams. Šįsyk šią misiją CREATurE įgyvendina pakviesdami performansą / garso pasirodymą "Odė naikinimui". Pasirodymą sukūrė ir atlieka Edita Niciūtė - Kauno kamerinio teatro aktorė, dalyvaujanti įvairiuose sceniniuose, muzikiniuose, avangardiniuose projektuose - bendradarbiaudama su profesionaliais džiazo muzikantais Arnu Mikalkėnu ir Tadu Grajausku, bei video projekciją pasirodymui sukūrusiu Tomu Bandza. Apibrėždama "Odės naikinimui" koncepciją, E.Niciūtė teigia performansu siekianti atskleisti "periodišką nykimo procesą", pabrėžti humaniškumo nykimą kaip pertekliaus pasekmę. 

  Rugsėjo pirmą penktadienį CREATurE ir "Reflektor" laukia visų, siekiančių dalyvauti garso ir performanso kryžkelėse ir patirti, kiek spalvų turi arfa, kaip skamba senas dviračio ratas nurūdijusiais stipinais, ar kaip elektrinis pjūklas rezonuoja kultūringoje džiazo pasparnėje.

  Rugsėjo 4 d. 19:30 „POST galerijoje“ (Laisvės al. 51 a, Kaunas) vyks CREATurE gyvo meno vakaras. Renginį remia Kauno savivaldybė, jis yra projekto "Šiuolaikinio meno sklaida "POST galerijoje" dalis.

  https://reflektorberlin.wordpress.com/

  http://creatureliveart.lt/en/ 

  Kuratorė: Vaida Tamoševičiūtė

  (Fotografijų autoriai: Ineta Ivoškaitė, Tamoševičiūtė) 

 51. LIETUVA- INDONEZIJA: GATVĖS MENO PARODA: SAME DIRECTIONS // 2015 07 21 - 2015 08 11

   

  POST galerija pristato antrąjį bendradarbiavimo su Indonesijos gatvės meno atstovu Andres Busrianto kultūrinį projektą. 2013 metais užsimezgusi draugystė tęsiasi ir šių metų liepos 21 dieną POST galerijoje atidaromas tarptautinis projektas „Lietuva – Indonesija“ su paroda „Street Art exhibition: Same directions“

  2013 metais vykęs projektas vadinosi „Same difference“ ir plėtojo skirtumų ir vertybių nykimas tarp pasaulinių kultūrų bei problemų supanašėjimo globaliame pasaulyje temas. Andres Busrianto darbai polemizavo apie politines ir socialines Indonezijos problemas, kritikavo esamas struktūras, migraciją. Ekspozicijoje vyravo  piešiniai ant sienų, tačiau buvo ir kompiuterinių koliažų,tradicinės tapybos, video  darbų.

  Šiai metais Andres Busriant‘o – garsaus Indonezijos gatvės meno kūrėjo, socialinio veikėjo ir gatvės meno festivalio Sewon’e, Yogyakartoje (Javos sala Indonezijoje) įkūrėjo kuruotame projekte žiūrovai pamatys net 33 Indonezijos menininkus, 5 menininkus iš Lietuvos ir 5 menininkus kuriančius internacionaliai.

  Pasak  kuratoriaus, parodoje bus eksponuojami alternatyvūs jaunųjų menininkų darbai  iš Indonezijos, Lietuvos ir kitur. Jų kūryba apims įvairias medijas: fotografiją, interaktyvias instaliacijas, video, skulptūrą, šilkografiją, piešinius ant sienų, graffiti, meno žaislus (ang. art toys), vienetinius lipdukus, atvirukus, spaudą ant marškinėlių, amblemas. Esmine ekspozicijos ašimi tampa gatvės menas ir jo skirtybės ir/ar panašumai lietuvių bei indoneziečių kūryboje. Parodos žiūrovai turės progą susipažinti su Tolimosios Azijos piešimo ant sienos  ypatybėmis ir palyginti jas su Lietuvos publikai gerai žinomų gatvės menininkų Morfai, Plūgo, Wear, Vytenio Jako piešiniais.

  Atidarymo metu, nuo 18val. taip pat bus rodomi trumpo metro dokumentiniai filmai:  „Dreams of Java” , „Roda Roda Gila (Indonesian Dare Devils)”, „Scooter Rendez-vous” bei  ilgo metro dokumentinis filmas „The Act of Killing”.

  Projekto kuratorius: Andres Busrinto

  Koordinatoriai: Andrius Pukis, Jacinta Sherris

  Dalyviai:

  Indonezija:  Setsu, Haidar Emen, Bambang Nurdiansyah, Ali Umar, Thedeomixblood,  Naufal Abshar, AleX TMT, Yanal, Ismu Ismoyo, Isrol Media Legal, Clucksick,  Methodos, Donny Fernando,  Acin Hery,  Wahyu Eko Prasetyo, Arsena Erzidyahi,  Dyeget, Rais Zakaria, Retno Waitiah, Lucky Atiqoh Rohman, Hakim Faizel, Dhandang Seto, Zent Prozent, Dery Pratama,  Johannes, Lovehatelove, Nick 23, Anagard, Guerrilas, Lejar Daniartana, Windi Delta, Moelyono,  Agni Saraswati and Nindya Galuh.

  Lietuva: Morfai, Plūgas, Wear, Vytenis Jakas. 

  Tarptautiniai svečiai:  J.K. Shjn, Greys Lockheart, Dorota Proba n Monika Proba, Liisa Kruusmagi, Vit Hasek, Tomas Urbelionis.

 52. SAULIUS PALIUKAS // ARTVILNIUS'15 // 2015 06 25 - 28

  Maloniai visus kviečiame apsilankyti tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje "ArtVilnius'15", kurioje POST galerija pristatys šiuolaikinį Lietuvos menininką Saulių Paliuką ir jo naujausius, dar niekur neeksponuotus kūrinius iš ciklų „Perforacija“, „Atspindžiai“, „Debesys“.

  2014 metais galerija atstovavo fotografo Donato Stankevičiaus projektą „Reselling“ (liet. „Perpardavimas“) ir žiūrovų buvo išrinkta geriausia metų galerija Lietuvoje. 

  Šių metų mugės „ArtVilnius’15“ ekspozicijos atspirties tašku tapo personalinė Sauliaus Paliuko paroda „Daugtaškiai“ vykusi POST galerijoje 2014 metais. Pastarosios parodos koncepcijoje slypėjo lingvistinės, vizualinės bei filosofinės daugtaškių reikšmės. Visų eksponuojamų darbų esminė išeitis - taškas. Jis traktuojamas kaip universalus, daugiabriaunis simbolis. Taškas yra principinė visų geometrinių formų figūra ir vizualinių transformacijų ištaka. Sauliaus Paliuko specialiai „ArtVilnius‘15“ mugei sukurti kūriniai plėtoja, papildo ir dar labiau artikuliuoja daugtaškių temas ir potemes. Mugės lankytojai turės unikalią progą išvysti retą, bet konceptualiai darnią šiuolaikinės tapybos ir video instaliacijos jungtį. 

  Pasak kuratorės Urtės Čaplikaitės, labai svarbi ne tik formalistinė, bet ir lingvistinė daugtaškio prasminė plotmė, kurioje daugtaškis [...] slepia nutylėjimą. Šiame semiotiniame kontekste menininkas sufleruoja, jog prasmė glūdi kiekvienoje interpretacijoje po daugtaškio. „Linkiu, kad žmonės ieškotų ir atrastų savo taškus – išeities, susikirtimo ir visokius kitokius daugtaškius, už kurių ir slepiasi džiuginančios gyvenimo patirtys.“ – teigia autorius. Taip skleidžiasi žaisminga mugėje pristatoma ekspozicija, kuri leidžia meno vartotojams žiūrėti atviru žvilgsniu ir laisvai interpretuoti transliuojamus vaizdus. 

  Saulius Paliukas (g. 1977) – jaunosios kartos menininkas, produktyviai dirbantis tapybos, video meno, kitų medijų srityse. Nuo 2003 metų – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kūrybinės biografijos kelyje jau kelios dešimtys personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje bei užsienyje.

  RĖMĖJAI IR PARTNERIAI 

  UAB "Skubios siuntos" UPS
  Bloosomwood medical
  Kauno maratonas 

  "Litexpo" darbo laikas mugės metu:

  2015 m. birželio 25d. (ketvirtadienis)
  (Įėjimas tik su pakvietimais 12.00–15.00 val.) 15.00–20
  2015 m. birželio 26 d. (penktadienis) 11.30–20
  2015 m. birželio 27 d. (šeštadienis) 11.30–20 
  2015 m. birželio 28 d. (sekmadienis) 11.30–17

  (Fotografijos Laimos Milkintės ir Urtės Čaplikaitės)

 53. KAROLIS VAIVADA  // ŠVYTĖJIMAI // 2015 05 21 - 2015 06 14

  Gegužės mėnesio pabaigoje, galerija pristato  jaunosios kartos menininką Karolį Vaivadą ir jo personalinę parodą “Švytėjimai”. Parodoje bus eksponuojami šviečiantys kūriniai, kuriuose spalvota šviesa užpildo plokštumą tarsi dažai paveikslo drobę. Tai abstrakčios kompozicijos, primenančios spalvos lauko tapybą. Kitą parodos dalį sudaro tradicinė tapyba. Čia taip pat vyrauja abstrakcija, tačiau jei šviečiantys darbai gali būti panašūs į tapybą, tai tapybos kūriniuose priešingai, siekiama švytėjimo – įvairaus šviesos pasireiškimo drobės paviršiuje. Tam pasitelkiami naujų technologijų dažai, turinys optinių efektų. Parodoje stengtasi kuo labiau atskleisti natūralų tapybos darbų spindesį, todėl darbai eksponuojami taip, kad atspindėtų dienos šviesą.  Tokiu būdu jie tampa ir spalvotomis plokštumomis, generuojančiomis šviesą

  Karolis Vaivada (g.1987) yra menininkas, kuris savo kūryboje gilinasi į šviesą, siekia atsleisti jos fizikines savybes, suteikti jai apčiuopiamą formą. Karolis Vaivada 2012m. baigė Vilniaus dailės akademiją, tapybos specialybę. Nuo to laiko aktyviai dalyvauja įvairiose parodose visoje Lietuvoje. Autorius dažnai išeina iš tradicinės tapybos rėmų, kurdamas šviesos objektus ir instaliacijas. Kaip teigia pats Karolis, jo kūryba yra paremta šviesos panaudojimu įvairioms idėjoms išreikšti. Dažnai meno kūrinio tikslu tampa šviesos srauto apvaldymas ir norimos formos suteikimas. Tuomet šviesa sukuria poveikį, kuris sukelia žiūrovui įvairias reakcijas bei pojučius. 

  Menininkas domisi tiek dirbtine, tiek natūralia šviesa. Jaunasis kūrėjas daug eksperimentuoja ir su spalvomis, jų atsiradimu, švytėjimu. Pasak autoriaus, jo darbuose neverta ieškoti naratyvo bei gi socialinio ar politinio konteksto. Šių dalykų sąmoningai stengiamasi išvengti tam, kad kūriniai sukurtų atskirą, meninę realybę ir joje tarptų bei komunikuotų su žiūrovu. 

  MĖJAI: 

  Lietuvos kultūros taryba


 54. JURGA BARILAITĖ // AŠIS // 2015 05 16 - 2015 06 08

  Balandžio 16d. 19val. POST galerijoje atidaroma garsios lietuvių menininkės Jurgos Barilaitės paroda „Ašis“. Šioje parodoje bus pristatomi menininkės darbai sukurti nuo 2013m. Visus eksponuojamus video performansus vienija ašies struktūra, kuri atsispindi per simbolius, vizualinę kompoziciją ir tematiką. “Dar neišvengiamai juos vienija veikėja, herojė, menininkė, pasakotoja arba Aš. “ – teigia pati Jurga.

  Ši herojė yra ne tik darbų esmė, tema ir subjektas, bet ir vizualinis, kompozicinis centras. Video darbuose itin svarbus estetinis vaizdas, kadro kompozicija. Šiuo atveju vizualumas yra lygiavertis veiksmui ir performansų idėjai. Vizualiai patrauklūs ir itin subtilios estetikos vaizdai traukia ir leidžia išgyventi emocinį malonumą, o surrealus vaizdų montažas veikia priešingai - intriguoja ir kelia konteksto, teksto, simbolių prasmės klausimus. Ką veikia “iškirpta”herojė ant sovietinio namo stogo ar nuleista į rūsio požemius? Vis dėl to, esminis veiksmas vyksta ne išoriniame lygmenyje, bet meninio veiksmo personažės viduje. Ji betarpiškai komunikuoja su žiūrovu, ypatingai tai matome “Abrakadabra” darbe, kuriame tiesiai į žiūrovą nukreipusi žvilgnį bei rodomąjį pirštą Jurgos herojė sako vaikiška skaičiuotė, kurioje skamba pusiau beprasmiai žodelyčiai. Herojės balsas toks įtaigus ir tolydžio stiprėjantis, kad apima nerimas: “Kas bus, jeigu išskaičiuotas būsiu aš?!”. Pati autorė sufleruoja, kad darbas gimė iš noro atrasti kūrybos gimimą kalboje. Kalbėti apie supratimą ir nesusikalbėjimą. “Abrakadarba” (heb. Avrekhedabra) hebrajų kalboje reiškia “Aš kuriu kai kalbu”. 

  Performansuose slypi daug rituališkumo, archaiškumo, primityvumo. Pastarasis paliečia žiūrovą emociškai žymiai labiau, nei šaltas konceptualizmas, nes primityvūs garsai, veiksmai, ženklai legviau komunikuoja, yra lengviau suvokiami ir priimami betarpiškai. Pasak J. Barilaitės - kūryba pirmiausia yra komunikacija arba komunikacijos priemonė.

  Jurgos darbuose naudojami ir analizuojami žaidimų elementai ir principai. Tai minimaliomis priemonėmis maksimaliai sužadinta vaizduotė. Pavyzdžiui video performansas „Skrydis į kosmosą“. Surežisuotoje situacijoje, kurioje stimuliuojami regos ir gravitacijos pojūčiai pasiekiama unikali būsena, kurioje herojė pasijaučia kylanti į beribę kosmoso sferą, nors realybėje tėra kelis centimetrus pakelta nuo žemės. Taip pat svarbu paminėti, kad žaidimas arba žaidybiškumas autorės pasirinktas neatsitiktinai, o kaip kūrybos ir kūrybiškumo pradmuo, išeities taškas.

  Šioje parodoje skleidžisi Jurgos Barilaitės kūrybos ašies ir jungties su pasauliu paieškos. Savo darbais ji kelia tokius filosofinius ir egzistensinius klausimus: Kaip “pamiršti” save ir tiesiog sekti pasaulio judesius? Kas atveria vietą, kurioje per veikiantįjį įvyksta strėlės ir taikinio susitikimas?

  BIOGRAFIJA

  Jurga Barilaitė (g. 1972) – viena žinomiausių viduriniosios kartos Lietuvos menininkių. 1996 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jurga kuria tarpdisciplininį meną, kuriame yra jungiami performansai, video menas ir tapybą. Menininkė yra surengusi penkias personalines parodas, nuo 1995 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.


 55. AIDAS BAREIKIS // ATKAKLIAI ĮSIĖDĘS // 2015 03 20 - 2015 04 10

  POST galerija kviečia apsilankyti itin retai Lietuvoje pasirodančio, garsaus Lietuvos menininko išeivio Aido Bareikio (g. 1967) solo parodos „Atkakliai įsiėdęs“ atidaryme. Po ilgos pertraukos, 2014 metais Aido Bareikio kūryba buvo pristatyta Nacionalinėje dailės galerijoje, galerijose „Vartai“, „Artifex“, darbai taip pat eksponuoti meno mugėje „ArtVilnius‘14”, tačiau pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje pelniusio A. Bareikio kūrybą Kauno meno mylėtojai pirmą kartą galės įvertinti tik dabar. 

  Niujorke gyvenantis menininkas Aidas Bareikis (g.1967) dėl savo unikalios meninės kalbos yra plačiai žinomas ir pripažintas pasaulyje, tačiau personalinė paroda Kaune surengta pirmą kartą. A.Bareikis koliažus ir instaliacijas kuria iš to, ką daugelis pavadintų šiukšlėmis, tačiau niekam nebereikalingi, išmesti objektai menininkui yra įdomiausi ir inspiruoja kūrybą. Pasak A.Bareikio, kiekvienas daiktas potencialiai yra šiukšlė, tačiau, kaip greitai daiktas virs šiukšle, priklauso ne nuo materialių dalykų. Daiktams suteikta meninė, kultūrinė ar simbolinė vertė prailgina materialių objektų gyvenimą.

  Ši personalinė Aido Bareikio paroda pavadinimą įgijo dėl joje eksponuojamos įspūdingos instaliacijos „Atkakliai įsiėdęs“. Makabriška, lyg pasaką apie lobių medžioklę, tolimus kraštus ir civilizacijos pamirštus pasaulio kampelius pasakojanti A. Bareikio instaliacija neleidžia atitraukti žvilgsnio. Joje slypi begalinis, nenumalšinamas žmogaus godumas.  Atkakliai įsiėdęs troškimas turėti dar ir dar. Į vientisą masę sulydyti kardai, karoliai, žvėrių galvos, medaliai, trofėjai, puošnios dėžutės, karūnos, kaukulės, sidabro padėklai ir kiti įvairūs objektai apipilami auksu. Jie lyg byloja apie didybę ir prabangą, tačiau pažvelgus įdėmiau tėra menkaverčiai „made in China“ plastiko gaminiai. Šis paradoksas glumina ir priverčia žiūrovą išgyventi žlugimą, nykimą ir beprasmybę. Ekscentriška instaliacija aiškiai pabrėžti vartotojiškos visuomenės trūkumus ir vertybių nykimą. 

  BIOGRAFIJA

  Aidas Bareikis gimė 1967 m. Vilniuje. 1987–1993 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, buvo vienas iš tų menininkų, kurie klausė  paveikių dailininko Kęstučio Zapkaus paskaitų. Tuo metu iš Niujorko atvykusio profesoriaus dėstymas turėjo nemažą įtaką vietinės dailės kontekste, tame tarpe ir V kurso studentams, tarp jų ir Aidui Bareikiui. Kęstutis Zapkus, dėstęs tik penkis mėnesius, spėjo įpūsti naujų vėjų Vilniaus dailės akademijos gyvenime - paskatino susikurti „Gerų blogybių" grupę, kurios vienu iš narių buvo ir Aidas Bareikis. Svarbus įvykis nepriklausomos Lietuvos meno istorijoje buvo 1992 m. Šiuolaikinio meno centre surengta Aido Bareikio ir kitų Kęstučio Zapkaus mokinių paroda „Geros blogybės”. 1993m. gavęs Fulbraito stipendiją išvyko į Niujorką, kur Hunter College baigė magistro studijas. Šiuo metu gyvena ir kuria JAV. Menininkas yra surengęs personalinių parodų Niujorko Leo Koenig Inc galerijoje, Berlyno Šiuolaikinio meno centre (Center for Contemporary Art), dalyvavo daugelyje grupinių parodų tokiose garsiose institucijose, kaip P.S.1 Contemporary Art Centre/ MoMA, Niujorke bei įvairiose galerijose Amerikoje ir Europoje: Eleni Koroneou galerija, Atėnai; Queens muziejus, Niujorkas; Asbaek galerija, Kopenhaga; Miller Durazo galerija, Los Andželas. Įsimintina ir paveiki Aido Bareikio kūryba Lietuvos žiūrovams turėtų būti žinoma iš 2002 m. Šiuolaikinio meno centre vykusios personalinės menininko parodos „Malonu girdėti“. Po ilgos pertraukos, 2014 metais Aido Bareikio kūrybą buvo pristatyta Nacionalinėje dailės galerijoje,  galerijose „Vartai“, „Artifex“, darbai taip pat eksponuoti meno mugėje „ArtVilnius‘14”, tačiau pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje pelniusio A. Bareikio kūrybą Kauno meno mylėtojai pirmą kartą galės įvertinti tik dabar. 

  Šaltinis: http://www.iseivijosdaile.lt/lt/dailininkai/bareikis/ 

  INSTALIACIJOS

  Matyk, 2014 // Saulė man už peties, kai aš įžengiu į mišką, 2014 // Atkakliai įsiėdęs, 2014 // Koliažų seriją: Fancy meetings, 2009 // Tekstilines kaukes: Be pavadinimo, 2014

  RĖMĖJAI

  Galerija "Vartai"

  Lewben Art Foundation

  UAB "Skubios siuntos" UPS


 56. DOMINYKAS GUTAUSKAS // ELEKTRINIS PIEMUO // 2015 01 07 – 01 25

  Dominyko Gutausko (g. 1987) personalinė paroda „Elektrinis piemuo“ pasakoja apie šiuolaikinės provincijos gyvenimą, perkeltą į naują bei ankstesnio laikotarpio kūrybą. Dinamiški jaunojo menininko medžio koliažai pasakoja istorijas, kuriose gausu paradokso tarp gamtos ir urbanizacijos procesų. Savo kūrinius D. Gutauskas vadina skambiai daiktavardžiais „Voljeras“, „Baseinas“, „Šiltnamis“, „Gaidys ir signalizacija“, „Kirvis ir kvepalai“, kurie veikia lyg kūrinio raktas. Visgi kūrėjas palieka daug laisvės interpretuoti žiūrovui.

  Jaunasis menininkas aktyviai žaidžia originalia medžio koliažo technika. Akcentuodamas spalvas ir geometrines formas, menininkas pina skulptūros ir grafikos pradus. Nors pagrindinė menininko kūrybos materija - mechaniškai apdorotas, spalvotas medis, autoriaus darbai atspindi dinamišką kūrybos principą ekspresyvų medžio detalių dėliojimą. Eksperimentai paviršiaus faktūra, leidžia išgauti tarsi raibuliuojantį paviršių, žiūrovo skaitomą per atskiras detales ar motyvus. 

  Dominyko Gutausko kūryba žavi detalių kruopštumu, itin estetiška pateiktimi, precizišku formos išbaigtumu bei kuriamo pasaulėvaizdžio įtaiga. Menininkas jau kurį laiką seka aiškia kūrybine linija, gilindamas paieškas savo sukurtame meniniame lauke. 

  RĖMĖJAI

  UAB "Agathum"

 57. POSTERIS // 2014 11 07 - 2014 12 05

  Lapkričio 7 d., 19 val. galerijoje „Post“ (Laisvės al. 51a, Kaunas) atidaroma tiražuojamos meninės spaudos paroda „Posteris“, kuri veiks iki gruodžio 5 d. Parodoje eksponuojami skirtingų formatų, stilių, turinio ir atlikimo technikų meno kūriniai, kuriuos sieja spauda ir galimybė tiražuoti.

  Specialiai parodai sukurtus arba jau sulaukusius dėmesio savo darbus pristatys lenkų trafareto ir plakato meistas Mariusz Waras a.k.a. M-City, Australijoje gyvenantis post-pop meno atstovas Egyboy, užsienyje gerai žinomas iliustratorius Karolis Strautniekas, gruzino ir italo architektų duetas Upperstudio, jaunas Kauno menininkas Vulovak, iliustratorė Akvilė Misevičiūtė bei pseudonimu Stryt Animals pasivadinęs gatvės menininkas, kuris praplės ekspoziciją už galerijos ribų.

  „Beveik visus parodoje dalyvaujančius kūrėjus sieja gatvės menas – Upperstudio vilniečiams žinomi kaip fototapeto „Venera“ priešais Salomėjos Neries gimnaziją ir Auksinės Rotušės kolonos autoriai, šarmingi „stryts‘ai“ (Stryt Animals) jau seniai yra pastebimi sostinės sienų gyventojai, Mariusz Waras šiemet festivalio „Vilnius Street Art“ metu sukūrė įspūdingą trafaretą ant Profsąjungų rūmų, ir t.t. Vieniems menininkams savo darbus pristatyti galerinėje erdvėje yra intriga, kitiems – ribojimas. Todėl parodos ekspozicija neišsiteks vien galerijoje – posteriai pasklis ir po Kauno gatves“, – teigia parodos kuratorė Aušra Trakšelytė.

  Kas yra posteris? Šnekamojoje kalboje dažnai girdimas anglicizmas vartojamas ne vien komerciniam ar meniniam plakatui įvardyti. Bendrąja prasme, tai – ant popieriaus atspausdinta tekstinė ar vizuali (dar dažniau abiejų kombinacija) informacija. Parodos pavadinimas ir joje eksponuojami įvairių technikų tiražuojamos meninės spaudos kūriniai kvies atkreipti dėmesį į vis didėjantį susidomėjimą šiuolaikiniu meniniu plakatu ir šio žanro daugiaprasmiškumą. Be to, žargone užkoduotas ir galerijos pavadimas. „O gal tai parodos pretekstas?“ – atvirauja kuratorė A. Trakšelytė.

  Atidarymo lapkričio 7 d. metu – Visvaldo Morkevičiaus muzikinis pasirodymas.

  ORGANIZATORIAI

  Festivalis „Vilnius Street Art

  KURATORĖ

  Aušra Trakšelytė

  RĖMĖJAI

  Lietuvos kultūros taryba


 58. GARSO MENO RENGINIŲ CIKLAS // 2015 08 29 - 2015 09 20

  Tadas Zaranka // Francisco Janes (PT) // Tautvydas Bajarkevičius // Andrius Rugys // Arma Gecevičius (Arma Agharta) // Antanas Dombrovskij (Gana2) // Raimundas Eimontas // „CORE OF COALAMAN“ (JAV/Čekija) 

  POST galerija atsiveria naujam kultūrinių renginių sezonui!

  Sezono atidarymo proga, galerija pristato garso menui dedikuotą stacionarią ekspoziciją ir ją lydinčius renginius, kurių metu pristatys Lietuvos ir užsienio menininkus, kuriančius, besidominčius, analizuojančius garso meną ir garsą, kaip mediją apskritai. 

  Šis renginys yra unikalus reiškinys Kauno mieste. Ciklas apima ne tik garso meno instaliacijas bei performansus, bet ir edukacinius renginius, paskaitas. Jų metu, renginio žiūrovai turės išskirtinę galimybę išgirsti garso teoretikų - Tautvydo Bajarkevičiaus ir Andriaus Rugio paskaitas apie klausą bei balso ypatumus.

  Renginio metu taip pat vyks gyvi muzikiniai performansai. Juos atliks žymus eksperimentinės muzikos kūrėjas ir muzikinių renginių organizatorius Arma Gecevičius (Arma Agharta) bei garso instaliacijų menininkas Antanas Dombrovskij (Gana2).

  Bendradarbiaujant su SOTU festivaliu  (Sounds of the Underground) POST galerijos erdvėse taip pat vyks Raimundo Eimonto paskaita „Muzikos industrija ir nacionalinė kultūra“ ir „Core of the Coalman“ (JAV/Čekija) koncertas. Įėjimas nemokamas.  

  Stacionarioje ekspozicijoje žiūrovai išgirs dvi instaliacijas. Vienoje POST galerijos salėje Tadas Zaranka – jaunasis garso menininkas, pristatys subtilius garsinius eksperimentus. Kitoje erdvėje įsikūrusi  profesionalaus menininko iš Portugalijos Francisco Janes garsinė instaliacija. 

  Renginio kuratoriai siekia ištraukti lankytoją iš komforto zonos ir leisti jam patirti naujas garsines erdves. Renginio akcentu tampa garsas, jo skidimas erdvėje ir unikalus lankytojo patyrimas. 

  PROGRAMA

  2014 Rugpjūčio 29 d. (penktadienis) 

  19 val. Garso meno renginių ciklo atidarymas

  19.30 val. Armos Gečiausko ( Arma Agharta, LT) garso performansas “Trigdžiams” Trukmė 30 min.

  Rugsėjo 5d. (penktadienis)

  18val. SOTU festivalis. Raimundo Eimonto  (LT) paskaita „Muzikos industrija ir nacionalinė kultūra“
  19 val. „Core of the Coalman“ (JAV/Čekija) koncertas
  Įėjimas nemokamas

  Rugsėjo 12 d.(penktadienis)

  17val. Andriaus Rugio (PB8)  paskaita „Apie klausą“

  18.30 val Garsuotės mankšta su Andrium Rugiu (LT) 

  Rugsėjo 18 d. (ketvirtadienis)

  19val.  Tautvydo Bajarkevičiaus (LT) paskaita "Apie balsą. Skaitymai"

  Rugsėjo 20 d. (šeštadienis)

  19 val. Gana2 (Antanas Dombrovskij, LT) muzikinis performansas. Trukmė 40 min.

  TADAS ZARANKA //  Malda, garso instaliacija, 2014

  Tadas Zaranka (g. 1989 m.) – jaunasis garso meno kūrėjas, šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete studijuojantis naujųjų medijų meną. POST galerijoje menininkas pristato savo debiutinę garso instaliaciją „Malda“. Anot Tado, „jau seniai mokslo įrodyta, kad malda teigiamai veikia pasaulį, todėl mums belieka tik melstis.“ Instaliacija sudaryta iš jogų naudojamo metalinio gongo, kurio skleidžiamas garsas gydančiai veikia širdies čakrą. Nuo galerijos lubų lašantis vanduo užgauna gongą ir pripildo erdvę meditatyvaus skambesio. Tuo tarpu nuo gongo paviršiaus nulašėjęs vanduo patenka ant po juo esančio įkaitinto akmens ir išgaruoja. Vanduo, prisipildęs gydančio garso vibracijų, išnyksta ore. Tado Zarankos garso instaliacija apeliuoja į tiesioginį (fizinį) bei netiesioginį (dvasinį) meno kūrinio poveikį žiūrovui ir galerijos erdvei. 

  FRANSICSO JANES // Untitled/ Vilnius, garsinė skulptūra 2012/2014
   
  Francisco Janes (g. 1981 m., Lisabona) yra menininkas, dirbantis su garsu kaip signifikantu ir jo kartotiniais (angl. multiples). Jo kūryba nurodo, referuoja į garso įrašymo ir garso transliavimo momentus, kurie mums kelia esminius klausimus: kas yra garsas ir ką jis mums primena? 
  Fotografijoje materialumas yra suvokiamas kaip konkreti nuoroda, tuo tarpu garsas nėra materialus. Garsas nėra įvardijamas. Garsas yra laiko patirtis. Atmintis, kaip ir materija, apjungia garsinę patirtį ir daugialypį daiktų suvokimą. Šnypštimas, švytuoklė, kad ir koks tai bebūtų garsas, parodoje jis tampa skulptūra. „Kas yra garso skulptūra? Ir kaip ji patiriama?“ Garso skulptūra pirmiausia įpareigoja žiūrovą suklusti ir nepasitikėti vien savo kūnu, sąveikaujančiu su erdve, kontekstu ir žmonėmis, bet klausti savęs kas yra ta garsinė struktūra, erdvė, per kurią mes judame, kurioje esame, kuri mus supa. 
  Belaukiant traukinio 
  POST galerijoje esanti garsinė Francisco Janes skulptūra-instaliacija „Untitled/Vilnius“ veikia pastoviai ir tampa perėjimu (angl. passage), kuris neleidžia galerijos erdvėms susiniveliuoti. Kitos erdvės (red. pas. traukinių stotis Vilniuje, kurioje menininkas įrašinėjo pastarąjį kūrinį) egzistavimas “skirtingos nei ta, kurioje jūs esate dabar”(Alvin Lucier) yra apribotas fizinėmis galerijos sienomis. Tuo pačiu metu ši garsinė skulptūra sąveikauja ir su Tado Zarankos (g. 1989 m.) kūriniu. T. Zarankos instaliacija „Malda“, esanti vidurinėje galerijos patalpoje, apgaubiama Francisco instaliacijos, todėl, nepaisant jos buvimo fiziniame patalpų centre, tam tikrais momentais, kai materializuojasi Janeso kūrinys, į kurį nukrypsta visas mūsų dėmesys, “Malda” trumpam tampa periferine.
  Per fiksuotus (įrašytus) kasdienio gyvenimo garsus projektuojamas sociumo išsvajotas (susapnuotas – angl. socio-oneiric) šalies socialinis peizažas. Garso įrašas žadina asociacijas apie tikrą, realiai egzistuojantį socialinį kraštovaizdį. Šioje garso skulptūroje įsiprasmina ir materializuojasi patirtis ir laikas, praleistą Lietuvoje - tiek Vilniuje, tiek POST galerijoje Kaune. „Untitled/Vilnius“ tampa mato vienetu, matuojančiu atstumą nuo „dabar“ iki „tada“ ir nuo Kauno iki Vilniaus. Tai - prisiminimas tų gijų, kurios jungia šį archipelagą…

  RĖMĖJAI

  Kauno miesto savivaldybės

  Megasonus

  Meno propaganda

  SOTU festivalis 

 59. MARIJA ŠNIPAITĖ // TEN PAT // 2015 06 06 - 2015 06 26

  Birželio 6 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į skulptorės Marijos Šnipaitės instaliacijų parodą "Ten pat". 

  Pasak autorės:
  "Instaliacija yra tarsi save kuriantis pasakojimas. Literatūroje man artimiausias tokio pasakojimo pavyzdys yra lenkų rašytojo W. Gombrowicz romanas “Kosmosas”. Romano siužetas, persmelktas chaoso ir keistos sumaišties, truputi primena detektyvą. Romano veikėjai apnikti savo maniakiškos vaizduotės tampa jai pavaldūs. Todėl, į iš pažiūros nereikšmingus įvykius jie sukoncentruoja visą savo dėmesį, taip priversadmi veikiau įsivaizduojamas nei realias situacijas persipinti tarpusavyje ir užmegzti su jomis keistus neatnarpliojamus ryšius. 
  O viskas prasideda nuo regis nereikšmingo stabtelėjimo mintimis prie kokio nors reiškinio. Mane sudomino šio romano siužeto konstravimo būdas ir asociacijų bei keistų tarpsuavio ryšių pynimas. Tad prieš keletą metų pamėginau remtis tokiu literatūros kūrinio konstravimo principu ir sukurti instaliaciją. Toks kalbėjimo būdas prigijo. 

  Su save kuriančiais pasakojimais susiduria ir mano kūrinių žiūrovas, mėginantis juos perskaityti. Reikia paminėti, jog instaliacijos apeliuoja ne tiek į sensualinius pojūčius ( regą, klausą, lytėjimą) , kiek į žiūrovo emocinius potyrius, atmintį. Kūriniai žadina, dirgina atmintį bei vaizduotę, tokiu būdu kuradami žiūrovui naujas asociacijas ir prasmes. Žiūrovas, pakliuvęs į kūrinio erdvę, dažnai intuityviai siekia žvilgsniu aprėpti visas sudedamąsias jo dalis, tačiau vientisumas yra gana laikinas, greitai atskiri objektai ima įgauti autonomiškumą. Kiekviena iš sudedamųjų instaliacijos dalių, turi sukaupusi didesnį ar mažesnį informacinį lauką, transliuojamą pranešimą, kurį priėmęs žiūrovas perfiltruoja jį per savą patirtį ir sukuria naujas kūrinio prasmę. 


 60. SAULIUS PALIUKAS // DAUGTAŠKIAI // 2014 04 04 - 2014 04 30 

  Personalinė Sauliaus Paliuko paroda „Daugtaškiai” apima keleto pastarųjų metų kūrybą (nuo 2008 – 2014 m.). Parodos ekspozicijoje jautriai jungiamos skirtingos medijos – video instaliacijos, tapyba, objektai. Tiesioginė žodžio daugtaškis reikšmė – daug taškų, žymi kiekybinius taškus ekspozicijoje. Visų eksponuojamų darbų esminė išeitis yra taškas. Jis trakuojamas kaip universalus, daugiabriaunis simbolis, tiek filosofine, tiek vizualine prasme. Taškas yra principinė visų geometrinių formų figūra ir  vizualinių transformacijų išdava. Menininkas plėtoja taško ir jo variacijų: skylės, perforacijos [lot. perforatio — pragręžimas], ašaros, mėnesienos, debesies temas. 

  Tačiau svarbus ir kitas daugtaškio prasminis laukas. Tai lingvistinė plotmė, kurioje daugtaškis [ ... ] slepia nutylėjimą. Šiame semiotiniame kontekste menininkas sufleruoja, jog prasmė gludi kiekvienoje interpretacijoje po daugtaškio, o jo pozicija -  nutylėti, tarsi sakyti nepasakant. Taip skleidžiasi žaisminga parodos koncepcija, kuri leidžia į parodą žiūrėti atviru žvilgsniu ir laisvai interpretuoti transliuojamus vaizdus. Prasmė išnyra po daugtaškio.  

  BIOGRAFIJA

  Saulius Paliukas (g. 1977) – jaunosios kartos menininkas, produktyviai dirbantis tapybos, video meno, kitų medijų srityse. Nuo 2003 metų Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kūrybinės biografijos kelyje jau kelios dešimtys personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje bei užsienyje.Daugiau informacijos apie menininką:  www.paliukas.lt 


 61. AGNĖ JONKUTĖ // 2014 03 14 - 2014 03 30 

  MANO NAMAI MAŽI, IR JEI KAS IŠ JŲ IŠĖJO VIENĄ KARTĄ, NEBEGALI SUGRĮŽTI. AUKOJIMO GIESMĖ

  Personalinė Agnės Jonkutės paroda-projektas kalba apie erdvę, kurioje gali ir nebūti konkrečios istorijos, daiktų pagalba kuriamas potyris apie nežinios aspektą. Koks jis? Žiūrovas jį susikurs iš čia ir dabar ir iš ne čia. Tai R.Tagorės „Aukojimo giesmių“ eilutė laisvai sklandanti tarp visų religijų dogmų (114 psl. Išlesta 2006 m. leidykloje “Vaga”), nukelianti į tarptaisyklinį plyšį kaip siekis pabėgti nuo konkretybės į betekstinį potyrį.

  Menininkė Agnė Jonkutė pakvietė į svečius. Užėjau.

  Agnė Jonkutė savo parodą, kurią pavadino „Mano namai maži, ir jei kas iš jų išėjo vieną kartą, nebegali sugrįžti. Aukojimo giesmė“, kūrė kiek ilgiau nei savaitę. O prasidėjo viskas vos jai pirmą kartą įžengus į POST galeriją. Atėjo tik apžiūrėti parodos, bet daugiau taip ir nebeišėjo gavusi pasiūlymą kurti sekančią parodą.   

  Menininkės kūriniai, kontrastuojantys su baltomis galerijos sienomis ir lubomis, kuria mažą pasaulį. Kambarį. Asmeninę erdvę. Mažus namus. Parodos objektai pasiskirsto per dvi sales – vienoje jų rodoma skaidrės projekcija. Salė pritemdyta. Projekcijoje vaizduojama juoda, plona, įtempta virpanti viela. Ir taip be perstojo. Virpėjimas primena ir drugelio sparnų virpėjimą, ir susijaudinusio žmogaus širdies kardiogramos nervingus juodus linijinius brūkšnius ant mažais kvadratėliais suskaidyto balto lapo. Būtent tai simbolizuoja gyvybę, o gyvai būtybei reikia namų. Kad ir mažų.

  Paroda minimalistinė, ji lyg stokoja objektų, tačiau pasak E.Grigoravičienės: „Stoka vaizdo ir žiūrovo santykius padaro sudėtingesnius. Vaizdai priverčia žiūrovą manyti, kad jiems kažko trūksta, kad juose kažkas praleista, paslėpta, neparodyta ir kad jie iš žiūrovų reikalauja konkrečių veiksmų“ (E.Grigoravičienė, Vaizdinis posūkis). 

  „Žmonių reakcijos dėl savo minimalistinės parodos nebijau, jos laukiu, kad ir kokia ji bebūtų. Tėvai buvo užsukę į Kauną, užlipo ir į 4 aukštą. Mama sakė: „Ko neatsivežei paveikslų, gi tiek dirbtuvėj turi, o tėtė vaikščiodamas parodoje paklausė: „tai kur ta paroda?“. Ir tokia reakcija man labai svarbi. Tai paroda, kurios galima ir nepastebėti.“ – paaiškina Agnė, paklausus kokios žmonių reakcijos tikisi. 

  Į savo „mažus namus“ Agnė Jonkutė mus pakviečia jau kitoje salėje. Objektų nedaug, neapkrauta erdvė. „Paroda tokia neužkrauta daiktais, nes pati POST galerijos erdvė yra be galo graži. Norėjau joje „padėti“ taškus: didesnius, mažesnius...“ – teigia Agnė. Malonu, jauku. Tačiau tuo pačiu metu ir keista, taip kaip ir būna atėjus į svečius. Nežinai kur atsisėsti. Kaip sudėti rankas ir kryžiuoti kojas. Galiausiai, kad tai numalšini, imi žvalgytis aplinkui. Pro langą atsiveria žaliuojanti vaikų žaidimo aikštelė, aplinkui namai. Vėlgi ir čia jaukumas, tačiau jau pinasi su žaismingumu. Aikštelėje ant žolės guli raudonas vaikiškas dviratukas. Vis dar norisi prisėsti. Agnė pasiūlo dvi sėdimas vietas. Namai modernūs – „kėdės“ pakabinamos prie sienos, rodosi visai patogios. Tik sėdėti reikia šonuose, nes viduryje – „kėdes“ laikantis diržas. Iš tiesų kėdžių pagrindai, ant kurių galima atsisėsti, yra paimti nuo eilinių kėdžių. Šiuolaikybė kuriama naudojant senojo pasaulio tradicijas ir objektus.

  Ant sienos kabo blizgaus ir trupančio popieriaus lakštas, ant kurio mašininiu šriftu surašytas tekstas, kurį galima perskaityti. Tačiau tik pakreipus galvą į šoną ir skaitant iš kito žodžių galo. Tokiu būdu menininkė sukuria žiūrovo bendravimą su kūriniu – paslaptis išaiškės, tik įdėjus pastangų. O paslapties čia daug – prie eksponuojamų objektų nėra pavadinimų. „Ši paroda skirta seneliui. Seneliui šiemet sukanka 86 metai. Jis išradėjas, dabar sergantis Alzhaimerio liga. Paroda apie gyvenimą ir laiką.“

  Agnės Jonkutės paroda kitokia, nes nr. 1 autorė nesistengia apkrauti žiūrovo galybe kūrinių. Ji išskaido parodos erdvę, palieka daug neužpildytos erdvės, kuri užsipildo žmonėmis – realiais jų kūnais, žodžiais ir mintimis. Taip menininkė savo mažuose namuose apgyvendina svečius, suliedama kūrinius ir žmones į vieną visumą. 

  Agnės Jonkutės paroda kitokia nr. 2, kadangi parodos erdvė neapkrauta eksponuojamais meno kūriniais, galima pastebėti net ir tokius iki skausmo buitiškus dalykus, kaip baltus radiatorius ir elektros rozetes. Šie objektai taip pat įsipaišo tarp Agnės kūrinių ir tampa jos mažų namų dalimi. Šildo ir duoda šviesą, kuomet pro langą, pro kurį vis dar matosi raudonas dviratukas, nebesklinda šviesa.

  Agnės Jonkutės paroda kitokia nr. 3 - daiktų kaupimo manija negresia. Jokių nereikalingų detalių, jokios apkrovos. Mikelandželas, kartą paklaustas, kaip sukuria savo nuostabias skulptūras, atsakė: „aš paimu akmens luitą ir nuimu nuo jo visa, kas nereikalinga.“ Taip ir su Agnės paroda – palikta tik tai, kas būtina. Tokia minimalistinė paroda leidžia apsivalyti ir akims, pavargusioms, nuo įvairiausių smulkmenų matymo, ir sielai, kurioje prisikaupė tiek daug nereikalingų dalykų, kurių nesiryžtame iškuopti. 

  Neringa Krikščiūnaitė, 2014 kovo 30d.


 62. CAUTION! MIND THE OBJECT // 2014 04 14 - 2014 03 09 

  Nerijus Erminas  // Evaldas Jansas // Raimonda Sereikaitė // Andrius Labašauskas // Martynas Gaubas // Karolis Kauneckas // Mindaugas Junčys

  2014 metų vasario 14 dieną POST galerijoje buvo atidaryta grupinė šiuolaikinės skulptūros paroda – „CAUTION! Mind the Object!“ (liet. DĖMESIO! Objektas!). Parodoje eksponuojami septynių vyresniosios ir jaunesniosios kartos menininkų: Raimondos Sereikaitės, Andriau Labašausko, Martyno Gaubos, Karolio Kaunecko, Evaldo Janso, Nerijaus Ermino, Mindaugo Junčio darbai.

  Idėja surengti objektų meno parodą  kilo diskutuojant apie šiuolaikinės skulptūros padėtį Kaune. Nuolat kildavo nemažai apgailestavimų, jog aktualios ir su laiku žengiančios šiuolaikinės skulptūros ekspozicijų nėra daug. Taip atsirado  CAUTION! Mind the object (ang. DĖMESIO! Objektas!) Parodos koncepcija traktuoja tūrinį meno objektą kaip fizinę kliūtį, atkreipdama į jį dėmesį ir paversdama meno kūrinį traukos centru. Parodos kodas yra objektas kaip tūris, ženklas, simbolis, nuoroda, kliuvinys. Pavadinimas CAUTION! Mind the Object! yra tiesioginė nuoroda į įspėjamąjį ženklą taip norint aktualizuoti šiandieninę tūrinio meno problematiką. Taip paroda kviečia diskutuoti apie meno objektą, jo padėtį, kontekstą, problematiką ir šiuolaikines tendencijas.

  Parodoje eksponuojamas Raimondos Sereikaitės  „S – 6“ (Metalinis karkasas, audinys, 4.6m x 3.5m, 2014) kūrinys. Ši autorė yra dalyvavusi ARTVILNIUS‘13 su „S-6“ pirmtaku „Trimitu“. R. Sereikaitė plėtoja masyvaus, aplinkai nepatogaus objekto  temą. „S- 6” tai formalistinės spalvos ir formos santykio paieškos. Svarbus kūrinio momentas yra objekto „apvilkimas“ audiniu. Tai byloja apie kūrinio daugialypiškumą. 

  Karolis Kauneckas studijuoja VDA KDI skulptūros magistrą. Parodoje eksponuojamas 2012 m. kūrinys - „Žiedas inkrustuotas antikinėmis skulptūromis“. Kūrinyje kvestionuojamas žiedo nešiotojo/ dėvėtojo santykis su daiktu, taip pat grožio sąvoka. 

  Mindaugo Junčio darbai „Grožybės II“ ir „Grožybės III“ (marmuras, 2008). Darbuose atspindimas žaidimas medžiagiškumu ir netikėtu jo perkeitimo, nevertingas dalykas – šiukšlė yra sutaurinimas marmuro pagalba. 

  Nerijaus Ermino „Zoro“ (betonas, samanos, metalas, žaliuzės, 2013) antrina M.Junčio kūriniams tiek išraiškos, tiek temos prasme. Darbe kalbama apie nežinomų asmenų paliktus ženklus aplinkoje ir gamtoje. Parodoje eksponuojame ir dar du N. Ermino darbai „Duslintuvas“ (2013) bei „Kuoka“ (2013), kuriuos buvo galima pamatyti galerijos AV17 (Vilnius) parodoje. Pastarieji darbai yra kaip impotentiški įnagiai, kurie lyg kviečia jais pasinaudoti, tačiau yra nepanaudojami. 

  Evaldas Jansas „Dievas nudrėbė žmogų iš molio. Žmogus sukūrė puikybę“ glazuruota, degta žmogaus išmatų molio masė, dydžiai kintami, 2014. Autorius dvi paras valgė tik molį, kol organizmas pašalino jį išmatų pavidalu. Vėliau autorius išdegė savo išmatas ir padengė jas glazūra.   

  Martynas Gaubas „Merilyn“ kūrinys kvestionuoja lytiškumo temą ir vyriškumo/moteriškumo naudojimą ir/ar suvokimą popkultūroje (parafinas, 2014).   

  Andrius Labašauskas VDA skuptūros magistro studentas parodoje eksponavo tik dalį savo instaliacijos. „Durys“ (medis, 2014) kvestionuoja/reflektuoja elektroninę klaidą (ang.glitch) generuojamą technologijos (kompiuterio, skenerio ). 

  KURATORIAI
  Andrius Pukis ir Urtė Čaplikaitė


 63. MIGLĖ GRIGUTYTĖ, PAULIUS ŠLIAUPA // VIEWS // 2013 12 13 - 2013 12 27

  Views (angl. vaizdas, reginys, regėjimo laukas, peizažas, požiūris ) Parodoje atsikleidžia du regėjimo laukai, kurių išeities taškas yra peizažas. Du jauni menininkai – Paulius Šliaupa ir Miglė Grigutytė pasitelkdami skirtingas priemones ir medijas ( tapybą ir video instaliaciją ) transformuoja peizažą iki abstrakčios, bedaiktės tapybos ar pasinaudoja peizažu kaip stebėjimo lauku. 


  Miglės Grigutytės video instaliacija susideda iš video darbo rodomo per televizoriaus ekraną ir kitų video stop kadrų eksponavimo. Darbe kalbama apie atsiribojimą tarp žmogaus ir aplinkos. Atsiribojimas atskleidžiamas per tam tikrą stebėtojo pozicijos pasirinkimą. Pasyvus žvilgsnis pro langą yra fiksuojamas video kamera ištisus metus, tokiu būdu išgaunant trigubą atsiribojimą: fizinį (per langą), medialinį ( per video kamerą) ir socialinį. Socialinis atsiribojimas atsiranda dėka atsitiktinio žiūrovo, kai jis stebi video darbą rodomą per televizoriaus ekraną. Žiūrovo pasyvumas žiūrint televizijos programas yra atkartojamas stebint autorės instaliaciją. 

  Pauliaus Šliaupos kūriniuose peizažas taip pat yra išeities taškas, tačiau jis netenka bet kokio konkretumo. Parodoje eksponojami tapiniai, kurie kūrybos proceso metu yra praradę tiesiogines užuominas į motyvą, tačiau yra kilę iš konkrečios šviesos, nuotaikos ir aplinkos. Siekdamas suteikti šviesai materialumą, apčiuopiamumą autorius pasitelkia faktūras, daugiasluoksniškumą. Atsisakoma vaizdo ir motyvo atpažįstamumo, paviršius suplokštinamas siekiant drobės vientisumą. Autorius nori suteikti šviesai, krią matė, materialų pavidalą, kad šviesa, kuri krenta ant drobių dabar, vėl galėtų perteikti tą praėjusią.